Keskerakonna sõnum inimestele – pole mõtet iseenda peale loota

Looda parem riigi peale, sest riik ei tee mitte halligi sinu jaoks. Seega kuidas mõista seda tänast avaldust Kadri Simsoni sulest?

“Ma arvan, et Eestis on suur probleem selles, et väga paljud inimesed loodavad iseenda peale ja riigi peale enam üldse ei looda. Nendel, kes on töö kaotanud, soovitan ma kindlasti säilitada endal ametlik töötu staatus, sest et see annab võimaluse, et seda probleemi, mis puudutab 100 000 Eesti inimest, ära ei unustata. Ise saab loomulikult palju teha. Ja ma arvan, et enamus töö kaotanud inimesi loodabki ainult enda ja oma lähedaste peale. Siin tuleb enda olemasolust riigile märku anda, mitte käega lüüa ja öelda, et ma ei ootagi sellelt riigilt midagi”

Õige – ära mõtle oma peaga, las erakonnad mõtlevad sinu eest! Ja ära üldse üritagi enda aktiivsusele ja pealehakkamisele loota, ära tegele ettevõtlusega, ära arenda oma äriplaani ja ära jumala pärast mõtle midagi innovaatilist, millega saaksid oma esimese miljoni teenida, sest et poliitikutele ei ole ju tarvis mõtlevaid inimesi. Poliitikutele on vaja lambapäid, kes ei oska midagi, ei taha midagi ja sõltuvad 100% kellegi teise suvast. Õnnis kommunismiaeg kumab läbi kesikute maailmavallutusplaanist igas nende sõnas ja teos. Riik peab looma terve rodu erinevaid töökohti ainult seepärast, et osad inimesed, kes ise ei viitsi midagi teha ja lillegi liigutada, saaksid istuda kasutute ametite peal, teha seda, mida keegi teine ei taha ja mida õieti vajagi pole ning saada selle eest miinimumpalka, millest niikuinii ära ei ela. Vähemasti oleks siis kesikutel linnuke kirjas – Savisaar likvideeris ainuisikuliselt töötuse!

Keskerakond on algatanud oma töökohtade loomise seaduse, mis siiamaani on riigikogus jäänud toetuseta.

Ma hea meelega algataks oma raha loovutamise seaduse, et Keskerakond loovutaks oma miljonilistest toetustest 10% mulle, see ehk läheks riigikogus läbi?

Advertisements

6 thoughts on “Keskerakonna sõnum inimestele – pole mõtet iseenda peale loota

  • Kas Delfi edastas täpseid tsitaate? Kui jah, siis oli sõnastus ju ikkagi õige ja ka mõte selline. Kui ei tsiteerinud õigesti, siis peab Delfit sellest teavitama või ametliku õiendi esitama.

   80 000 inimest ei ole vähe ja kindlasti peaks neid aitama, ent kohe kindlasti mitte sellega, et luua 80 000 töökohta tühjast õhust, mida mitte kellelgi vaja ei ole peale nende vaese 80 000 õnnetu, kes hakkavad siis saama miinimumpalka töö eest mida nad niikuinii ei suuda teha ning mida kellelgi vaja pole. See on inimese mõnitamine, mitte abistamine. Statistikasse saab jah linnukese kirja, ent millise hinnaga?

   Teiseks – kust tuleb see raha, mida maksta neile inimestele palkadeks töö eest, mida kellelgi vaja pole? Munitsipaaltöökohad on ju naljanumber, terve Eesti naerab nende inimeste üle kes bussis sõitmise eest maksumaksja raha saavad.

 1. huvitav, mis selles tänases olukorras, kus sada tuhat ja enam inimest on tööta, sellist on, et ei peaks välja pakkuma alternatiive? kui need inimesed löövad käega ning hakkajamad lahkuvad, siis … umbes 5 aasta pärast hakkavad tänased valitsejad kurtma, et tööinimesi on vähe ja toome võõrtöölised sisse. kes sellest tänasest tegevusetusest siis võitis? igatahes mitte Eesti riik.

  Ning arvates, et tänased pargivahid või reisisaatjad võiks ilma igasuguse sissetulekuta oodata mõned aastad eesti majanduskasvu ning siis sukelduda kõrget lisanväärtust loovatele töökohtadele. Naiivne.
  Töökohtade loomisele kaasaaitamine ning eesti ettevõtjatele maksuleevenduse pakkumine ei pea olema tingimata kulu. Loe seda sama linki veel kord:
  kui riik tasub ise aasta jooksul sotsmaksu, siis kulub selleks 17 226 krooni aastas. Pane tähele – täna töötuna olev inimene läheb riigile maksma 18 787.
  Tööle aitamine on odavam!
  Seejuures saab riik veel tulumaksu, aktsiise ja käibemaksu.

  • Aga mõtleme natuke loogilisemalt – meil on juttude järgi 75000 – 100000 töötut. Eeldan, et väiksem number on õige.
   Ametliku statistika järgi on masu läbi, samuti on vähenenud tööpuudus juba viimased paar kuud. Samas tempos edasi minnes on järgmise aasta valimisteks tööpuudus normaliseerunud ja kuskil 25000 kandis. See on ülimalt optimistlik prognoos. Kui K plaan läheks läbi, siis olekski erakonnal valimiste ees tugevaim trump, mis ühel erakonnal olla saab – näe, meie võitsime tööpuuduse!

   Ei pea olema eriline geenius, et seda taibata.

   Nendest praegusest 75000 inimesest on tööta olnud osad kui kaua maksimaalselt? Aasta? Siin tekivadki minu jaoks küsimused:

   1. mis on see amet ja eriala, milles nad pole terve aasta jooksul ühtegi tööd saanud?
   2. kas inimene on tõesti siis vaid ühe eriala peal ja muud talle ei sobi? kui ei sobi, siis miks on alust arvata, et talle meeldiks olla pargivaht või reisisaatjakärutõstja?
   3. kui suur on protsentuaalselt neid, kes tõesti ei saa tööd oma vanusest lähtuvalt? kui see protsent või inimeste hulk oleks käes, siis pigem pööraks tähelepanu neile.

 2. Inimesed tuleb üldse palgatööst võõrutada. Palgatööline on lüpsilehm pankadele, suurfirmadele, jaekaubandusele, vee-ja elektrifirmadele ja poliitikutele. Ta on sõltuv ja töökohtade kaudu hõlpsasti manipuleeritav. Töökohtade loomise sildi all keeratakse igasugu jama kokku, hävitatakse loodust jne. On illusioon, et palgatööline võib oma tööga jõukaks saada. Milleks siis üldse rabeleda, vähest on ka võimalus lihtsamalt hankida. Näiteks toidu enesele ja oma perele kasvatamine on lihtne ja võtab väga vähe aega. Pealegi on see toit ehtne, mitte rämps mida meile jaeketid pakuvad. Paljud töökohad saab ümber suunata vabadele väikeettevõtjatele, kahjuks teeb siin riik takistusi soodustades suurettevõtlus ja ahistades väikest, samas annavad just enamuse sissetulekutest väikeettevõtted. Aga kuna väikestel pole raha parteikassadesse sissemakse teha, siis on nende mõju pea olematu. See on õige, et oma peaga mõtlev vaba ettevõtja ei ole poliitikute isiklikele huvidele kasulik.

 3. See on tüüpiline inimest mitteväärtustav parteiline seisukohavõtt ja näitab ehedat tegelikku mittehoolimist inimesest, alandavat suhtumist inimesse ja järjekordne peibutis. Selle sõnumi mõte on peidetult selles: astuge keskerakonda, mingi kohakese ikka leiame teile…ja tegelik eesmärgiks on saada selle arutu ja peata karja valitsejaks, kes ei loodagi muud kui riigi abi. Nii nagu keskerakond on kogu aeg valetades ja vassides inimestega manipuleerinud, kaasates kõige rumalamaid karja liikmeteks, eriti rumalaid ja edasipüüdlikke poliitilist karjääri tegema ja valetades, valetades ja musta valgeks rääkides (ei ole kohuke! ei ole kortereid tasuta jaganud!) lubanud KÕIKE – jätkub see järjest suurema hooga. Väga hästi on veel meeles kommunistliku partei loosungid ja jutud üleüldsest võrdsusest, kus inimese enda panus ei lugenudki mitte midagi, just sama, mida praegu sõnastab keskerakonna poliitik. See tekitab sügavat õudu. Kas jälle kordub sama: ehitame ilma köögita kortereid (kõigile) sest sööme ju kõik koos, õhtul heidame kõik koos ritta magama ja traktor tõmbab teki peale. Kommunism toob õitsengu kõigile – ja mitte midagi ei pea tegema! Aga peaasi, et ei mõtleks oma peaga! Keskerakond armastab inimesi, kes ei mõtle oma peaga vaid kelle eest mõeldakse kõik ära. Ja kui parteisse usud, nagu praegu üles kutsutakse, siis saad koha, eluaseme, raha – kõik mis tahad.
  Aga kes teisiti mõtleb – selle saatus on kurb, siis mis parata, sinna me tüürime, kui olukorda jälgida – vt nt filmi “Päikesest pimestatud”. Selline on meie saatus siinmaal, kui loosungid jätkuvad ja lolle edasi leidub.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s