Valame miljonid rentslist alla

Peale seda, kui möödunudaastane ravimifirmade lobitöö oli oma vilja kandnud ning paljud eestlased raevunudsilmi nõudsid elupäästja-seagripivaktsiini sisseostmist, oli riik seda sunnitud tegema. Õnneks tegi ta seda väikese mahu arvelt, ent oma 35 miljonit pandi täiesti mõttetu vaktsiini taha magama küll.

Nüüdseks, kui on selgunud, et seagripi paanika oli vaid üleshaibitud reklaamikampaania ning teatud ettevõtetel ning tervishoiuorganisatsioonide juhtivatel töötajatel lihtsalt tarvis ratsa rikkaks saada, kratsitakse kukalt ja mõeldakse, et mida selle vaktsiiniga peale hakata. WHO seda ei soovi, kuigi pole tühistanud pandeemia olukorda.

Terviseameti peaspetsialist Irina Filippova soovitab perearstidel vaktsiiniülejäägid kraanikausist alal lasta. Kuna meie kohalik vaktsineerimisaktiivsus jäi umbes 2,6 protsendi kanti (madalaim Euroopas), siis teeb see rahasse ümberarvutatult umbes 20 miljonit krooni rentslist alla.

Olukorras, kus lasteaedadesse lapsi vastu ei võeta, kuna lasteaedu lihtsalt ei ole (!) ning koole suletakse massiliselt, on sellised süüdimatud ettepanekud ja raharaiskamised täielik mõnitamine inimeste suhtes. Miks jätkub raha täiesti mõttetutele asjadele, mitte aga meie laste tuleviku kindlustamisele?

Ja kuidas mõjub vaktsiinide loodusesse laskmine? Elavhõbe ei mõjuta ju kohe kuidagi meie ümbritsevat looduslikku keskkonda. Selline vastutustundetu inimene tuleks vastutusele võtta!

Advertisements

3 thoughts on “Valame miljonid rentslist alla

 1. Olete alles inimesed. Olen mitmes kohas korrutanud, et sellises olukorras on valitsusel vaid kaks halba valikut:
  1. osta vaktsiini ja riskida, et üle jääb ning suur hulk raha raisatud;
  2. mitte osta vaktsiini ja riskida, et suur hulk elanikkonnast sureb!

  Kahe halva valiku vahel on riik siin. Eesti üritas teha “vahevõimalust”: osta vaktsiini vaid piiratud määral. Mis oleks aga lugupeetud blogiautor kirjutanud Eesti valitsuse kohta siis kui pandeemia oleks puhkenud ja 300’000+ Eesti inimest surnud? Ja kuidas peaks Eesti olema “targem” ja läbinägelikum kui kogu Euroopa, kes ostis paaniliselt vaktsiini kokku?

  Kui keegi levitas tõesti teadlikult valepaanikat, siis tuleb (EL tasemel) tõesti need isikud välja selgitada ja karistada. Kuid süüdistada selles asjas Eesti valitsust, on absurd. Mina ennem kulutan enne selle ~20 krooni elaniku kohta raiskuminevat kraami kui et riskin surmaga ja/või et kolmandik minu lähedastest surevad, nagu sada aastat tagasi. Või artiklis toodud näide: ennem tehke mõne lapse võrra suuremad klassid koolides kui riskida, et kolmandik neist lastest üldse siit ilmast kaob. Veidi kehvema haridusega inimene on ikka tore inimene. Veidi surnud inimene on täiesti surnud!

  Kritiseerida tohib igasugu asju, aga niisugust eludega riskimist, et “ärme-osta-midagi, nagunii on ravimifirmade promo”, ei tahaks kindlasti näha.

 2. Areng on see, kui vigadest õpitakse. Õppida võiks siinkohal Eesti riik. Nimelt seda, et ei saa usaldada suuri institutsioone (WHO), kes lihtsalt tuimalt erinevaid direktiive loovad. Pista pea tulle, kas sa pistad?! Eesti riik võiks kasutada OMA ajupotensiaali, luua vastavad organid, kes teeksid iseseisvat uurimustööd ja kontrolliks. Vanasõnagi ütleb: 10 korda mõõda, 1 kord lõika! Eeldan, et Eesti oleks suutnud selle 20 miljoni eest 10x mõõta küll. Mõõtmise asemel on aga hulk kogus mürki, mis meie joogivette imbub!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s