Üha enam vanemaid loobub laste vaktsineerimisest

Täna hommikul jäi uudistest meelde väljahõige, et laste vaktsineerimine on esmakordselt langustrendis. Hea uudis. Miks hea? Sest vaktsineerimine on suurim rahapump maailmas, mis loob soodsa pinnase teiste suurte rahapumpade tekkeks. Vaktsineerimisega pannakse alus ravimiorjusele, luuakse sante ja vigaseid, kes on terveks eluks aheldatud medikamentide külge. Ja see kõik maksab. Oi, kuidas maksab. Farmaatsiatööstus on üks põhjatu auk, inimestele on lisaks reaalsete haiguste vastu võitlemise vajadusele loodud ka illusioon, et võitlema peab ka haigustega, mida neil ei ole. Vaktsineerimine loob soodsa pinnase inimese närvisüsteemi ja immuunsüsteemi rikkumiseks, et hiljem sinna istutada mida iganes. Ja kui palju tahes.

Olen korduvalt öelnud, et vaktsiinivastased ei ole vaktsiinivastased mitte moe pärast, vaid asja pärast. Olen enam kui kindel, et vaktsiinivastased hakkaks vaktsiinipooldajaiks KOHE, kui täidetaks järgmised punktid:

 1. tagataks vaktsiinide 100% ohutus (ent seda ei tehta, sest “ametlikult” ühtegi tõsisemat kõrvaltoimet ühelgi vabalevis oleval vaktsiinil ju pole ning lastevanemate kogemused on emotsionaalsete hüsteerikute mõttevili)
 2. räägitaks otse, ilma juttu ilustamata, et vaktsiin ei taga immuunsust, vaid aitab kaasa haiguse leviku tõkestamisele. st. et vaktsineerides on siiski võimalik haigestuda
 3. loobutaks mõttetutest vaktsiinidest nagu näiteks hepatiidi vaktsiin vastsündinule. Milleks? Kui seksuaalselt aktiivne saab üks kolmepäevane olla?
 4. vaktsiinitööstus oleks allutatud kontrollile ning vaktsiinitööstust rahastaks võrdsetes osades kõik arenenud riigid. Minu jaoks on täiesti arusaamatu, kui külma kõhuga suhtutakse sellesse, et vaktsiinifirmad on kasumlikkusele orienteeritud ettevõtted, mis oma kasumi koorivad inimeste hirmude ja haiguste pealt. Selliste kätte usaldatakse iseenda ja oma laste tervis ning elu?
 5. tagataks vaktsiinide 100% ohutus (oot-oot, seda ma juba ütlesin ju)

See ohutuse teema ongi kõige tähtsam – on vanemad, kes rahumeeli lasevad oma lapsi nõelaga torkida ja on vanemad, kes veidikesegi suudavad oma peaga mõelda ja öelda, et ei – siin pole kõik ikka päris korras. Ei saa leppida olukorraga, kus erafirmad teenivad miljardeid selle pealt, kas inimesed surevad või elavad. Seda enam, et suurimate vaktsiinitöösturite hämaraid sobinguid on ka avalikkuse ette ujunud (narkolepsia ja seagripp, seagripi paanika tekitamine koostöös WHO ametnikega, kes GSK kontsernis suurosanikud jne jne.). Kuidas saab inimene külma kõhuga pealt vaadata ja öelda – minu jaoks on see okei, ma lasen süstid lapsele ära teha, sest muud varianti ju pole. Ent need küsimused jäävad vastuseta, vastuse asemel mõtlevaid lapsevanemaid vaid sõimatakse ja mõnitatakse. Tüüpiline suhtumine on sarnane alguses viidatud artiklis sõna võtva terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialisti Irina Filippova nägemusega asjast: Filippova hinnangul tuleb lastevanemate vaktsineerimisest keeldumine vastuolulisest infost vaktsineerimise kohta nii internetis kui ka meedias, vaktsineerimisvastasest tegevusest, lapsevanemate vähesest informeeritusest ning puudulikust koostööst perearsti ja lapsevanemate vahel.

Ma leian, et lapsevanemad, kes oma lapsi ei lase vaktsineerida, on märksa enam informeeritud, kui perearstid, kes ei oska ka lihtsaimatele küsimustele vastata. Mõned perearstid suisa suhtuvad vaenulikult ning üritavad vanemate elu põrguks teha. Mõni perearst solvub ja solvub nii põhjalikult, et saadab sotsiaalametnikud vanematele kaela. Aga pole ka ime, sest valdava enamuse perearstide jaoks, eriti nende, kelle nimekirjas palju isikuid, keda isiklikult ei tunne, on vaktsineerimine ju lihtsalt äri. Iga korralikult teostatud vaktsiini eest saab korraliku kopika, samas vaktsineerimatu lapse pealt ei kuku kukrusse midagi. Perearstide kabinetid on justkui farmaatsiafirmade reklaampunktid. Kelle leiba sööd, selle leiba sööd.

Siia lõppu aga üks väike arutelu teemal – uus moehullus maailmas – eelhaigused ja eelhaiguste vastu võitlemine. Tegemist on uusima moeröögatusega, mille alged juba ka Maarjamaal levimas.

Advertisements

4 thoughts on “Üha enam vanemaid loobub laste vaktsineerimisest

 1. Ei ole päris kindel, miks peab kellegi äri vastu võitlema – äkki kadedus? See selleks. Kindlasti on õigus, et järjest enam jääb tänu sellele kaheldava eesmärgiga (?) meditsiinile ellu inimesi, kes veel 100 aastat tagasi täisikka ei oleks jõudnud. On palju haigusi, mille puhul lasti inimestel surra, kuid on tänapäeval kergesti ravitavad või kontrolli all hoitavad. Tegu võib olla ka näiteks geneetiliste vigadega, mis seetõttu kanduvad järjest edasi. Jah – inimkond on järjest haigem, paksem ja lollim.

  Mis vaktsiini puutub.
  1. 100% ohutuse saaks tagada, kui kõik täpselt ühesuguse organismiga oleks ja käituksid sama moodi ja elutseksid samas keskkonnas. Seda ei ole võimalik tagada ja kui peaks olema kõrvalmõjusid, mis nagu sa ise mainisid, on enamasti tegu ülemuretseva lapsevanema (kel endal lapsepõlvest halb arstikogemus) luuluga. Väike hind maksta selle eest mitte jääda sandiks või ära surra.
  2. Jah, võib olla küll, et vaktsiin ei taga 100% mitte haigestumist. Ja nagu sa ise endale ka vastad õigesti – tegu on haiguse tõkestamisega. Kui ühiskond on vaktsineeritud, siis ei ole võimalik, et haigus hakkaks levima nende seas, kellele vaktsiin ei mõika. Neid oleks liiga vähe ja nende kokkupuuted oleksid äärmiselt ebatõenäolised. Seega – tähtis ongi, et vaktsineeritute osakaal oleks võimalikult kõrge, et mitte keegi ei jääks mõnda koledasse haigusesse.
  3. On olnud juhuseid, küll vist mitte Eestis ja viimasel ajal, kus lapsed nakatuvad hepatiiti mingi täiesti tavalise sünnitusmajas tehtava protseduuri käigus. Kokkupuutel arsti verega, kes on enda teadmata hepatiidis. Milleks tuua siia mängu imiku seksuaalsus? Arusaamatu konseptsioon.
  4. Ettevõtte kasumlikkus on ka hea – siis on raha uurimistööks ja spetsialistide palgal hoidmiseks. Mis puutub sellesse, et äkki tehaksegi vaktsiine, mis teeks inimesi haigeks, et saaks müüa uusi ravimeid – ma ei tea, et sellist asja oleks ette tulnud. See jutt tuleb pigem sellest, et jutu rääkija üritab panna ennast ise sellesse rolli, kus tal oleks nii palju võimu inimeste üle ja tunnistab endale seda kiusatust, et sel positsioonil ta orjastaks need kelle elu üle on tal õigus otsustada.

  Mis perearstidesse puutub, siis ma olen üpris nõus. Ma ei ole ka leidnud ühtegi head ja saadaolevat.

  Kokkuvõttes soovitan ikka rohkem inimestesse uskuda. Mõned tahavad sind kindlasti röövida ja ei soovi sulle head. Aga teadlaste seas, kes ravimeid välja mõtlevad, ja arstide seas, kes sulle neid soovitavad – usu või ära usu – on tegelikult palju kõrge moraalitundega inimesi. Need kelle eesmärk pole inimesi aidata, alal mille eesmärk on inimesi aidata, neid ei saada edu ja vaevalt neid palju praktiseerimas on. Ma vähemalt teadlaste osas olen üpris kindel, tunnen mõndasid.

  • Eks ta ole. Uskuda võib ühte ja teist. Võtan oma pere ajaloo. 1915 aastal suri minu vanaisa tolleks momendiks kaheksast õest ja vennast 2 õde ja üks vend difteeriasse mõnenädalase vahega – nad kõik olid difteeriale vastuvõtlikus vanusegruppides ja neil ei olnud mingit võimalust. Mul on pilt vanema õe matusest ja sellel pildil on vanem vend ja väike õde veel elus aga 2 nädalat hiljem neid enam pole. Kokku pere 14 lapsest suri haiguste ja sõdade tõttu pooled – nii et matemaatiliselt saab välja arvutada tõenäosuse kui suur on vaktsineerimiste oht võrreldes mitte vaksineerimisega või eluga üldse. Arvutage ja kui ei usu arvutage veel ja veel.

   • Arvutage ja kõlistage palvehelmeid kui ei usu. Veel ja veel.

    1915 käis I Maailmasõda, praegu ei käi, järelikult vaktsiinide maailmasõjavastane efektiivsus on 100%.

    Kui ei usu, arvuta ise.

  • Organismide ja tingimuste suur ja kasvav varieeruvus on loomulikult probleem vaktsiinide ja kõige muu puhul. Aga see probleem ei ole vaktsiinispetsiifiline.

   Palju suurem ja spetsiifilisem riskide tekitaja on ikkagi osaliselt rahastatud, osaliselt karjainstinktil põhinev poliitiline ja surve riske eitada ja mitte uurida. Mõnes riigis ka vaktsiine jõuga peale sundida.
   Ja kui neid riske “pole” siis pole ju ka midagi uurida ja ei saa midagi teha ohutuse parandamiseks.

   Lisaks seni leitud riskide a la neuromyelitis optica jms autoimmuunhäirete mitteuurimisele, on see poliitiline surve kaasa toonud olematud kvaliteedinõuded vaktsiinidele. Immortaliseeritud rakuline sodi, suvalised kõrvalised viirused jne võiks olla vaktsiini koostises välistatud ja selle leidmisel tähendada partii eemaldamist ja sodi allika tuvastamist-välistamist edaspidiseks.

   Selle asemel tulevad mingid joped kokku ja ütlevad et nemad arvavad et see viirus vaktsiinis pole nende arvates hullu midagi (puhas õllekõrvane guesswork sest tegu oli vähetuntud viirusega). Ja läheb partii müügikampaania ikka aktiivselt edasi. Muu riskantse bioloogilise sodi pärast ei hakka joped isegi sõna võtma sest see on business as usual. Milleks puhastada ja saastet vältida kui keegi ei nõua.

   Arstide eetikale ma ei panustaks. Aga enamus neid soovitajaid ju isegi ei tea mida nad soovitavad, nii et sellest eetikast poleks kasu. Hea kui toote reklaamvoldiku jagu teadmisi on. Nagu noored stalinlased, oma arust kingivad ju kõigile puhast hingeõnnistust.

   Meil nad õnneks seni ainult soovitavad, sunnivahendeid töökoha kaotusest vanemlike õiguste äravõtmiseni siin ei esine.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s