Mis toimub 2010 aastal ravimitööstuses?

Vastus pealkirjas esitatud küsimusele on lihtne – ravimifirmad kaotavad miljardeid kroone, kuna paljud ravimilitsentsid lõpevad. Kuna aga statistiliselt on uute ravimite turuletulek olnud viimastel aastatel langustrendis, võib eeldada, et ravimitööstuse turg on õige pea muutumas, usutavasti juba sel aastal. Kuhu ta siis muutub? Mis oleks see õlekõrs, millest ravimitootjad kinni haaraks ja mis neile mingil moel praegused rahavood säilitaks ning isegi mitmekordistaks?

Kuna eelnevate aastate jooksul on tehtud palju tööd selle nimel, et olemasolevate ravimite kõrvaltoimed ja -mõjud tekitaks vahvalt juurde uusi tüsistusi ja vaegusi, siis on ka nende inimeste arv hüppeliselt kasvanud, kel on korraga mitu tõbe kallal. Sellised inimesed on farmaatsiatööstuse tulevikuks, nende leivaandjaiks.

Novaator vahendab meile:

Pikemas perspektiivis oleme ehk jõudnud ajastu koidikule, kus suured ravimifirmad ei saa keskenduda suhteliselt lihtsakoeliste ravimite väljatöötamisele, mille ülesandeks on valu vaigistamine, depressiooniga võitlemine või kolesteroolitaseme alandamine. Selle asemele astuvad tõenäoliselt uue põlvkonna kompleksravimid, mis täidavad mitut ülesannet korraga, mille hulgas saavad tõenäoliselt olema ühiskonda kõige rängemalt vaevavad terviseprobleemid nagu rasvumine, vähk ja mitmesugused närvisüsteemiga seotud häired.

Seega lisaks kompleksvaktsiinidele teevad võidukäiku ka kompleksravimid. Kui juba praegu on enamus medikamentidel mitmeid kõrvalmõjusi, mis tekitavad probleeme alates uimasusest, lõpetades epilepsiahoogude ja krampidega, siis mis saab peale seda, kui ühe tableti sisse segatakse rohkem toimeaineid sisse, et oleks kompleksravimi mõju? Kompleks ravim kompleks-kõrvaltoimetega?

Ravimitööstuse ja meditsiini eesmärgiks ei ole inimese terveks tegemine, eesmärgiks on ravimine ja enda tööstusharule turu tagamine. Mõelge, mis saaks siis, kui täituks utoopiline unistus – leiutatakse ravim, mis ravib korraga terveks kõik haigused maailmas, ilma ühegi kõrvalmõjuta! Kas sellise ravimi loonud ravimifirma saaks rikkaks? Jah saaks, ent mis oleks mõistlikum, kas stabiilselt tõusutrendis olev turg või ühekordne rikastumine?

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s