Põgenike importimine on lihtlabane inimkaubandus

4155843t100hac18Kuulasin möödunud nädalal Vikerraadiost Reporteritundi, kus omavahel väitlesid Postimehe vanemtoimetaja Priit Pullerits ning MTÜ Eesti Pagulasabi juhatuse liige Kristina Kallas. Kogu pagulastetoetajate arutelust jäi läbi kumama vaid üksainus mõte – jah, kvoodid on pahapaha, ent me peame aitama, peame olema solidaarsed. Jutt käis Eestile määratud aastakvoodist, mis on 326 pagulast. Terve nädala jooksul on räägitud sellest numbrist, sellest 300 pagulasest ja ei midagi rohkemat. Ent selle nädala jooksul on Vahemerest välja õngitsetud veel 7680 põgenikku! Esimese hooga 4200 (viide) ning täna öösel 3480 (viide). Vastavalt kvoodiprotsendi arvutamise valemile (viide) kuulub nendest Eestile 125,18. Ja seda vaid ÜHE NÄDALA jooksul!!!

Eesti PEAB ÜTLEMA resoluutse EI pagulaskvootidele ja vastu EI TOHI võtta mitte ühtegi, sest on ilmselge, et 326 on juba liiga suur arv, liiati veel see, mis iga-aastaselt tiksuma hakkab.

(ahjaa… tundub, et need 738 Eestisse määratud ümberjaotamist ootavad pagulased on üldse kõigil meelest läinud – viide)

Aga miks ma pealkirjas kirjutasin, et põgenike importimine on lihtlabane inimkaubandus? Sest et tegemist on konkreetse ärimudeliga – esiteks maksavad neegrid ise oma laevapileti eest kuni 1000 dollarit Põhja-Aafrika inimkaubitsejatele, teiseks maksab Euroliit aga oma piiriagentuurile Frontex igakuiselt kolm miljonit eurot spetsiaalselt põgenike “päästmise” tarbeks ning hetkeseisuga on otsustatud seda toetust tõsta üheksa miljoni peale. Laevakaptenite väitel on märke sellest, et Liibüa kaudu on oma paadireisi ootamas 450000-500000 põgenikku. Kõik neist on täiselujõus noored mehed, mis annab märku sellest, et see, mis hetkel Vahemere kaudu toimub, ei ole põgenemine, vaid lihtlabane inimkaubandus, mille mõju on Euroopale invasiooniline.

foto: scanpix

Advertisements

4 thoughts on “Põgenike importimine on lihtlabane inimkaubandus

  1. Olgu siis pealegi inimkaubandus, aga kaubanduses ostavad need kes maksavad. Müüdav kaup oleme meie kui teenindav personal, koos meiealuse maaga. Kaugelt maalt pärit saks ostab mõisa koos pärisorjadega.

  2. Kelle kätte lähevad need 1000 eurot igalt paadimatkajat? Isis? Itaalia maffia? Millist vastust Me ootame?

  3. Mul on sügavalt savi, et Hispaania maffia teeb rasvast äri aafrika neegritega. Kuid ma ei saa leppida sellega et rasvase äri nõrguv sõnnik jääb ka eesti koristada/kanda. Teiseks on ilmselge, et ka euroopas nutuhäält matkivad vanahärrad kes ka ärist oma osa saavad aitavad sõnnikut üle euroopa laiali hajutada. Seega äri tulem jagatakse kitsas ringis ja sõnnikuga peab tegelema kogu euroopa rahvas.
    Kole, üsna jube äri mille vilju mina siin Eestis pean närima.

  4. krt.pagulaste jaok on raha.no ma aru ei saa.Eestin on selliseid peresid küll,kellel seda rohkem vaja.Oma rahva jaoks raha ei ole,aga vot pagulaste jaoks on küll.Teadagi,et see räpane poliitika ja ollakse oma kasuspeal väljas jälle.KURADI AJUKÄÄBIKUD SEAL SEAL EESOTSAS.Kukutada tuleb sellised poliitikud,kes on selle asja eestvedajad.Krt.rahva arvamust enam üldse ei arvestata.ASI LIHTE.TULEVB ÕELDA EI PAGULASTEL,aga paistab,et poliitikud ei saa sellest aru,raha maik on nii kuradima suur suus.Egas siin muu ei aita,kui Peame vastu astuma sellistele poliitikutele.Rahav ei saa ju sellest mingit kasu.Ainult jälle maksame nende majutused ja muud jamad ja ülalpidamis kulud kinni.NENDE PAGULASTEGA VEEL TULEB PALJU PROBLEEME SIIN.EEsti rahvas,oleme selle vastu kõik.EI PAGULASTELE

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s