Toidulisanditest läbi imbunud maailm

Elame vist maailmas, kus selle asemel, et öelda
“ära söö ühekülgset kiirtoitu, söö mitmekesiselt ja joo korralikult vett, viibi palju värskes õhus ja maga oma ööuni täis, siis tulevad ka vitamiinid ja mineraalid ja keha on terve”
öeldakse hoopis:
“söö kõiksugu jama kahe suupoolega sisse, jätka oma vanu harjumusi, vesi ja päike ja õhk pole oluline, kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalained elu tagamiseks saad sa just selle kuu jooksul tellides -30%, võta überlooduslik toidulisand juba täna!”

Toidulisandid, foto: Teet Malsroos

Toidulisandid. Foto: Teet Malsroos / Õhtuleht

Inimeste organismis tekivad üha suuremad ja suuremad puudujäägid erinevatele olulistele ainetele. Kui varem teadsime, et toituma peab püramiidi järgi, siis enam sellest ei piisa. Ei piisa, sest valdav enamus toidupoe lettidel pesitsevast on lihtsalt toidulaadne toode, mitte aga reaalne toit. Magneesiumi puudus, kaltsiumi puudus, raua puudus jne jne. Ja mida pakutakse lahenduseks? Toidulisandid. Pole vaja muuta oma toitumist, pole vaja näha veidi vaeva ja muretseda enesele TERVISLIKKU toitu, sest mingi abstraktne mõiste “kiire elutempo” torgib tagumikust. Nii ongi muutunud uueks normiks toidulisandite kasutamine.

Jood kohvi ja suitsetad, rüüpad päev läbi Coca-Colat ja tunned, et organism hakkab muutuma liiga happeliseks? Pole hullu, rüüpa soodavett ja võid edaspidi suitsetada kaks korda rohkem, juua kohvi kaks korda kangemalt ning kulistada piiramatus koguses koolat! Kas see viimane Big Mac oli liiast? Oleks ehk pidanud piirduma kahega? Pole hullu… telli kohe Alaska mustikast tehtud Kyäni jook ja juba kahe päeva pärast pistad muretlt pintslisse NELI Big Maci…

Advertisements

One thought on “Toidulisanditest läbi imbunud maailm

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s