Iga roju oma koju

On selline väljend olemas, vanarahva seas üsna levinud, mis väljendab täiesti õiglaselt hetkeolukorda – iga roju oma koju.

Euroopa Liit on väljastanud kvoodimäärad, mille kohaselt peab Eesti vastu võtma ja majutama üle 1000 pagulase selle aasta jooksul ning seejärel iga aasta mitte vähem, kui 300 pagulast. Igal varjupaiga saanud immigrandil on seejärel õigus järele tuua oma lähiperekond (plussmiinus üks põlvkond)

Mind paneb imestama praegusel hetkel riigimeeste ja muidu asjaomaste suhtumine – pagulased tulevad nagunii, vaatame parem, kuidas numbrit väiksemaks saada, rohkem raha küsida, ägedamaid neegreid valida vms. Mitte keegi ei ole poole sõnagagi öelnud, et Eestisse tuleb konkreetselt NULL pagulast, sest me lihtsalt ei ole neid nõus vastu võtma ja kõik. Nui neljaks aga ei tule. Miks pole keegi seda öelnud, miks arutletakse selle üle “aga kuidas ikkagi pehmendada seda kvooti bla bla bla.” Miks me peame neid vastu võtma? Miks me peame üldse hoolima sellest, mis toimub seal Vahemerel? Tegemist ei ole ju sõjapõgenikega, tegemist ei ole naiste ja lastega. Täiselujõus mehed, tugevad kui noored härjad, puha mugavuspagulased ja Euroliit võtab kõik avasüli vastu. Vaadake neid pilte nendest paatidest, mis Itaaliasse jõuavad – ABSOLUUTSELT KÕIK on mehed, mitte ühtegi naist või last. NULL! Millise imekohaga mõtlevad need inimesed, kes hommikust õhtuni jahuvad, et me PEAME ja et nii on inimlik… noh, vastu võtta ja pakkuda võimalust integreeruda.

Ühe pagulase kulu maksumaksjale on umbes 20 000 eurot aastas, millele lisanduvad perekonna puhul ka vajaduspõhised toetused nagu toimetuleku- ja peretoetused. – Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk (viide)

Ja siia kõrvale võrdluseks üks endiselt aktuaalne “uudis”

Eestis elab absoluutses vaesuses pea iga viies laps, see on üle 45 000 lapse. (viide)

MINA ei ole nõus MITTE ÜHTEGI SENTI oma maksudest loovutama immigrantidele.

Migrants sit in a boat during a rescue operation by the Italian navy off the coast of Sicily on Nov. 28. Italy is looking to revamp the way it handles the hundreds of thousands of migrants who arrive annually.

Advertisements

6 thoughts on “Iga roju oma koju

  1. Kahjuks on siin meil otsustada väga vähe.Teie kõik kes te valisite liitumise Euroopa liiduga ei tohiks praegu millegi üle kaevata ega nuriseda.(Kui pole iseseisvat riiki pole ka otsustus õigust)

    • Muide, leidsin artikli kus oli kirjas, et Eesti ei ole kohustatud neid murjameid vastu võtma seoses pindala, elatustaseme ja rahvaarvu vähesusega, aga on mitmed rahvusvahelised organisatsioonid kes suruvad peale immigrantidega teostatavat inimkaubandust! Ja kuna meie valitsus on selgrootu, siis nii me lömitamegi käputäie kaubitsejate ees- nähes nende rahapatakat liputame saba ja noogutame kaasa…

      • Inimkaubandust ei teostata immigrantidega. Immigrandid ju maksavad, nemad on kliendid ja klient on kuningas. Kaubitsetakse meie ja meie maaga. Umbes nii et kaugelt maalt pärit saksad ostavad mõisa koos pärisorjadega, kes peavad teda elu lõpuni teenima.

  2. Pingback: Põgenike importimine on lihtlabane inimkaubandus | Vaatenurk maailma

  3. Mina isiklikult hääletasin Euroopa Liidu vastu. Kas meil on veel vähe pagulasi (venelased), kes muud ei nõua kui oma õigusi, suvatsematta seejuures riigi keeltki selgeks õppida. Läti ju sai EI öelda, aga Eesti poliitikud on nagu idioodid, kes tantsivad EL taktikepi järgi. Nagu endil pole mõistust peas.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s