Vasikavaimustus sotsiaalsest altruismist

Pagulasi (loe: majandusimmigrante) peab abistama kasvõi nui neljaks. Erinevad mittetulundusühingud ja ettevõtted eesotsas meie valitsuserakondadega on võtnud eesmärgiks kogu oma võhm suunata immigrantide abistamisele ja nende elu võimalikult mugavaks tegemisele.

Syrain-Refugees-Getty

Lapsi kasutatakse piiri ületamisel kauplemisvahendina, millele vasikavaimustuses sotsiaalsed altruistid ei saa jätta reageerimata. Foto: Getty Images

Saabuvad pagulased saavad näiteks päris kopsaka üüritoetusega korteri, töötukindlustuse, keelekoolitused, riik maksab nende eest sotsiaalmaksu,  erinevad ettevõtted valmistavad tekke ja patju, isegi moodulmaju ehitatakse. Jube palju on ka inimesi, kes lihtsalt pakuvad ennast pagulastele appi. Kõigil käib kibekiire töö, et saaks aga head inimest mängida.

Kõige selle juures ei tasuks aga siiski ära unustada, et…

  • Statistikaameti andmetel elas 2014. aastal suhtelises vaesuses 21,6% Eesti elanikkonnast ehk 280 700 inimest ja absoluutses vaesuses 6,3% elanikkonnast ehk 82 000 inimest (viide)
  • Eestis elab absoluutses vaesuses pea iga viies laps, see on üle 45 000 lapse. Kui absoluutses vaesuses elavatele lastele lisada ka vaesusriskis elavad lapsed, puudutab vaesus enam kui 63 000 last (viide).
  • Sügavas materiaalses ilmajäetuses elas 2011. aastal 22 200 last ehk 9% kõikidest alla 18-aastastest lastest(viide).
  • 2014. aastal elas iga teine töötu suhtelises vaesuses ja iga kolmas absoluutses vaesuses. Vaatamata sellele, et püsiv töökoht vähendab vaesusesse langemise ohtu kõige enam, tuleb vaesust kogeda ka paljudel palgatöötajatel. 2014. aastal elas 8% palgatöötajatest suhtelises vaesuses, neist 2% absoluutses vaesuses (viide).
  • Materiaalses ilmajäetuses (loe: kodutud) elavatest inimestest on ainuüksi Tallinnas 11,9% selliseid, kelle ööd mööduvad tänaval (viide).
  • 4,5% koguelanikkonnast elab sügavas materiaalses ilmajäetuses (loe: kodutud) (viide)
  • Avalik-õiguslik telekanal ETV kerjab igal aastalõpul inimestelt raha elutähtsate aparaatide ostmiseks, sest riigilt ja erinevatelt riigiinstitutsioonidelt pole mingit toetust lihtsalt ette nähtud. Aparaadid, ilma milleta inimesed lihtsalt surevad. Lapsed surevad… (Jõulutunneli eetilisus)
  • valdaval enamusel pagulastest pole plaaniski tööle hakata

Kes hoolitseb eestlaste eest Eestimaal? Kes pakub meie endi kodututele elukohta ja sooja tekki? Kes täidab vaesuses elavate laste kõhud? Kus on abipakkujad siis, kui meie kõrval, meie endi ligimesed on sattunud ühel või teisel põhjusel elu hammasrataste vahele? Vastus – imetlevad oma naba ja patsutavad enesele õlale, et küll ma ikka olen hea inimene, abistan pagulasi ja puha…

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s