Tasuta piima ja sõnnikut

tasutapiimKohalikel talumeestel viskas tobe hinnasõda lõppeks kopa ette ning oma Euroopa kolleegidelt snitti võttes tuldi Prismat sõnnikuga kostitama. Ühtlasi pakuti kõrvale ka puhast ja ehedat talupiima. Kuigi piim ei ole üldse vajalik üle kahe aastastele lastele, on ta puhtalt maitse poolest paljude lemmikuks (ka minu) ning tore on näha, et vähemalt kõrvaloleva Delfi piltniku foto peal nähtav laps sai õhtuks korralikku, ehedat maapiima, mitte aga veega segatud piimapulbrit, mida poodides 3 krooni eest müüakse.

Põllumeestele ja piimakarjakasvatajaile aga edu nende raskes võitluses! Olen juba tükimat aega arvamusel, et millegi reklaamimiseks on vaja midagi tasuta ära anda. Inimeste mõte töötab kummalisel kombel ning mida rohkem anda tasuta seda enam toob see sisse tulu. Olen kindel, et kui piimamehed hakkaks müüma korralikku, lahjendamata piima piimaautodest otse linnaväljakutel ja näiteks 8 krooni liitri eest küsides, oleks ostjaid märksa rohkem kui poelurri turul. Vahele ka mingi kampaania, mille käigus viidaks kõikidesse lasteaedadesse tasuta talupiima ning klientuur linnatänavail kahekordistuks.

Võite mind ju jutumärkides finantsgeeniuseks pidada, ent inimese mõte töötab oma kindlat rada pidi ja palju meelsamini makstakse neile, kellest teatakse, et tegeletakse ka positiivse sõnumi levitamisega.

Advertisements

5 thoughts on “Tasuta piima ja sõnnikut

 1. Ma tegelikult ei viitsi enam neid kommentaare jätta, aga palun inimesed- jätke meelde. Piima ei segata veega (mõelge, mis vesi maksab!:))- vaid normaliseeritakse st kooritakse rasv pealt ära, kuni alles jääb näiteks 2,5%.
  Rasvast tehakse võid, hapukoort, juust jne.

  • Tänud selgitustöö eest. Aga ma usun, et pilt sellest, kuidas piima veega segatakse on juba muutunud arhetüübiks, seega selgitustöö sel teemal on nagu hane selga vesi.

   Piima koorimine lõpptulemusena siiski jätab alles piimamaitselise vee, mis pahatahti pole kahjuks isegi piimamaitseline. SAMUTI on probleem igasuguste piimapulbritega, mida kasutatakse märksa meelsamini, sest seda on parem transportida, ei lähe halvaks ning võtab vähem ruumi.

 2. Täisvurfise maapiimaga on see häda, et isikutel, kelle kõht sellega harjunud pole, võib see tekitada koledat kõhulahtisust ja -valu. See on lihtsalt nii võimas värk. Seega see lasteaedades talupiima serveerimine on sihuke kahtlane värk tegelikult – kui lapse kõht sellega harjunud pole, võib tulemus tema jaoks õige valuliseks ja tormiliseks kujuneda.

  • Noojah, sest laps pole ju harjunud kvaliteetse toiduga.
   Täna nägin näiteks rongile minnes ühe putka ees üht papat oma kahepoole aastase lapsega, laps oli süles ja valisid mulinaadi limonaadi välja, aga papal samal ajal suits näpus ja hambus. Masendav lihtsalt…

 3. Mu meelest oleks päris õiglane kui poes müüdavale “piimale” antaks uus ja õiglane nimi – “piimajook”, sest rohkemat ta küll ei ole.

  Mis puutub aga piimasõjasse, siis mingis mõttes on see ju ehk ühe ajajärgu lõpp. Ehk saab siit alguse just see pärispiima väärtustamine. Kui ikka piimajook poes maksab u 3 eeku ja võimalik, et varsti vähemgi, siis peaks see igas mõtlevas inimeses tekitama küsimuse, et kas hea asi saab ikka nii odav olla?

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s