Seagripi “ekspert” vastas eestlaste küsimustele

notsudTuleb tunnistada, et igati normaalsed vastused ja tasakaalukas vastustevoor. Jutt on siis nimelt Delfi korraldatud online-intervjuust, kus lugejate küsimustele vastas seagripi “spetsialist” Olga Sadikova.

Minu küsimused said samuti vastuse…

Miks me peaksime muret tundma seagripi üle, kui on statistiliselt näha, et seagripp on palju ohutum kui tavaline gripp, mida meil iga aasta alguses põetakse?

Seagripi ehk uue gripi puhul ei ole tegemist iseenesest millegi erakordsega. GRIPP on GRIPP. Küll aga tunnevad kõik tervishoiutöötajad alati gripi puhul suuremat muret kui tavaliste külmetushaiguste puhul, sest gripp on reeglina raskema kuluga kui külmetushaigus. Gripiga võivad kaasneda erinevad tüsistused nagu kopsupõletik ja krooniliste pulmonaalsete ning kardiovaskulaarsete haiguste ägenemine.

Siiski on uue pandeemilise gripi ja tavagripi juures kaks olulist erinevust:
1. Pandeemilise gripi lainetega haigestub korraga rohkem inimesi;
2. Haigestunute vanuseline struktuur on samuti erinev: ligi 80% uue gripi juhtudest on registreeritud alla 30-aastastel isikutel, vanemate inimeste (üle 65-aastaste) osakaal on haigestunute hulgas tunduvalt väiksem võrreldes hooajalise gripiga. On võimalik, et vanematel inimestel on olemas teatud immuunsus pandeemilise viiruse vastu.

Kuidas suhtute tavapärase medikamendisöömise asemel koduste vahenditega ravimisse — pits viina, küüslauku ja mett ning kuuma mustasõstramahla? Kas igapäevane küüslaugu söömine võib ärahoida gripiviiruse saamise? Kas ingveritee aitab imuunsüsteemi tugevdada ja kas imetav ema võib ingveriteed juua?

Teil on absoluutselt õigus! Alati on parimaks looduslikuks haigustetõrjujaks peetud küüslauku. Samas aitab ka ingveritee tugevdada immuunsüsteemi, alandada palavikku ning toob leevendust köha ja nohu vastu. Kui sümptomid on kerged ja te ei kuulu riskirühma, siis ei vaja te ilmtingimata spetsiifilisi ravimeid, vaid võite põdeda kodus. Puhkus ja piisav vedeliku tarbimine on tähtsad. Väldi lähikontakte ja püsi kodus kuni temperatuur normaliseerub ja sümptomid kaovad.

Advertisements

5 thoughts on “Seagripi “ekspert” vastas eestlaste küsimustele

 1. Leidisn ühe kauni tsitaadi, mis sobib lausa suurepäraselt selle blogi kohta:
  “Pool sajandit tagasi, kui C. P. Snow esitas oma kuulsa teaduse ja humanitaaria vahekorda käsitleva loengu „Kaks kultuuri“, humanitaarid lihtsalt eirasid teadlasi. Tänapäeval on arstid ja teadlased sattunud vastamisi ülekaaluka ja neist paremini relvastatud inimeste leegioniga, kes leiavad, et neil on õigus avaldada arvamust tõendusmaterjalide kohta – mis iseenesest on imetlusväärne ambitsioon – vaevumata seejuures kõnealuste teemade kohta põhiteadmisi hankima.”

  Pärit siis raamatu “Pahateadus” eessõnast ja tsitaat ise võetud siit: http://noriabooks.wordpress.com/2009/11/16/pahateadus/

  Ma küll arvan, et enamik siinseid fooliummütsiga püsikülastaiaid ei võta seda raamatut iial kätte, aga mine tea, vahel juhtub ka imesid.

  • Oi – oi!

   Nüüd ei taheta enam ka eksperte uskuda?!

   Kuhu me niiviisi küll jõuame?

   P.S. Küsimus oli retooriline.

 2. ei ole sarnane varemtuntud gripivormidele. väga kergesti nakkab ja väga palju paha teeb natukenegi ‘barlanksist väljas’ tervisega inimestele – tysistusteks kas ajukelme-, kopsu- v neeruvaagna pöletikud. vähkkasvaja aktiviseerumine, anafylaktiliste šokkide teke …
  ainult esmased symptomid on sarnased.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s