Valgevene mõistuse hääl

notsukohaValgete venelaste president Aleksandr Lukašenko avaldas oma arvamust notsuköhast:

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ütles täna, et peab niinimetatud seagripi ümber puhkenud paanikat kunstlikuks ning ravimitootjate algatatuks.
«See gripp, mis sest, et seagripp – see pole katk ega koolera, see on ravitav,» kuulutas Lukašenka Kiievis pärast kohtumist oma Ukraina kolleegi Viktor Juštšenkoga.
«Ma tean, mis toimub selles superkorrumpeerunud, bandiitlikus ravimite tootmise valdkonnas,» lisas Valgevene liider.
«Veel hiljuti räägiti linnugripist. Ilmselt on nad kõik ravimid juba maha müünud. Täna hakati tegema seakisa. Aga homme tuleb meil ilmselt näuguda või ammuda,» ütles ta.

Hea küll, olgu selle sõnastuse ja põhimõtetega tolle vennikese puhul nagu ta on, ent fakt jääb faktiks – Lukašenko on esimene Euroopa riigipea, kes julges avalikult välja öelda tõe. Ülejäänutel jääb nüüd üle vaid selgroog kasvatada ja samaväärsega vastata.

Meie enda riigis on sellega senimaani hakkama saanud vaid muidu ülidebiilsete avaldustega esinenud sotsminn Pevkur (eks igalühel ole omad helged hetked)

“Tegemist on tavalise gripi ühe vormiga,” rääkis Hanno Pevkur Nõmme raadios. “Kui vaadata surma põhjuste poole pealt, siis see gripp on tänasel päeval, nii laialt kui ta ka levinud ei ole, surma toonud circa neli korda harvemini kui tavaline gripp, mida meil [haiguse kõrgperioodil] on ligi 4000 juhtu nädalas.”

Advertisements

11 thoughts on “Valgevene mõistuse hääl

 1. Vaatan, et siin on palju väikseid trükivigu, palun vabandust. Parandan veidi ja saadan uuesti. See on tõestipikavõitu, aga vajalik info. Tänades, Triin

 2. Edastan seagripivastase vaktsineerimise vastase üleskutse, infot haiguse ja vaktsiinitööstuse kohta. Triin

  Tere kõigile,
  Järgnevas kirjutises on kokkuvõte nn AH1N1 gripi pandeemiast.
  Seda informatsiooni on raske uskuda, seda levitab J-J Crèvecoeur. Info võib olla tähtis, jagage seda võimalikult paljude inimestega, et igaüks oleks informeeritud ja tal oleks võimalus tegutseda või mitte.
  Béatrice Bartoli
  From: Jean-Jacques Crevecoeur [mailto:promethee@videotron.qc.ca]

  Eelnev märkus: saadan selle kirja oma enda initsiatiivist. Ma ei teeni kellegi huvisid ja teen seda vabatahtlikult. Teisalt ma ei palu Teil mind uskuda sõna-sõnalt. Ma kutsun Teid vaid kasutama igaühe enda arukust ja saate ise teha omad järeldused.

  Kui saite selle kirja otse kelleltki siis võite ennast registreerida järgneval aadressil, et saada ka uut infot:
  promethee@videotron.qc.ca

  Daamid ja härrad, kallid sõbrad,

  Lubasin Teid informeerida ja teen seda. Oodates mu esimese video väljatulekut, kirjutan meili, sest see on mulle oluline. Kuna päevad on loetud. Sellel kirjal on kaks eesmärki.

  Esimene eesmärk: Tahan meelde tuletada Montreali erakorralise konverentsi aega, mis toimub laupäeval, 12. sept. See kongress on esimene Tervishoiu vaba valiku teemal. Euroopas saate jälgida asetleidvat konverentsi otse neti kaudu või hiljem internetis.

  Konverentsi tutvustus: http://www.youtube.com/watch?v=NbMWPTM2yhs

  Tundes hästi nii Põhja-Ameerika ku ka Euroopa tervishoiupoliitikat, kinnitan, et ka Euroopa elanikud leiavad palju vajalikku infot, mis kohandub nende reaalsusega. Vaid seadused ja ministrite nimed on teised, aga need on samad farmaatsiafirmad, mis sunnivad peale oma seadusi (mis on nende loodud ega jäta valikuvõimalusi) poliitikutele, kes on vaid marionetid ja tankistid. Kui soovite teada saada, mis Teid ootab järgmistel kuudel, siis palun võtke aega seda konverentsi kuulata. Mängus on Teie tervis, vabadus ja elu.

  Et ennast kurssi viia, registreerige ennast järgneval aadressil: http://www.tele-sante.com/conference_flcs_12sept09_webdiffusion.html

  Ja kui Te usute veel naiivselt, et kohustuslik vaktsineerimisprogramm ei saa tegelikkuseks, siis ma kutsun Teid vastama küsimustele, mida ma endale olen esitanud ajast, kui tegelen seagripi toimikuga. Selline on selle kirja teine eesmärk: jagada teiega arvukaid küsimusi selle H1N1 pandeemia suhtes ja kutsun Teid vastama nendele ise ja tegema omi järeldusi.
  • Miks, Madame Bachelot (Prantsusmaa tervishoiuminister) küsis 2009. a. veebruari alguses konstitutsiooni seaduseloojatelt memo järgmisel küsimusel: kas kogu populatsiooni sundvaktsineerimise programm on ebaseaduslik või põhiseaduse vastane? Selle peale vastasid eksperdid, et erakorraline tervishoiualane olukord on piisav põhjus jätta kõrvale indiviidi vabadus!
  • Miks Maailma Tervishoiu Organisatsioon muutis 27. aprillil 2009. pandeemia määratluse? Varemalt, selleks, et deklareerida pandeemiat, olid nõuded palju karmimad! Nüüd piisab vaid, et haigus on avaldunud kahes riigis, mis on MTO piirkonnas.
  • Kuidas on võimalik, et seagripi vaktsiini patent registreeriti 2007. aastal (palju varem kadunud kuulsa Hispaania 1918. aasta gripiepideemia kadunud viiruse taasilmumisest)?
  • Millise kokkusattumuse tagajärjel president Sarkozy sai eelaimduse allkirjastada investeerimislepingu summas 100 miljonit eurot 9. märtsil 2009., et ehitada gripivastase vaktsiini tootmise tehast? Ja arvake, kus! Mehhikos, seal, kus just pandeemia algas!
  • Miks meedia ega ükski ekspert ei tuleta meelde, et tavaline gripp tapab iga aasta 250 000–500 000 inimest s.t. üle 1000 surnu päevas (need on MTO avalikud andmed)?
  • Miks maailma meedia korrutab iga päev, et AH1N1gripp põhjustab massilist suremust, kuigi faktid näitavad, et tegu on tavalise gripiga (vähem tõsine haigus, kui sesoonne tavaline gripp). Seagripp tekitas vaid 2000 inimese surma 5 kuu jooksul, samal ajal kui tavaline gripp tõi 200 000 surmajuhtumit!
  • Miks vaatamata suremuse arvudele (2000 vs 200 000) enamus riike tellisid tohutuid koguseid, sadu miljoneid annuseid vaktsiine ja seda alates juunist 2009.?
  • Teisiti öeldes, miks pannakse paika erakorralisi meetmeid sellel aastal, kuigi gripilaine on vähem virulentne kui eelmistel aastatel? Mis faktide põhjal on õigustatud selliseid otsused, kui pole midagi erakorralist?
  • Miks erakorralised seadused (sõjaolukorra seadused) on rakendamisel juba enamustes riikides (ilma, et nende sisu oleks avalikustatud)?
  • Miks veebruaris 2009 kutsus valmisolekule Prantsuse Siseminister kõik reservsõjaväelased ja sandarmid (tsiteerin): « suured sotsiaalsed rahutused on ette näha 2009. a. suve lõpul » (s.t. septembris?)
  • Miks Ameerika sõjavägi on valmisolekul kogu USA territooriumil?
  • Miks üle 800 koonduslaagri on viimastel aastatel ehitatud USA territooriumile (momendil on need tühjad)? Miks neid haldab FEMA (Federal Emergency Management Agency), kes sekkub suurte katastroofide puhul USA territooriumil (nagu tsüklon Katrina puhul)?
  • Miks sadu tuhandeid kirste on erinevates osariikides ladudes seismas ja miks igas maakonnas on kaevatud ühishauad?
  • Miks 600 Suurbritannia neuroloogi said 29. juulil 2009. Konfidentsiaalse kirja Health Protection Agency (HPA) poolt, kes neid kutsub olema eriti ettevaatlik Guillain Barré sündroomi tulevase arvukuse tõusu suhtes (väga tõsine degeneratiivne neuroloogiline haigus, mis vallandub valdavalt pärast vaktsineerimist)? Ja miks see sama agentuur ei ole teavitanud inimesi, kes « saab kasu » sellest vaktsineerimise kampaaniast?
  • Kuidas on võimalik, et 5. märtsil 2009., firma Baxter nakatas 72 kg vaktsineerimismaterjali, segades H5N1 linnugripi viiruse ja H3N2 tavalise inimese gripi viirusega enne kuude erinevasse riiki saatmist, kas turvameetmed tagavad õnnetuse välistamise? Võimatu, see tegu on tahtlik. Seda kinnitas mulle üks bioloogia professor.
  • Miks meile ei räägita, et gripivaktsiin – mis on olemas juba 40 aastat – ei ole andnud kunagi positiivset toimet selle haiguse vältimiseks ja toimib isegi vastupidiselt? Rahvusvaheline uuring on näidanud, et vaktsineeritud populatsioonis on haigestumisi rohkem kui mitte vaktsineeritud grupis.
  • Miks varjatakse meie eest, et 1918. aastal surid vaktsineeritud inimesed Hispaania grippi ja ellu jäid mitte vaktsineeritud? Sellest võiks järeldada, et nad surid vaktsiini tagajärjel, mitte gripi tagajärjel?
  • Kui vaktsiinidel on nii vähe kõrvaltoimeid, kuidas siis tervishoiuinstantsid seletavad, et Prantsusmaal sclerosis multiplekside arv tõusis 25 000-lt 85 000-ni pärast B-hepatiidi vaktsineerimise kampaaniat?
  • Miks varjatakse, et kõik XX sajandi epideemiad on tekkinud pärast vaktsineerimiskampaaniaid?
  • Miks lubatakse lisada tulevasele H1N1gripi vaktsiinile lisaainet nagu skualeeni (proportsioonis üks miljon rohkem – ma kontrollisin üle arvutused, kuna ma ei uskunud seda!), kui samas USA esindajate koda tunnistas, et see on Golfi sündroomi põhjustaja, sündroom, mis tekitas 180 000 GI haigestumise (25 % sõjaväelastest) pärast antraksivastast vaktsineerimist? Märkus: skualeen on ära keelatud föderaalkohtuniku poolt alates 2004. aastast!
  • Miks esimesed populatsioonid, keda vaktsineeritakse, on rasedad ja lapsed, kui tavaliselt on sihtgrupiks vanurid? Viimaste puhul pidi neil olema immuunmälu Hispaania gripi suhtes!
  • Miks usaldatakse sundvaktsineerimise protseduurid vabatahtlikele üliõpilastele või sõjaväelastele ja mitte arstidele?
  • Miks ükski arst ega haigla ei saa vaktsineerida? Kas nad kardavad valetsertifikaate?
  • Miks 50 % Inglismaa arstidest keeldub vaktsineerimisest uue vaktsiiniga? Kas nad ei usalda uue vaktsiini ettevalmistamisprotseduuri?
  • Miks tutvustatakse Tamiflud kui tõhusat viirusevastast preparaati, kuigi kõik selle toote kasutamise kampaaniad on osutunud vähetõhusateks? Lisaks tekitab see ravim mitmeid psühholoogilisi ja neuroloogilisi häireid, kuni enesetappudeni välja, nende inimeste hulgas, kes seda tarbivad.
  • Miks tervishoiuinstantsid – kes tahavad meile head ja kaitset – lubavad uut tüüpi vaktsiini, mida testitakse otse sadade miljonite katseloomade (st meie) peal ilma, et tavapärast turulelaskmise protokolli oleks järgitud ja ilma ühegi ohutuse garantiita?

  Ma võiksin niiviisi jätkata tundide viisi, aga lõpetan siin, sest järgnevad küsimused oleksid samas suunas. Momendil pole mul aega lisada kõiki viiteid (le Monde, le Figaro, le Daily Post, le Journal du dimanche, jne) ja ametlikke kodulehekülgi (MTO, Baxter, Aventis, Sanofi-Pasteur, jne.) ning vaktsineerimispooldajate omasid, kellega ma konsulteerisin! Leiate kõik minu koduleheküljel septembrikuu lõpul.

  Aga ma vannun oma südametunnituse nimel, et kõik küsimused tuginevad ainult avalikult kättesaadavate dokumentide infole (dokumendid, mis on kättesaadavad kõigile). Need ei ole suurtest vandenõuteooriatest kantud oletused! On oluline iseendale esitada selliseid küsimusi ja nendest ka järeldusi teha!

  Minu poolt on see tehtud ja ma võtsin oma seisukoha.
  Teisiti öeldes – niikaua kui mind ei sunnita oma suud kinni panema – jätkan informeerimist.

  Siinkohal on veel üks küsimus, mille ma siinkohal esitan ja millele ma ka vastan, sest paljud lugejad ei saa sellest aru!
  Küsimus on: Kuidas nii ohutu viirus saab hakata tapma miljoneid inimesi? See on miljoni dollari küsimus!!!

  Tegelikult on möödunud pandeemiate ajalugu see, mis annab meile vastuse.
  Retsept on lihtne
  (12-etapiline ja see on juba 1918. aastal edukalt läbiproovitud.)
  1. Teavitatakse, et uus gripp tekkis Mehhikos ja see on väga tõsine, sest loomaviirus nakatas inimese!
  2. Siis teavitatakse, et 350 surmajuhtumit on ühe nädala jooksul, aga siis parandakatse, et 8 surmajuhtumit. Kõik on endale meelde jätnud, et on palju hukkunuid kohe epideemia alguses (kas see Teile midagi meelde ei tuleta: 11. septembril teavitati TV-s, et 40–50 000 surnut Twin Towersi tornides – see õigustas ristikäiku Kurja jõudude vastu ja siis parandati surnute arv 2974-ni);
  3. Teavitatakse meedia abiga, et see jube viirus levib uskumatu kiirusega kogu planeedil (samas, kui ükski labor ei oma antud viiruse tüve, et kinnitada, et tegu pole tavalise gripiviirusega – tunnistatakse ka, et seagripp ei oma tavalisest gripist erinevat sümptomaatikat – kuidas nad siis loendavad haigestunuid???);
  4. Viiruse vähese virulentsuse tõttu räägitakse, et see nn hea viirus, mis (lõpuks) hakkab muteeruma ja muutub VÄGA kurjaks ja teame, et see muutumine toimub kindlal kuupäeval (vaktsiinide väljalaske kuupäeval, nagu kokkusattumus!);
  5. Selle aja jooksul valmistatakse ette tooteid laboratooriumides, mida nimetatakse vaktsiinideks ja milledes segatakse kaks seagripi tüve, 2 linnugripi tüve ja üks inimesegripi tüvi (täesti plahvatusohtlikuks kokteiliks kui seda süstida kehasse!). Lisaks (suuremas koguses, kui muidu) lisatakse adjuvante (elavhõbe, alumiinium ja skualeen), kõik tuntud oma toksilisuse poolest.
  6. Veidi enne nn vaktsiinide väljalaset (mis on siinkohal tegelikult bioloogilised relvad), meedia teavitab, et gripijuhtumite arv on suurenenud. Isegi kui arstid kontrolliksid, kas on tegu sama gripitüvega, on inimkond nii hüpnotiseeritud, et ta ei mõtle enam kaasa. Inimesed on kindlad, et teavitatud muteerumine toimub.
  7. Hõigatakse maha ka, et kohe ei saa vaktsiini ja et vaid õnnelikud saavad kohe vaktsiini. Teised peavad ootama päästvat vaktsiini kuni neli kuud! NB! sündmuste kronoloogias oleme siin.
  8. Alates esimeste bakterioloogiliste relvade – vaktsiinide nime all – hirmunud rahvas jookseb ennast vabatahtlikult vaktsineerima spetsiaalselt selleks ettevalmistatud keskustes (mis on hallatud sõjaväe poolt). Siin Kanadas inimesed juba registreeruvad ootenimekirjadesse, et nad oleksid kindlad, et saaks esimeste seas vaktsineeritud!
  9. Koheselt pärast vaktsiini manustamist – laborite poolt hoolikalt ette valmistatud vaktsiin – toob kaasa mutatsiooni ja erinevate tüvede rekombineerimise patsiendi kehas,muutes viiruse äärmiselt surmavaks. Samala ajal vaktsiini lisaained nõrgestasid immuunsüsteemi. Tamiflud kasutatakse, et tekitada lisainfektsioon (mitmes riigis juba täheldatud juhtumid), mis toob kaasa koheselt inimese surma. Tagajärg: tekib tuhandeid surnuid esimeste vaktsineeritute seas.
  10. Siis meile öeldakse, et kahjuks, see mida kartsime, juhtuski: viirus muteerus surmavaks vormiks. Surmajuhtumeid seletatakse viirusnakkusega ja mitte vaktsiiniga, mis peaks meid kaitsma. Elanikkonnas tekib paanika ja nõutakse, et neid vaktsineeritaks kiiresti.
  11. Hinnates tervishoiu olukorra tõsidust ja sellega kaasnevat ärevust ühelt poolt, nende poolt, kes tahavad vaktsiini ja teisalt, kes süüdistavad tervishoiuinstantse genotsiidis, kuulutatakse välja erakorraline olukord kõikides riikides ja hakatakse rakendama sundvaktsineerimist.
  12. Need, kes keelduvad vaktsineerimisest, peavad peitu minema piisavalt kauaks või siis neid suletakse koonduslaagritesse, mis on juba sellel otstarbel ehitatud.

  Selle stsenaariumi kirjutan Teile vastu 9.-10. septembri ööd 2009. Ma ei tee seda rõõmsa südamega.
  Ma tean, et osad teist heidavad mulle ette, et külvan paanikat, mis on juba tekkinud valgustatud eliidi seas ja lõpuks mängin kaasa nendega, keda ma siin taga räägin. Siinkohal tsiteeriksin Jeesus Kristuse lauset (kuigi ma ei ole enam ühegi usulahu liige): « Te saate teada tõest ja tõde teeb teist vabad inimesed! » (Jean 8:32).

  Ma kingin Teile oma viie kuu jooksul loetu resümee (kaks kuud täistöö ajaga). Minu eesmärk on dekodeeriga info, mida meie eest varjatakse (kuigi see kõik on avalikult kättesaadav – uurige ise Google-ist ja te näete!), et te ei alluks paanikale, kui massisurmad algavad. Ja, et te saaksite aru, mis on tulevaste sündmuste reaalne põhjus.

  Nüüd küsite, mida me teha võime? Hetkel leian, et oluline on seda infot levitada. Printige see info, lühendage seda kui see tundub liiga pikk ja andke see edasi kõikidele tuttavatele, sõpradele. Kui olete lapsevanemad, siis tehke kohe vastupanukomiteed sellele genotsiidiplaanile. Kolme nädala pärast on liiga hilja. Te peate teadma, et koolid suletakse laste vaktsineerimiseks. Kui te ei organiseeru nüüd kohe, siis 28. septembril on liiga hilja, see on kuupäev, kus plaan hakkab toimima. Rääkige kõigile politseinikutele, keda teate, kuna neid hoitakse ka teadmatuses (neid ei vaktsineerita sama vaktsiiniga, kuna nad ei tohi haigestuda!). Seletage neile, et nad osalevad – endi teadmata – elanikkonna kavandatud genotsiidis. Tuletagem meelde, et natsid said nii palju Prantsuse elanikkonda viia surmalaagritesse, kuna neid aitas Prantsuse politsei, kes ei saanudki aru, mis toimub. Rääkige oma poliitikutest esindajatega, sest ka nendest enamik ei tea, mis toimub. Paluge neilt mitte koostööd teha, saboteerida plaan, hävitada elanikkonna andmebaasid, et vaktsineeritute ja mittevaktsineeritue loendus oleks keerulisem.

  See tegevus peaks olema esmane, kuna see on ainuke võimalus läbi kukutada see plaan, tuues kokku teadvaid inimesi. Kas Gandhi ei öelnud: «üks teadlik ja kahe jalaga maas inimene on palju ohtlikum võimule kui 10 000 teadmatuses ja uinunud indiviidi. » Olen selles veendunud.

  Teisalt ärge kaotage oma aega kõrgel positsioonil olevate juhtide, meedia ja farmaatsia laboratooriumite kinni makstud ekspertidega vaieldes. Ärge kaotage oma aega ka skeptikute ega väikse ekraani kummardajatega, kelle ainuke usk on meedia evangeeliumid. Olge ettevaatlik isegi nende reaktsioonidega, kuna nad võivad Teid süüdistada, et tahate neid tappa, rääkides vaktsineerimise vastu.

  Ja kui teil tekib hirm, lugedes minu kirja, siis muutke see hirm tegudeks, liikumiseks. Niiviisi on ühiskond teinud edusamme oma evolutsioonis: muutes tulehirmu tule kontrollimiseks, mõtles inimene välja tehnika. Siinkohal on panus suur: muutes oma surmahirmu, saate minna uude dimensiooni, uude vibratsiooni. Tuletagem meelde, et me ei ole materiaalsed olendid, kes kogevad spirituaalsust. Oleme spirituaalsed olendid, kes kogevad elu läbi reinkarnatsioonide.

  Selline on kingitus, mida pandeemiaga seotud plaan meile annab 2009. aasta lõpus. Kui oleme väljakutse tasemel (tean, et oleme), siis antud vaktsiin saab meie tarkuse kiviks ja muudab meid alkeemikuteks, et teostada midagi suurt.

  Jääme kahe jalaga maa peale ja teadlikuks.

  Tervitades,
  Jean-Jacques Crèvecoeur Montrealist, 10. sept. 2009.

 3. Sellist tagasisidet Sa vist ei oodanud?

  Või ehk siiski?

  Nüüd jääb ehk vaid oodata riigitruude septikute kurjasid vastulauseid. 🙂

  Värskendav lugemine. Igatahes!

 4. see on juba vana lugemine aga tore, et ta lõpuks ringlema on hakanud.

  Kahjuks ei ole Eesti uudiskünnist ületanud Itaalia lastearstide sõnavõtud, kus nad umbes sama mainivad 🙂 Ning manitsevad rahvast rahulikuks jääma ( pole veel rahulikke itaallasi kohanud 😀 ) nign mitte vaktsineerima!

 5. Hmm… segripivaktsineerimine ja beebide vaktsineerimine on ju 2 iseasja. Esimene on “just business” ja teine on ammu sisse töötatud ja korduvalt üle ja järgi kontrollitud mehhanism, mis on pidevalt eirnevate riikide erinevate meditsiinikomisjonide silma all.
  Noh teevad ravimifirmad oma toodetele ümber nurga reklaamikampaaniat no ja siis? Mis te pröökate? Igaüks peab ju oma toodet müüma. Coca cola paneb ka iga päev reklaami alla magama summa, mida meiesugune teenib 10 eluiga. Toode ise pole jällegi suurem asi. Pigem suisa kahjulik. So?
  Ja Izhevski tehas müüb jälle tervisele suisa kahjulikke Kalshnikovi automaate. No kas pole irmus asi?
  Ühesõnaga, kisa on mõtet teha siis, kui keegi hakkab seagripi vaktsiini võtma soodusravimite nimekirja ja selle eest haigekassa raha välja köhima.
  Praegu on seagiripi vastu vaktsineerimine iga inimese oma vaba valik, ma ei saa aru sellistest valulikest rekatsioonidest.
  Või on tegu omalaadse anti-reklaamikampaaniaga? Sellisel juhul võiks ju avalikustada, kes selle eest maksab?

  • Kulla Offf.

   Tundub, et sul on kiired ajad ja selle tõttu magasid sa asja Iva maha.

   Kommentaar puudutab “vägisi vaktsineerimist” ja sellest keeldumise korral jõhkrate vastumeetmete rakendamist.

   Kuivõrd meil, siin “konnatiigis” hetkel asi veel niikaugel ei ole, siis võiks ju väita, et “mida nad jahuvad?”

   Samas võiks mõtteselguse huvides olla hea analüüsida seda, mis suuremas mastaabis juba juhtunud on ja eeldatavasti edaspidiselt toimub, kui asi eskaleerub.

   Ei tasu arvata, et Eesti on see riik, kus seaduseandja on rahva tervise heaks piisavalt teinud.
   Lugedes näituseks meie Karistamise Seadust, võiksid tundlikumad inimesed väita, et olukord on hoopis vastupidine.

   Soovitan ülalolev kommentaar mõttega läbi lugeda, välistada selgelt inimlikud emotsioonid ja natukene järele mõelda.

   Sellest pöördumises on paraku piisavalt fakte, millest mööda vaatamine oleks “jaanalinnulaadne”.

   Ahjaa…

   Kommentaar ei pretendeeri edasisele “fleimile”.

   Vastupidi.

 6. Indrek

  Tõepoolest, kiirevõitu on. Pealegi vaatasin ma artikliti mitte kommentaari. Okei, tegin kiire uuringu. Tõepoolest, härra professor, kelle doktoritöö jäi tegemata, sest “pahad” kiusasid teda. Väga paljutõotav, tõepoolest väga paljutõotav.
  Huvitav, kuidas härra “professor” ei tea, et selliste tööde vormistamisel pannakse iga tistaadi või kasutatud lõigu juurde VIIDE ja teksti lõppu pannakse allikate nimekiri?
  Tõepoolest, 2 kuud tööd teadusliku taustaga inimeselt ja tulemuseks on ilma ühegi viiteta artiklikene. Huvitav mis juhtus, kas seagripp võttis üleöö inimeselt tõsiseltvõetavate artiklite vormistamise võime?

  • Rahu, ainult rahu!

   Tavaliselt on ka sellel põhjus.

   Äärmiselt ärahirmutatud indiviidid ei kipu reeglina teaduslikult käituma.

   Suisa hämmastav, mida võib terroriga saavutada.

   Sellest “sõnavõtust” kumab läbi “HIRM”. Usun, et see on arusaadav.

   Hirm võib olla nii ratsionaalne, kui ka irratsionaalne.

   Pöördumises on siiski mainitud, et “ole hea ja otsi, sest kõik see, mida ma räägin on avalik info”.

   Eksole!

   Ja tegelikult see täpselt nii ongi.

   Hämmastaval kombel on need “vandenõuteooriad” korrelatsioonis (ehk siis suhtes) sellega, mis faktidega toetatud on, siis tekib kaks (2) küsimust.

   Esiteks:
   “Kui see tõepoolest ON nii, siis Miks vastuseis Nii Nõrk On?”

   ja teiseks:
   “Kui see kõik on jama, siis kuidas seletada neid fakte?”

   Pean tunnistama, et olen meie koolisüsteemist kaasa saanud analüütilise mõtlemise. See on mul võimaldanud salvestada ja rakendada märgatavalt rohkem infot, kui eeldatakse.

   Paraku on minu n.ö. infopank laiem, kui kooliharidus.

   Seega olen pidanud (just nimelt Pidanud) vajalikuks ka seda infot, mis ametlikku versiooni sobitatud ei ole töödelda samade kriteeriumide kohaselt, kui muudki teavet.

   Ja üllatus, üllatus – nad ei ühti!

   Tegelikult ühtivad küll, aga nagu ka Piibli puhul (ametlikud versioonid jne) ei ole saadav tulem see, mida reklaamitakse.

   Kui võtta kontrollitavad faktid ühte ritta ja panna sinna kõrvale see propaganda, mida tehakse vastasallikatest, siis tuleb välja hoopis kolmas lahend.

   Minu kunagine õppejõud, kes töötas sel hetkel Õiguskanstleri juures Esimese Allikana, ütles analüüsi kohta nii: “Kui on põhjust eeldada, et väidete vahel on konflikt, siis tuleb mõista, et Tõde on kolme (3) näoga.” “Ühel pool on üks (1), teiselt poolt on teine (2) ja nende vahel on kompromiss (3). ”

   See aga tähendab, et Tõde polegi. On vaid kompromiss.

 7. tuttav sattus ukrainas gripiga haiglasse, ta naine helistas eile ja kurtis, et mehe seisund on väga halb, kriitiline, oli haiglast teatatud.

  • Mina, kes ma usun sellesse energiasse, mida tavapäraselt Jumalaks nimetatakse, annan enda poolt parima, et Su tuttav paraneks.

   Minust lähtuva (ja sõltuva, nagu skeptikud ütlevad) energiaga ei ole ma iial kade.

   Tulles tagasi tavamõistmise piiridesse, siis kindlasti edastan ma parimad soovid ja lootused, sest see on elementaarne.

   Empaatia, tugi neile, kes hetkel nõrgad – see on loomulik.

   Koos oleme midagi enamat, kui eraldi.

   Kui keegi arvab teisiti, siis on see tema üksik ja eraldatud arvamus.

   Parimat kõigile!

 8. siinkohal tahan vaid uuesti meelde tuletada, et meie igatalvine gripp mis sel aastal on varem kohale jõudnud (väidetavalt) tapab rohkem inimesi kui SARS, linnugripp ja muud fansy nimedega gripid kokku. Eilegi kuulasin eesti raadiojaamast reklaami, mis sisestAS rahvale hirmu, et kõik ikka vaksineerima läheksid kui vaksiin kohale jõuab. Väidetavalt on 100000 surmajuhtu garanteeritud. Sedasama pandeemiat kuulutati ka linnugripi ja sarsi puhul.

  oehh

  Kõik on kinni meie enda mõtlemises, kui ikka hommikust õhtuni värisetakse, et seagripp kohe külge hakkab siis võite kindel olla , et see teiega ka juhtub.

  Skeptikutele- mis tunne tekib kui vaatate haigussümptomitega värvilisi pilte. Oli raamat Tervise ABC. Nii “tore” oli enesel neidsamu sümptomeid avastada.

  Seega vähem pabistamist, rohkem kätepesu ja hoolivust iseenda ja teiste suhtes (köhides ja aevastades kata varrukaga nägu)

  Kõiges muus Indrekuga ühel meelel

  Päikest ja hingerahu

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s