JOKK seoses seagripiga

Tänu Indreku kommentaarile eelmises teemas vaktsineerimise kohta vaatasin igaks juhuks järgi Karistusseadustikust ja seal ongi olemas selline lõik:

§ 193. Nakkushaiguse ja loomataudi leviku põhjustamine

(1) Nakkushaiguse- või loomatauditõrje nõuete rikkumise eest, kui sellega on põhjustatud nakkushaiguse või eriti ohtliku loomataudi levik, – karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui sellega on ettevaatamatusest põhjustatud nakkushaiguse või eriti ohtliku loomataudi levik, – karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 või 2 sätestatud teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahalise karistusega.

http://www.ktis.fm/blogs/lisa/2009/04/Seega siis – on olemas võimalus, et selle punkti järgi saavad kuni kolmeaastase vangistuse kõik need, kes keelduvad seagripi vaktsiinist kuna seda võib juriidiliselt võtta kui nakkushaigusetõrje nõuete rikkumist, millega põhjustatakse nakkushaiguse levik. Samas aga kui peaks ilmnema, et seagripi vaktsiini levitajad levitasid siiski hoopis “hoolimatult” elusat tüve ja nakatasid terve elanikkonna (lihtsalt stsenaarium) siis neid ähvardab vaid rahatrahv! Kindlasti on ka teiste riikide seadusandluses selliseid JOKK kohti.

Haige ühiskond…

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s