Katteta lubadused ja õhu müümine

http://www.elitefreelancing.com/wp/wp-content/uploads/free-hosting-for-wordpress-blog.jpgMüügimeeste mantrat “paku oma tootele/teenusele lisaväärtuseid” ei tohiks võtta kergekäeliselt. Muidu juhtub see, mis paratamatult juhtuma peab, kui meile valetatakse – kliendid hakkavad vaikselt ära kukkuma kuni lõpuks jääb vaid tühi ruum ja tuuletõmbus. Ja sellisest punktist edasi minekuks on vaja ikka kuratlikult head müügitööd, et võita juba kord kaotatud usaldus tagasi.

Näitusena võiks tuua Elektriraudtee, kes on juba aastaid kuulutanud, et nende rongides (või vähemasti ühes vagunis) on tasuta wifi kõigile kasutamiseks. Halligi ta on. Lugupeetud Elektriraudtee IT geeniused – wifi ühendust reklaamides võiksite ka selgeks teha, mis see wifi siis ikkagi on. See ei ole lihtsalt ühendus access pointiga, inimene kes oma läpakaga teie vagunis istub eeldab siiski, et ta ka kuskile välja jõuab oma ühendusega… näiteks internetti! Ja kus pärapõrgus see wifi purk teil üldse asub? Kuskil juhi istme all? Leviala on sitem kui mingil suvalisel trendneti konservipurgil. Wifi võimalust reklaamitakse kui lisaväärtust, sel juhul tuleks ka hoolitseda selle eest, et see reklaamitav oleks kättesaadav kõigile. Minu usaldus elektriraudtee vastu on näiteks kadunud ja tean ka paljusi teisi, kes krigistavad hambaid selle petukauba peale.

Põhiprobleem ei ole selles, et Elektriraudtee peaks pakkuma meile tasuta wifi ühendust, oh ei… probleem on selles, et ostes pileti ja istudes esimesse vagunisse, eeldan ma kliendina, et saan oma piletiraha eest ka lubatu. Kui ma seda ei saa, siis oleks mul põhimõtteliselt õigus piletiraha tagasi küsida kuna pileti müüja pool pole kinni pidanud oma lubadustest, ehk siis lisaväärtusest, mida pakutakse.

Kui Elektriraudtee ei taha pakkuda wifi ühendust, mis oleks inimväärne (wifi viide on plakatitel ja bänneritel küllaltki silmapaistev, seega võib eeldada, et tegemist on tähtsustatud väärtusega, seega kehtivad seal ka kõik võimalikud tingimused ja kirjutamata reeglid teenuse pakkumisel), siis palun loobugu selle võimaluse reklaamimisest ja jätku see wifipurk oma rongi puhta õnne peale tiksuma. Kes saab ühenduse, see saab ning ülejäänud lutsitavad lusikat. Ent sel juhul ei reklaamiks Elektriraudtee enam seda võimalust lisaväärtusena ning nad ei kaotaks usaldust.

Advertisements

3 thoughts on “Katteta lubadused ja õhu müümine

  1. Aga saada palun see kiri ka Elektriraudteele (või blogi link), nad ei pruugi Sinu blogi lugeda. Huvitav oleks ka teada, kas ja mida nad vastavad.

  2. Kas neil seal selline süsteem ei ole, et enne, kui sind ruuterist edasi lastakse, pead brauseri lahti võtma ja nende võrgu kasutustingimustega nõustuma?

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s