Rein Lang avalikustas Pihli avalduse KAPOle

Justiitsminister Rein Lang avalikustas eile ministeeriumi kodulehel Jüri Pihli süüdistusavalduse, mille viimane KAPOsse saatis eesmärgiga ässitada kaponikke uurima kolme ministri riigireetmist. Põhikangelased siis Urmas Paet, Andrus Ansip ning Rein Lang.

Seda pikka ja suhteliselt põhjalikku ent kohati “pastakast välja imetud” tunduvat avaldust lugedes tekib peas erinevaid mõtteid.

Näiteks tekib tõesti küsimus, et miks siis ikkagi Paet, Lang ja Ansip käitusid nii nagu nad käitusid? Miks tühistati küberterroristide keelud ning põhjust varjati riigisaladuse klausliga? Milline oli ikkagi Ansipi kaasus asjas? Paeti ja Langi roll on suhteliselt paigas, ent Ansip oleks nimekirja lisatud justkui “kauba peale.”

Siis tekib veel küsimus, et miks põrgu päralt esitatakse KAPOsse avaldus riigireetmise süüdistusega, kui selle jaoks on juba ette teada, et ei ole piisavalt tõestusi kriminaaluurimise alustamiseks? Kas Pihl täitis lihtsalt kellegi käsku ning tekitas segadust, et selle varjus saaks mingeid hämaraid tehinguid teha? Kellelegi pidi ju see avalduse esitamine kasulik või vajalik olema, asja eest, teist tagant selliste tegudega ei mängita ju ometigi. Ilmselge, et Pihlile sellest tulu ei tõuse mitte mingil otsesel moel, liiatigi on ta suhelnud meediaga peale asja ilmsikstulekut nagu ärahirmutatud laps, kel suu vett täis.

Kes võidab hetkel selle segaduse tõttu kõige rohkem?

Advertisements

4 thoughts on “Rein Lang avalikustas Pihli avalduse KAPOle

 1. Olgu selle jandiga nagu on. Lihtsalt naljakas.

  Mind huvitab hoopis see küsimus, kuidas ja miks andis KAPO/prokuratuur Jüri Pihli “kuriteoteate” minister Langi kätte avaldamiseks?

  Lihtne riigialam saab tavaliselt alles süüdistuse esitamisel teada, kes on teatanud, koputanud või tunnistanud. Tavapraktika on see, et igasuguseid kaebekirju asjaosalistele ei näidata, eriti siis kui pole alust kedagi kahtlustatavaks või süüdistatavaks kuulutada. Kas ministrite suhtes on mingi erireeglid?

  Ehk siis vana küsimus, kas siis ikkagi Prokuratuur või KAPO ongi need pidevad “lekitajad”?

  • Hunt, tutvu seadustega:

   KRIMINAALMENETLUSE SEADUSTIK
   § 198. Kuriteoteatele vastamine

   (1) Uurimisasutus või prokuratuur on kohustatud kuriteoteate saamisest alates kümne päeva jooksul teatama kuriteoteate esitajale kriminaalmenetluse alustamata jätmisest käesoleva seadustiku § 199 lõike 1 või 2 kohaselt.

   (2) Kuriteokaebuse esitamise korral teatab uurimisasutus või prokuratuur kriminaalasja alustamata jätmisest käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud korras ka isikule, kelle kohta kuriteokaebus on esitatud.

   Mulle näib, et selle koha pealt on kõik igati korras.

   • Ei taha rangele seaduse paragrahvile vastata sõnade mänguga, kuid proovin jälgida seda, mis praktikas toimub. Ei tea mina, Hundi ulg, ei tea Sina, Ivar, kes-millal-ja mida on meie kohta kirjutanud sinna kuhu vaja.

    Ma polekski reageerinud sellele naljakale juhtumile muidu kui poleks ise läbinud tasuta liuglemise selgest allikaveest kloaagi haisvemate umbsoppideni. Kellest see sõit alguse sai ja kes voolule kaasa aitas, ei tea tänaseni.

    Ja pole asi minuski. Lihtsalt inimloomus on muutumatu vaatamata riigile, riigikorrale ja mingil ajahetkel areenil olevate marionettidele. Keegi on pandud infot koguma, kellegile on kasulik seda kinni pidada või lekitada.

    Olen ehk liiga emotsionaalne ja kategooriline, kuid nii lihtne see ongi.

    Mis antud kaasusesse puutub. Delikaatse riigisaladuse teema puhul avaldada kaebus riigisaladuse reetmise kohta on iseenesest pisut kafkalik. Mõlemad saame ju aru, Ivar, et tegemist on vahva poliitilise mänguga – ärapanemisega. Las siis ärplevad ja avaldavad toimikuid, lindistusi ja muud vahvat meediavärki.

    Sedasi vast.

   • Kena seadus keik, kuid ei näe kohta, kus oleks öeldud, et kuriteokaebuse objektile avalikustatakse ka teate teinud isik…Kui kuriteoteate teinud isiku avaldamine pole ka otsesõnu keelatud, on antud kaasuses, kus üks poliitik kaebab teiste poliitikute peale, kaebaja isiku avaldamine selge KAPO poolne poliitiline seisukohavõtt ja poolevalik….Nad ju teadsid, mis järgneb

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s