Tuhala Nõiakaev rahaks!

Kes veel ei tea, siis üks tont käib mööda Eestimaad ja selle tondi nimi on kristlikel põhiväärtustel rajanev röövkapitalism. Ühena paljudest laastavatest sammudest on see otsustanud nüüd kriipsu peale tõmmata ka kohalikule loodusnähtusele – Tuhala Nõiakaevule, mis usutavasti tulevikus oma keemisega enam meile silmarõõmu ei valmista ja mõtteid ei palista. Planeeritav lubjakivikaevandus rikuks Nabala karstiala ning ühes sellega ka sealsete maa-aluste jõgede olemuse, mis on uuringute järgi Tuhala üheks suurimaks mõjutajaks.

Muidugi mõista on kaevanduse planeerijail lihtne – kuna ametlike uurimistulemuste järgi pole nimetatud piirkonnas maa-aluseid jõgesi, siis ei saa nende hävimine mõjutada ka Tuhala Nõiakaevu. Lihtne ja loogiline JOKK. Ka kohalikud pseudo-skeptikud eesotsas Martin Vällikuga on rakendatud kaevanduse palgareale – tehakse praeguse allkirjakogumise kõrvale kõvasti antireklaami, lootuses peatada ühiskondliku kokkukuuluvuse väljundi läbi loodud aktsiooni.

Miks ma esimeses lõigus nimetasin röövkapitalismi kristlikel väärtustel põhinevaks? Sest kristlik maailmapilt soodustab üliliberaalsust ning mammona taga ajamist. Vastupidiselt pühakirjas kirjutatule on just kristlased ja juudid olnud läbi ajaloo need, kes on kõige rohkem mammonat taga ajanud. Huvitav, mil moel läheb see kokku nende endi usuga? Loodust pole ju tarvis hoida, sest inimese on jumal loonud selle ilma loomade ja lindude ja kõige mis elab ja hingab valitsejaks. Loodus on vaid vara, mis on inimesele antud, seega ei vääri tähelepanu. Kui kristlus soovib enda nimele kirjutada viimase 1500 aasta jooksul Euroopas välja kujunenud moraali ja eetikakoodeksid, siis võtab ta tahes-tahtmata omaks ka kõik selle negatiivse, mille seljas nn. läänelik ilmavaade ratsutab.

PS. Esimene ohver juba väljendab siin oma arvamust, et maa-aluste jõgede olemasolu on kahtlane… Suur tänu skeptikud! Huvitav kui paljud teie jura pärast jätavad oma allkirja andmata?

Levitame sõnumit! Kas sina oled juba oma hääle andnud?
http://tuhalanoiakaevuleappi.com/

Advertisements

6 thoughts on “Tuhala Nõiakaev rahaks!

 1. Ma ei nimetaks ennast pseudo-skeptikute ohvriks aga nende jutt tundub usutavam, kui mingi emotsionaalne lahmimine ja hea idee nimel spämmimine.
  Ja et aso oleks selge, ma andsin oma toetusallkirja peale kõhklusi samuti ära.

 2. Ekstaole, et kui kellegi arvamus sinu omaga ei ühti, siis on ta raudselt kapitalistide/kommunistide/…. (täida ise lüngad lähtuvalt hetkevaenlase isikust) palgal.

 3. Lugesin eelmainitud skeptik.ee teema läbi ning ka mina loen sealt välja pigem muret sellise emotsionaalsel pinnal häältekogumise suhtes mis võib antud Tuhala kontekstis küll head tähendada, aga samas luua väga ohtliku tendentsi kus samasuguseid kaheldava väärtusega emotsionaalseid vahendeid kasutatakse mõne endale imponeeriva idee läbisurumiseks.

 4. Kulla kaasmaalased tulge maa peale, kas Eesti riigil tulevikuds joogivett vaja polegi?
  Kas te üldse teate mida tähendab karsti ala?
  Kas te teate millise reostuse võib asjatundmatu sonkimine sellisel alal põhjustada.
  Vaadake lahtiste silmadega netis ringi ja te leiate vastused.
  Lõppude lõpuks ei soovi me keegi tulevkus oma uriini jooma hakata, või teie armsad sõnavõtjad soovite?
  Kui nii siis nii…

 5. täitsa nõus viimase postitajaga. Oli ju hiljuti ka laiaulatuslik kampaania, et puhast vett ei ole väga paljudel ja sellepärast surrakse ära, et midagi pole juua.

  Toetan täiesti, et karjääri sinna ei tehtaks ja eestimaa ressursi ja ümbruses elavate inimeste tervise ja inimväärse elu nimel ei saadaks ise rikkaks.

  Ma olen üsna kindel et väga paljud skeptikud ei ole ise kaevanduse juures elanudki, et teaksid, mis see on ja mis selle tagajärjed on.

  Selle tagajärg on 1 “ilus” suur sügav jne auk, mille kordategemise (tasandamisest jne) kohustusest kaevandajad maksku mis maksab mööda hiilivad ja sokutavad selle vallavalitsuse kaela.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s