Eyjafjallajökull turtsub

Sellise vahva nimega vulkaan Islandil paiskab juba pea nädala jagu tuhka koos laavaga endast välja. Vulkaaniline tuhk aga on täiesti halvanud euroopa lennuliikluse. Sellest, miks too tuhk lennukitele kahjulik ja ohtlik on, on teinud kokkuvõtte Marek Tihhonov oma blogis.
Ajaloost on teada, et peale Eyjafjallajökulli purskamist on alati hakanud seda tegema ka nimetatud vulkaani suur vend Katla. Islandlased juba usuvadki, et see toimub lähema 7 päeva jooksul. Geoloog Erik Puura teab väita, et geoloogilised protsessid kordavad iseennast perioodiliselt, seega pole põhjust mitte uskuda, et seekord teisiti läheks.

GoMaailma blogis on kokku kogutud erinevad teaadaanded ja seisukohad Eesti suurimatelt reisikorraldajatelt, kindlustusfirmadelt ning lennujaamadelt, samuti ära toodud viited vajalikesse veebikohtadesse, kust võõrsil lõksus olevad ja ka kodumaal reisimist ootavad inimesed saaksid lisainfot hankida.

Mis siis ikka. Ootame ja vaatame, mis juhtuma hakkab. Igal juhul elame me põnevatel aegadel. Keegi Mähe-Edgar ennustas kuu algul “kosmilist pilve” Euroopa kohal, samuti ka seda, et aastaks 2050 pole maamuna peal enam Islandi saart. Sellest oleks küll jube kahju, kuna Island on imeilus paik, mis suisa õhkab ürgsest Maa väest.

Advertisements

2 thoughts on “Eyjafjallajökull turtsub

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s