TEDx konverents laivis

Twitteris säutsuti, et täna toimub Tallinnas TEDx konverents, mida saab laivis kuulata omast arvutist. Kuna säutsujaks oli Priit Kallas Dreamgrow’st, siis tekkis ka mul huvi antud konverentsi vastu ning jäin töö kõrvalt kuulama/vaatama.

Kuigi ma ei ole senimaani aru saanud tolle konverentsi mõttest või eesmärgist, on sealsed ettekanded päris huvitavad. Senimaani esinejaist on kõige meeldejäävam olnud Alar Tamming oma majandusjutuga.

Alar Tamming tegeleb kõigega, mis on huvitav, eriti tunneb huvi maailma majanduses toimivate protsesside vastu ja püüab mõtestada neid ajaloolises kontekstis, ennekõike läbi Kondratjevi 60-72 aastaste majandustsüklite, Oswald Spengleri tsivilisatsioonide arengu ja allakäigu teooria ning kaoseteooria. Teiseks huvialalaks on inimese elukestev psühholoogiline areng ja võimalused seda ise mõjustada. Maailmapilt on tal eklektiline, seda on mõjutanud psühhonalüütilised Jungi ja Freudi teooriad ning tänapäevane transpersonaalne psühholoogia.

Alar Tamming on AS Tavidi nõukogu esimees, psühholoogia teadusmagister ning Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni asepresident.

Loodetavasti laetakse ka loengud videokujul kuskile netti hiljem üles, oleks tore viidata.

Kes aga jõuab, kuulaku ja uurigu ise hetkel – http://mmm.elion.ee/tedx.asx

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s