Riivates ärimaailma

Olen märganud, et maailmas valitseb tasakaal. Samas on aga palju sääraseid süsteeme ja protsesse, mis on algimpulsi saanud tasakaalutusest ja seetõttu pigem tekitavad selle loodusliku tasakaalu sisse kaost. Mis on selliste süsteemimeistrite eesmärgiks?

Kui ma ütlen süsteemimeister, siis pole siin taga tarvidust mõelda kohe mingist paranormaalsest või esoteerilisest – ei, ka tavalised inimesed, inmgrupid, kes iganes kes haldavad infot kui säärast, on suutelised liigutama masse ja looma illusioone normaalsusest.

Inimesed usuvad, et hommikust õhtuni on tööd rabada normaalne. Inimesed usuvad, et raha kingib õnne. Inimesed usuvad, et riik otsustab alati õigesti nende eest. Inimesed usuvad, et nendest ei sõltu midagi. Kõik need kummalised uskumised ja arusaamad, mida me kanname enda alateadvuses kuid tänu ühiskondlikele rollimängudele ei suuda me neile kunagi tähelepanu pöörata – kõik need vajaksid tegelikult üksikisiku tasemel lahendamist ja lahti harutamist.

Olen ise märganud, et ärimaailm on justkui eraldiseisev organism, mis elab oma elu ning kaitseb oma “investeeringuid.” Igasugune süsteem on elujõuline siis, kui tal on piisavalt palju toitjaid. Ja toitjaid on kõige parem hoida ohjes läbi võta-anna skeemi – võta kõik ja anna tagasi niipalju kui parasjasti elamiseks tarvis. Niikui inimesel hakkab vähekenegi paremini minema, lükatakse teele ette veel üks palk. Mõtlemine ei meeldi ühelegi süsteemimeistrile, olgu ta siis äriilma või mõne religiooni taga. Mõtlev inimene näeb läbi ja suudab hoiduda. Mõtlema hakkav inimene suudab end lahti rebida. Aga selleks, et süsteemis siplev inimene ei mõtleks, tulebki temasse sisestada alateadlikke impulsse mõtlemise kasutusest. Ja nii me orjamegi erinevaid süsteeme ja läbi nende süsteemimeistreid ja me ei suuda ja ei jõua asju enese jaoks läbi mõelda, neid lahendada ja sotti saada. Me muidu mõistaks, kuidas sellest süsteemist välja pääseda ja näeksime maailma hoopis teise pilguga.

Minul endal õnnestub see vahelduva eduga. Iga järgnev “tagasikukkumine” on seda valusam, mida kaugemale ma oma isiklikus mõtlemises läksin. Ja see pole niisama nali, vahel tuleb suisa kassiahastus pähe, kuivõrd üks süsteem võib oma orje kottida. Aga näe – elu hoiab sees.

Advertisements

One thought on “Riivates ärimaailma

  1. Tere 🙂

    Postitus on küll üsna vana, aga röövis mult südame. 🙂 Olen tähele pannud, et meie inimestele meeldib küll kirjutada, blogisid pidada, aga mõtteid eriti ei taheta avaldada, v. a Delfi kommentaariumis, kus saab anonüümselt valimatult kõiki ja kõike solvata. Ilmselt on kaasamõtlemist mingile kirjatükile liiga palju tahta või on need mõtlejad kuskil mujal.
    Ma olen selle mõtlemise koha pealt täiesti nõus ja väljendaksin end niiviisi – mida enam mutrike süsteemis mõtleb, seda kiiremini süsteem seda mutrikest kottima hakkab. Süsteemist väljapääsemine pole aga lihtne, mõnikord võib lausa lootuse kaotada, rääkimata enesehinnangust, mis saab jalaga näkku ja makku ning mida on lootusetu perearsti toel praavitada. 🙂
    Jõudu selle blogi pidamisel, sest siin on palju selliseid mõtteid, mis mulle meeldivad ja korda lähevad.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s