Rabalaukaist sündinud rahvas

Rabad ja sood on juba ammusest ajast olnud üks meie rahva lemmikpaiku. Olgu selleks siis põgenemine vaenlase eest või põgenemine linnamüra eest, tahtmine lihtsalt üksi olla. Rabalaukad on üheaegselt meelitavad ja kutsuvad, samas tundmatud ja ohtlikud. Oma muistenditest ja müütidest teame palju lugusi sellest, kuidas erinevatel viisidel küll näkid, küll virvatuled inimesi vesisesse hauda meelitasid, ent ometigi on raba koht, kus usutavasti igaüks meist tunneb ennast justkui koduselt, turvaliselt. Justkui kogu maailm jääks meie ümber seisma ning me saaksime olla täiesti üksi, kesk seda keskkonda, mis meie jaoks loodud.

Me oleme kõik loojad, tahame me seda enestele tunnistada või mitte. Loomisprotsess on inimhinge oskus kohaneda ja kohandada sedasama maailma, mille oleme kunagi ise valmis loonud. Iga loodu on pidevas muutumises ja transformeerub vastavalt sellele, millised on välised mõjutajad. Eneria voolab pidevalt ning kogu elu on aktiivses muutumisprotsessis kaasategev.

Nii nagu juba meie esivanemad omal ajal tähele panid, et kogu meie ilm on pooluseline, nii peaks ka meie seda mõistma. Nii nagu eksisteerib aktiivne liikumine, eksisteerib ka paigalseis. Kui ühes kohas energiad liiguvad, siis järelikult peaks nad kuskil ka seisma. Neid energiakogumeid vaadeldes on inimesed hakanud kutsuma voolavat energiat armastuseks, ehk elujõuks ning seisvat energiat vihaks (mis on hirmu tulemus). Viha, kui seisev energia, on meie kõigi sees ning meie kõigi kohus on toda seisvat energiat aktiveerida. Väestades ja seda energiat käima lükates me puhastume seesmiselt ja muundame oma viha millekski positiivseks – elujõuks. Täpselt sama protsess toimub igapäevaselt ka looduses…

Maa on olnud kõikide loodusrahvaste jaoks hingestatud. Nii nagu meie keha väljendab meie hinge tervist ja heaolu, väljendab Maa meie koduplaneedi hinge heaolu. Ning nii nagu meie kehas esineb seisva energia koldeid, esineb neid ka Maa omas. Rabad ja sood on aga kohad, kustkaudu too vihaenergia end ilmutab.

Ära arva, et see tingimata halb oleks – tasub meeles pidada, et ainus viis arenemiseks on läbi raskuste õppimine. Heaolu ei pane mõtlema, heaolu ei pane meid tegutsema. Ainult halb või see, mida oma meelte järgi halvaks peame. Rappa minnes me astume aga maailma, kus aktiveerub meis looja – meie sünnipärane oskus käivitada protsesse ja aktiveerida seismajäänut. Kes aktiveerib? Võibolla meie ise, meie hing, võibolla aga raba kui terviksüsteem, mis lükkab tööle protsessi, läbi mille puhastub nii meie koduplaneet kui ka meie ise, sest mida enam me kasutame oma kaasasündinud oskuseid, seda paremini saame kontakti oma tõelise minaga – oma hingeteadvusega.

Esoteerikud on ammustest aegadest rääkinud inimeste erinevatest kehadest, alustades füüsilisest kehast ning lõpetades eeterkehade ja muu sarnasega. Samas pole mitte keegi rääkinud mitte kunagi meie loojakehast. See on meie hingevalguse kuma läbi meie füüsilise keha, mida intensiivsemalt me lävime keskkonnaga, seda heledamaks too valgus muutub. Nõiad ja šamaanid ei näe rabas olles inimesi vaid säravaid valgusolendeid, sest meie loometöö muudab meid ingliteks. Ja ingliteks mitte kristlikus roosa mannavahu tähenduses ega ka mitte mingiks hanesulgedest tiibadega taevalikuks olendiks, vaid ingliks kui valgusolendiks, kelle abaluude piirkonnast väljuvad kaks energiakanalit, mis on otseühenduses meie tuuma, meie tegeliku Vaimuga.

Rabas on hea olla. Raba on üdini negatiivne oma olemuselt, ent oma mõjult on ta meile parim paik ilmas. Me vajame rabalaukaid ja rabateid, et leida iseennast, et aktiveerida endas looja. Ja raba vajab meid, sest ainult meie suudame päästa oma koduplaneeti.

Advertisements

5 thoughts on “Rabalaukaist sündinud rahvas

  1. Sattusin siia googeldades, sest tekkis küsimus, mis värk paganatel selle rabaga võis olla. Nimelt sattusin esimestkorda elus rabasse paar päeva tagasi ja avastasin, kui hea on olla seal. Selline “vanaaegne” tunne tuli peale. Raske sõnadega seletada, aga jah, nagu oleks ürgset jõudu saanud ja olnud otseühenduses muinasajaga või midagi sellist. Peale rabaskäiku on paar päeva ebatavaiselt hea ja ülemeelik tuju olnud ning sama selline sisemine rahu ja kindlustunne…

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s