Eestis suri 13 aastane poiss seagrippi… tänu vaktsiinile

Just selline pealkiri levis eile kohalikus meedias – Seagripp nõudis oma esimese ohvri. Hoidke alt – eriti ohustatud on noored! Paanikat külvati kogu öö, inimesed hullusid, enamus nõudsid kõikide mõeldavate ministeeriumite tagasiastumist ning riigi vastutuselevõtmist jne jne. Oh oleks meil vaid seda va seagripi vaktsiini, küll siis oleks elu ilus ja lilleline.

Täna siis on sellel lambakarjal suu vett täis kuna selgus, et ägeda kopsupõletikuga poiss oli päev enne haigestumist saanud kolmikvaktsiini. Viimane on eriti jõhker mürgipomm ning ei pea olema eriline geenius, et tabada ära seos vaktsineerimise ja surmaga lõppenud organismi nõrgenemise vahel.

Seagrippi surnud 13-aastast poissi oli vahetult enne haigestumist vaktsineeritud, kuid eksperdi sõnul ei pruukinud see raskendada haiguse kulgu.

Päev enne poisi haigestumist toimus Raasiku ambulatooriumis plaaniline revaktsineerimine mumpsi, leetrite ja punetiste vastu. Ka järgmisel päeval uude grippi haigestunud ja kaks päeva hiljem surnud poissi vaktsineeriti.

„Enne vaktsineerimist tehakse täielik arstlik läbivaatus ja läbivaatuse käigus tunnistati poiss terveks,“ rääkis Delfile vaktsineerimise teostanud perearst. Poisil ei olnud neljapäeval ei palavikku ega ka ühtegi terviseprobleemi.

Eesti laste riikliku vaktsineerimiskalendri järgi tehakse 13-aastastele lastele leetrite, mumpsi, punetiste vaktsiini teine süst. Esimese süsti saavad lapsed aastaselt.

Aga mis me sellest siis õppisime? Õppisime seda, et ükskõik, mis on põhjuseks või millesse inimene sureb, alati on süüdlaseks seagripp, sest ainult seagripi vastu on hetkel saada hea hinnaga vaktsiini.

Jumala pärast – ärge vaktsineerige oma lapsi! Ärge laske neid gripi kõrghooajal suurtesse rühmadesse, ärge kogunege ambulatooriumitesse või haiglatesse. Ja ärge reisige need paar kuud. Mis imeasi ajab vanemaid piiri taha rändama?

Poisist ja tema perekonnast on muidugi kahju. Üksikisiku tasemel on see täielik tragöödia, eriti nõme, et suuremad vmeediaväljaanded lüpsavad toda juhtumit nagu mingit kullatud lehma. Loodan vaid, et sellest loost on 1,4 miljonile inimesele kasu ning nad õpivad sellest midagi…

Advertisements

19 thoughts on “Eestis suri 13 aastane poiss seagrippi… tänu vaktsiinile

 1. kui see äsjavaktsineeritu EI OLEKS jäänud grippi…
  kui need kroonilisi haigusi põdejad p o l e k s jäänud …
  kui need nõrga vastupanuvõimega inimesed ei oleks jäänud grippi, siis nad elaksid edasi. selles, mitte laste vaktsineerimises pole asi. sest leetrid või mumps teismeeas või hiljem saab tihti samuti saatuslikuks.
  ei ole nii lihtne midagi.

 2. See pole küll lihtne, kuid lihtne loogika ütleb- Pole vaja vaksineerida ajal kui sa VÕID juba kanda viirust. Põhjuseks see, et kui muidu organism suudaks viirusest jagu saada, on uute viiruste organismi süstimisega vastupanu hoopis nõrgestatud. Ja nõrk organism hukkub.

 3. jah, hundu, elementaarne.
  aga mina rääkisin sellst p õ h i m õ t t e vastu: mitte mingil juhul mitte kunagi vaktsineerida.
  Palju kahju tekutab ju see vandenõuteooriale rõhumine ja kinnitused, et TEGELIKULT pole mingit seagrippi ja see on ohutu ning enda ja teiste kaitsmise alane inf on paanikakylvamine.
  meedikud, farmatseudid jt spetsialistid peaksid olema aktiivsemad inimesi harima, a neil pole aega.

  • Einoh, kas keegi on väitnud, et seagrippi pole siis olemas? Muidugi on… aga asjad, millest meile ei räägita, on seotud selle uue tüve loomisega, vaktsiiniga, mis oli valmis juba kaks aastat varem ning selle paanikaga, mida meedia käsikäes vaktsiiniärikatega teevad.

  • Hetkel ei olegi saadaval. Ega Eesti eriline sihtgrupp pole kah, kõigest 50 milli pudeneb meie valitsuselt. Suured ja rikkad riigid nagu Rootsi, Prantsusmaa, Soome, kus ka doose rohkem vajatakse, on sihtgrupiks.

 4. Oh Celtic, Celtic.
  Sina siis usud, et H1N1 loodi teadlikult, et saaks vaktsiini müüa. Okei. Kas sa kujutad endale ette KUI palju inimesi ühes molekulaarbioloogia ja viroloogia laboris töötab? KUI palju inimesi peaks olema seotud sellise projektiga. Ega viiruse loomine pole pussulaskmine, et teed salaja, kui metaparafraseerida klassikuid. Mida teavad kolm, seda teab maailm v. kuidas see Hiina vanasõna oligi.
  Teoreetiliselt ainuke, kes saab sellise viiruse luua, on valitsusele alluv organisatsioon. Sest ainult valitsuse k2sutuses on “riigisaladuse seadus” ja ka sunnivahendid selle seaduse j6ustamiseks. Kui erafirma midagi seesugust prooviks, siis surmkindlalt keegi lobiseks. Kas siis kuulsuse, raha v. lihtsalt endisele tööandjale ära tegemise himus. Inimesed lihtsalt ON sellised.
  Meie prganisatsioonikultuur ei suuda saladust hoida.
  Saladust suudab hoida jäik javõimsate sunnivahenditega varustatud ortganisatsioon – kas valitsusasutus v. näiteks mõni kiriklik jäiga hierarhi ja absoluutse kuulekuse peale üles ehitatud organisatsioon – ordu v. organiseeritud kuritegevus – mafia.
  3 üalltoodust on ainult valitsusel vahendid ja võimalused H1N1 loomiseks. Aga isegi valitsusasutusel puudub üks oluline asi – MOTIVATSIOON.

  • Ega ma ei vaidlegi, igati loogilised põhjendused, ent on ka aktsiad suurfirmades, hüved ja preemiad ravimifirmadelt jne.

   • mul on hetkel seagrip. tean mis tunne on igapäevaselt 41 palavik jne. aga CELTIC ……..kallis inimene sa pole X-File seriaalist üle saanud v. tule reaalsusesse .

   • Eks haiguseid on ennegi põetud, muidugi mõista on 41 kraadine palavik kurnav ning raske kehale ja organismile. Aga paari haigestunu tõttu mürgitada kõiki elanikke oleks küll lollus.

 5. Celtic

  Oled sa püüdnud ennast kunagi panna tippTEADLASE olukorda. Sest justnimelt tippteadlast on vaja seda töörühma vähemalt juhtima. Teoreetiliselt on võimalik, et ülejjäänud ei saa aru mida nad teevad v. neile aetakse häma. Teoreetliselt. Aga vähemalt üks oma ala tipptegija peab omama selget ülevaadet asjast.
  Nüüd tuleb mängu selline tore asi nagu motivatsioon. Kunagi ma juba esitasin selle küsimuse teist moodi: kuidas Celtic kavatseb mind, itimeest motiveerida välja tulema oma urust ja vennastuma äripoolega. Tookord sa jäid vastuse võlgu.
  Kuidas me motiveerime TIPPteadlast, kes on päris kindlasti enamiku oma elust teinud tööd selleks, et jõuda sinna, kus ta on. Kui teda motiveeriks raha, siis oleks ta läinud ju Harvardisse ja pürginud hiljem tippjuhtkonda. (Kes on nii üle makstud kui veel üle makstud olla saab). Töövõimet ja ajusid on tal ju piisavalt. Järelikult teda ei motiveeri sissetulek ja võim vaid midagi muud.
  Niisiis – mida on tal võita.
  Tema teadustöö tulemused salastatakse (kuigi lastakse maailma lahti) ta saab eluaegse vaikimiskohustuse ja priske portsu aktsiaoptsioone ja ilmselt koha ettevõtte nõukogus. Kõik üdini materjaalsed asjad.
  Mida on tal kaotada kui asi avalikuks tuleb?
  Kõik! Sõna otseses mõttes kõik! See pole enam “renomee teadlasena” mis õhku lendab. Inimesed hakkavad temast rääkima nagu mingist koletisest, monstrumist nagu Pol Poth v. Bokassa. Mõrtsukast. Kellega on tal suhedla? Mõne vaimuhaigega, mõne usuhulluga, kes leiab et inimesed ongi karistuse ära teeninud ja mõne sotsiaalselt arenemata piigaga, kelle meelest “pahad poisid” on “lahedad”.
  Kui asi avalikuks tuleb oled sa “elav surnu”. Moraalne värdjas keda nähes inimesed maha sülitavad (ja hea kui nad sülitamisega piirduvad) ja pobisevad needusi.
  NB! Pane tähele, et ma ei räägi siin riiklikest sanktsiooonidest, ma räägin sellest, et inimest kes laseb lahti pandeemia tabab sotsiaalsel tasemel totaalne põlgus ja jälestus.
  No ja kui me nüüd kaalume võitu- ja kaotust?
  Ma tõesti ei usu, et sellisel määral morlaaselt ja sostsiloogiliselt väärastunud inimene, kes on võimeline teadlikult looma epideemiat on samal ajal nii võimekas, et on teaduslikult võimeline seda viirust looma.
  “Hull Teadlane” ja “Kuri Geenius” on rohkem ikka romaanikirjanike ja Hollywoodi teema. Päris elus pole selliseid silma hakanud. (ja ära hakka rääkima konsentratsioonilaagri “arstidest” — nende tase teadlastena on pehmelt öeldes küsitav)

 6. Ma küll täiesti võõras siin ja esimest korda, aga lihtsalt tahtsin öelda, et nii naiivsed ja must-valget maailmapilti, nagu kasutajal Offf, annab ikka otsida.

  Ega siis see, et teadlased kui sellised on põhimõtteliselt inimkonna heaolu teenistuses jne, eitähenda, et nende hulgas pole selliseid, kelle teised eesmärgid.

  See, mis taotlusel või mis hüvede eest keegi midagi teeb… meie siin võime ainult oletada. Ma arvan, et tegelikkusest teame vbolla 1/100.

  Ja ma arvan, et nende suurfirmade jne osalusest selliste asjade puhul me teame ka vaevalt sajandiku.

  ja tundub üldse, et inimesed selle seagripi teemaga on kas ühes või teises äärmuses. Aga täielik eitamine, ükskõikkummas suunas pole mõistlik. Sest Tõde ise on alati kuskil vahepeal:)

 7. Oh kuidas mulle meeldib see fooliummütside loogika. Mind, vana küünilist bastardoperaatorit, nimetatakse naiivseks. Aga see eest teatakse kindlasti et VANDENÕU ON OLEMAS. Seda usku ei toeta mingi loogika, see on lihtsalt USK. Pole vana mõelda KUIDAS vandenõu töötab, tuleb lihtsalt surmkindlat uskuda, et PEAB OLEMA VANDENÕU ja igasugust tõenditet puudumist ja vastupidist tõendatavt 100ga ignoorida.
  Nagu ma Liisast aru saan, siis pole temal isiklikult mingeid moraalseid ja eetilisi takistusi miljoneid tapva viiruse loomiseks. Lihtsalt varrukast visata? Ja ühtlasi pole vajalik mõelda, et kes ja kuidas. Kindalsti leidub “kusagil” “keegi”, kes teab kuidas “millegagi” motiveerida “kedagi”, kes sellise viiruse valmis teeks.
  Pole üldse tarvis mõtelda, kuidas see reaalsuses võiks välja näha, tarvis on lihtsalt USKUDA.
  Ma saan aru, et selline usk on mõnus ja mugav. Ei pea ISE vastutama, ega oma peaga mõtlema. Saab mängida “süsteemi ohvrit” keda “mehe mustas” kiusavad. Jõudu olesklema!

 8. Offf on jah, täitsa tegija 😀 Sobid väga skeptiku lehele, seal ka juba paljas sõna “vaktsiin” tekitab üleüldise ärritatavatuse ning skeptikutest saavad klapid peas usklikud, kes usuvad siiralt vaktsiinide headusesse ning vajalikkusesse.
  Isegi pereklubis saab rahulikumalt arutada.

 9. Hetkel oli jutt sellest, et kas loogiliselt võttes on meie st. lääne ühiskonnas ERAettevõttel võimalik luua surmav viirus ja see inimeste sekka lahti lasta.
  Mina pakun välja, et selle projekti tehnilised (saladus), moraalsed ja eetilised (personal) raskused ja riskid vahelej22mise korral kaaluvad oluliselt üle teoreetilise saadava tulu. Thats it.

  Mis puutub vaktsiinide kasulikusesse, siis kui ühel pool on ilma erilise tõendusmaterjalita usklikud ja teisel pool teadlased koos uurimismaterjalide ja teaduslike meetodutega, siis millisest “arutelust” me räägime?

  • Demagoogia. Kui võtta praegust arutelu või vaidlust, siis sina ei ole teadlane koos uurimismaterjalide ning teaduslike meetoditega. Sinu näide peaks paika kui sa oleks. Aga kuna sa seda pole, oled sa täpselt samasugune “usklik” nagu sa teist osapoolt nimetad, lihtsalt usud teist poolt.

   • EI, mina ei ole teadlane. Aga ma olen täitsa piisavalt ülikoolis õppinud mis asi on “teaduslik meetod” ja miks see tulemusi annab ja miks neid tulemusi usaldada võib. St. teadlane analüüsib viirust ja mina analüüsin seda, kas ta teeb seda õigesti ja kas tema saadud tulemusi võib usukuda. Vastaspoolel kahjuks midagi nii põhjapanevat välja panna ei ole.

 10. Küsiks siia lõppu
  Mis on see ÕIGE KÄITUMINE
  kes annab sellele adekvaatse hinnangu.
  ka teadlased lähtuvad kogemustest, samuti kui nn “vastaspool”
  Pime usk autoriteetidesse on tõe kõige suurem vaenlane.

  A. Einstein

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s