Ei soovi oma last vaktsineerida? Vanemate arvamus ei loe!

Selline vahva uudis siis, mis räägib juristi arusaamast JOKK mentaliteedist. Kui lapsevanem keeldub vaktsiinist, siis arstil on õigus süst ikkagi teha kui ta leiab, et vanemad ei tegutse lapse huvides.

Jurist Ants Nõmper kirjutab meditsiiniuudiste portaalis http://www.mu.ee, et seaduse järgi ei ole väikelaste immuniseerimine kohustuslik ning lapsevanematel on õigus sellest keelduda, kuid mitte alati.
Väikelapse puhul on tegemist piiratud teovõimega isikuga, mistõttu tuleb seaduse järgi immuniseerimiseks küsida lapsevanema nõusolekut. Kui lapsevanem keeldub lapse immuniseerimiseks nõusolekut andmast, tuleb tervishoiuteenuse osutajal alati esitada küsimus, kas keeldumisega võidakse kahjustada lapse huve. Kui on oht, et lapse huvid saavad kahjustatud, ei tohi lapsevanema keeldumist arvestada ja immuniseerida tuleb vanemate nõusolekuta.

Nakkushaiguste puhul, mis võivad ohustada väikelapsi nende elukeskkonnas, tuleb pidada immuniseerimist lapse huvidest lähtuvaks. See võiks käia näiteks immuniseerimise kohta tuberkuloosi vastu, kuna tegemist on eriti ohtliku nakkushaigusega, millesse haigestumise tõenäosus Eestis on väga suur.
Kuna nakkushaiguste levik kujutab ka ühiskonnale suurt ohtu, on nakkushaiguste ennetamise ja tõrje nõuete täitmine tagatud ka karistusähvardusega karistusseadustikus. Seega tuleb igal juhul kaaluda eraldi immuniseerimisest tuleneva riski ja saadava kasu suhet – kui kasu ületab potentsiaalse riski, tuleks immuniseerimist pidada siiski lapse huvidest lähtuvaks.

Seega: kui sa ei vaktsineeri, siis kaalu karistusseadustiku järgi ähvarduse ja lapse tervise vahel!

Haige ühiskond…

Advertisements

45 thoughts on “Ei soovi oma last vaktsineerida? Vanemate arvamus ei loe!

 1. Ometi peaks antud kontekstis arvestama ka Karistusseadustku paragrahvi 193, mis sätestab, et:

  ” Nakkushaiguse ja loomataudi leviku põhjustamine

  (1) Nakkushaiguse- või loomatauditõrje nõuete rikkumise eest, kui sellega on põhjustatud nakkushaiguse või eriti ohtliku loomataudi levik, – karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

  (2) Sama teo eest, kui sellega on ettevaatamatusest põhjustatud nakkushaiguse või eriti ohtliku loomataudi levik, – karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

  (3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 või 2 sätestatud teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahalise karistusega. “,

  ja tähendab see seda, et kui juriisilise isiku töötaja põhjustab oma tegevusega kellegi nakatumise, siis on see karistatav.
  Kui antud süüteo kvalifitseerimisel selgub, et nakatumise põhjustanud teo motiiviks oli füüsilise isiku algatus, siis vastutavad kas teo toimepaija, selleks vajalike tingimuste looja, teole kihutaja ja samuti ka muud isikud, kes oma tegevusetusega teole kaasa aitasid.

  Ning viirusetekitajate inimese organismi sisestamine kvalifitseerub selgelt tahtlikuks teoks, mille formaaljuriililine deliktikoosseis ülalpool ära on toodud.

  Ärgu üldse üritagugi väita, et tahtlik inimeste nakatamine ohtlike viirushaigustega pole EV seaduste järgselt karistatav.

  Täitsa JOKK!

 2. Hetkel näen selle karistusseadustiku juures vaid võimalikku õigustust seagripi vaktsiini sundlevitamisele… ent kui selleks peaks asi minema, siis hakkab tulema kohtukeisse nagu seeni peale vihma, sest et kõigepealt võiks vaktsineerija tõestada, et tegemist on pandeemiaga, mitte aga tavalise gripi poole kergema vormiga.

 3. Niiet kui vanem last ei lase vaktsineerida, too juhtub nakatuma mõnda nakkushaigusse ja näiteks mõnda oma koolikaaslast nakatab, võib antud vanema kuni kolmeks aastaks kinni panna ? Vähe, kastreerida tuleks selline lapsevanem.

  • Aga milles on probleem? Kui koolikaaslane on vaktsineeritud, siis pole ju hullu midagi vaktsineeritute sõnul aga kui on vaktsineerimata, siis on ju ka tema vanemad sama otsuse vastu võtnud.

 4. Karistamise võimalikkus tuleb arutusele siis ja ainult siis, kui on tuvastatud põhjuslik seos reaalselt realiseerunud ohu (s.t. tagajärje) ja võimaliku õigusrikkumise subjekti (s.t. vanema) vahel.
  Ja loomulikult peab olema vankumatult fikseeritud teo või tegevusetuse süülisus ja samuti tahtlus.

  Võttes arvesse, et meie Põhiseadust ei ole veel Euroopasse inkorporeeritud, võib eeldada, et seni on ta kehtiv ja ülimuslik alamate seaduste suhtes.

  Ja Põhiseadus ei võimalda kodanike (ja Eriti laste) sunniviisilist allutamist teaduslikele või meditsiinilistele katsetele.

   • Ei, mitte eriti 😦

    Alles see oli, kui pakuti kahte erinevat gripivaktsiini, milles üks oli selles mõttes selgelt katseline, et kõrvalmõjud olid seinast-seina ja märgatavamalt tõsisemad, kui teise vaktsiini puhul.

    Mis see muud on, kui erinevate viirustüvede katsetamine?

   • Su kommentaaril ei ole ‘Vasta’ linki all millegipärast, seega vastan lõim kõrgemale…

    Ma tarbin hetkel kolme ravimit, mille kõrvaltoimed on seinast-seina, ja ometigi on need väga katsetatud ja kontrollitud… Mõnikord lihtsalt on nii.

   • Suur poiss – eks sa ise pead otsustama, mida süüa ja mida mitte.
    Lapsevanemana on otsustus oma last kahjustada või mitte samuti vajalik.

    Seega sõltub otsustaja kasutuses olevast teadmisest ja teabest, kuidas ühes või teises olukorras käituda.

    Tobe or not tobe – das ist das kysimus.

    Igaüks peab oma valikutega ise hakkama saama.

   • Sellega, et vanematel on õigus otsustada oma lapse üle, ei saa rohkem nõus olla, kui ma olen. Muidugi, see otsustusõigus oleks põhjendatud kui neil oleks ka samaväärne vastutusõigus – kui laps kedagi nakatab, siis vastuta vanem, aga ka siis, kui teismeline näiteks kellegi ära tapab, läheb vangi lapsevanem… Või mis ?

   • Vastutuse määra hindamisel tuleb lähtuda positiivse õiguse (kirjutatud juriidika) määrangutest ja metoodikast.

    Elame demokraatlikus õigusriigis, mitte õiglusriigis.

    Õigus on formaalne.

    Järgmiseks võiks ju välja pakkuda, et abielurikkumine tuleb kriminaliseerida ja selle eest vastutavad isikud tuleks suunata psühhiaatrilisele sundravile koos psühholoogilise nõustamisega perekondade kaupa, kuni kolmanda põlveni välja, kes ei ole suutnud täita oma kohustusi sotsiaalsetele normidele vastavate kodanike kasvatamisel.

    Ja nüüd võileiba tegema 😀

   • Seda minagi räägin, tegelikult 😛

    Sellest tingituna ongi vanema õigus lapse elu eest otsustada piiratud seadusega, mida esialgne artikkel ka mainib.

   • Ray D Noper… Aga see seadusepunkt annab arstile suht vabad käed otsustamisel. Sa pole endiselt mulle vastanud, et kui vaktsiin töötab, siis millest poleemika teiste nakatamisel? Vaktsineeritud ju ei peaks millegi ees hirmu tundma, või mis?

   • Naine siin eespool seletas (küll pisut agressiivselt:-)), et kui nt. punetiste vastu vaktsineerimata laps, kes parajasti punetisi põeb, puutub kokku rasedaga, kes on ka mingil põhjusel vaktsineerimata, võib viimane haigestuda ja selle tagajärjel võib sündida raske väärarenguga laps. Vaktsineeritud ei peagi antud juhul hirmu tundma.
    Teema on delikaatne ja iga vanema enda otsustada. Nt. puukentsefaliidi vastu lasen küll lapsele süsti teha (NB! tegemist ei ole imikuga) ja ei küsi siinkohal tema arvamust.

   • Sarko, ma vaid igaks juhuks mainin sulle, et sa seda puukentsefaliidi vaktsiini liiga pimesi ei usaldaks..

    Mul on tuttav, kes on juba mitmendat korda end selle haiguse vastu vaktsineerinud, sest elab praktiliselt metsas. Huvitav, miks ta siis mõned kuud tagasi ikkagi puukentsefaliidi diagnoosi sai….. Vinge vaktsiin! Loodetavasti sinu lapsele mõjub nii nagu ideoloogias peaks 🙂

   • Natukene liiga palju medikamente, või kuidas 😉

    Ära unusta, et seadusel on 3 erinevat nägu, teatril 2 ja sina kiidad hetkel taga mingi juristi ühte võimalikku tõlgendust asjade käigust.

    Ja sul on kõigest 1 nägu.
    Võib küll juhtuda, et kusagil on kellegi mitu istmikku, aga see pole oluline.

    Soovin sulle, kulla Ray peatset paranemist ning kasvavat mõtteselgust.

 5. Ei saa aru. Celtic, kas sa arvad, et vanema otsustusõigus oma lapse üle peaks olema absoluutne? Kui jah, siis peaks lubatud olema ka lapse peks ja näljutamine – vanema oma asi.

  Mis sa muide üldise koolikohustuse kohta arvad? Saatanast?

  • Üldine koolikohustus on muidugi saatanast 😀 Aga see on teine teema.

   Lapse peksu juures tulevad sisse juba teised tegurid. Peks on otsene vägivallaakt nõrgema suhtes kes ei suuda end kaitsta, mina aga väidan, et ka vaktsineerimine on otsene vägivallaakt nõrgema suhtes, kes ei suuda ennast kaitsta. ERITI veel vastsündinute ning eelkooliealiste puhul.

 6. Vaktsineerimiste süsteemi on kõigepealt vaja tagasi tuua terve mõistus. See tähendab riskide analüüsi.
  Selle analüüsi kohaselt vaktsineerimine B hepatiidi vastu imikueas on lauslollus. Eriti tore on seda teha 12 tundi peale sündi.
  Kunagi kehtis kord, et vaktsineeriti 12 aastaselt ja see tundus mõistlik – B hepatiit on seksuaalsels teel leviv haigus.
  Esimesed nakatujad Eestis on 15 aastased praeguseks, mdx, rohkem nakatujaid on C hepatiidiga, mille vastu vaktsiin puudub.
  Vaktsiini toime kahaneb aastatega, see muudab selle eriliselt jaburaks, selle vaktsineerimise.
  Muideks, ka arstid tikuvad üldiselt arvama sama, või ei oska nad kuidagi põhjendada, miks ikkagi 12 tundi peale sündi peab selle sutsu ära tegema.
  See on poliitiline otsus, meditsiin on siin täis poliitilist pressingut ja ärategemist. See aga täitsa kurjast.
  Ka papilloomiviiruse vastane kampaania ei ole kuidagi põhjendatum. Seda võiks vabalt teha täiskasvanueas.

  Seagripist parem üldse ei räägi – tänaseks ca 70 haigusjuhtu ja kogu vabariigi täieline vaktsineerimine ei ole üldse välistatud. Õnneks masu päästab meid, aga brittidel läheb asi päris tõsiseks.
  Ja see vaktsiin on testimata, kõrvalnähud eriti.
  Tundub aga, et suutäis on liiga magus, sest erinevalt haigustest vaktsineerimisega ei kaasne vastutusi, ei pea ravima, kõik kulud on minimaalsed. Isegi pakendamise pealt hoitakse kokku, doosid on suured, 10 tk. korraga.
  abiaine squalene kohta on aga massiliselt materjale, näiteks hoiatus autoimmuunhaiguste eest. Ja need on kahjuks haigused, mille vastu tänapäeva meditsiin on võimetu.
  näiteks sclerosis multiplexi ma ei soovi küll kellegile.

  • Küsin vahele kohustusliku retoorilise küsimuse.

   Muidugi on äärmiselt haruldane, kui inimeste raviks katselisi ravimeid-vaktsiine kasutatakse…

   Kas Te arvate, et väljaõppinud meedikud tõesti kedagi kahjustaksid? Nad on ju arstid! Nad ju ravivad!

 7. Haiguste ennetamine ongi suuresti poliitiline teema. Kas ennetada harvaesinevat rasket haigust või kerget, aga sagedast? Kas sundida, suunata või üldse mitte midagi teha ja pärast lihtsalt ravida? Ja otsused on – nagu poliitilised otsused ikka – kellegi jaoks kindlasti valed.

  Teine ennetamise eripära on see, et mida edukam töö, seda vähem on seda näha ja seda vähem aitäh öeldakse.

  Laste vaktsineerimisel on aga eriti emotsionaalne teema. MINU laps, hoidke oma käed-nõelad eemale! Kahjuks ei ole meil (enamikul) piisavalt teadmisi, et siin üldse mingit seisukohta võtta. Ja jälle tuleb mängu poliitika: kas peab austama üksikisiku alusetut, kuid isiklikku otsust – või võib tema lapse / ühiskonna huvides sellest üle sõita?

  Mõelda võib ilmselt mõlemat pidi.

 8. Muide. Minu õele tehti mõni aeg tagasi B-hepatiidi süst (see esimene, mis lastele kohustuslik). Tal läks käsi paiste, oli paha olla jms. Kuna ta on aga kergelt allergiline ning mängu tulevad veel väikesed meditsiinilised iseärasused, seletas arst, kes selle “iseärasusega” tegeleb, et sisuliselt poleks tohtinud õele seda süsti tehagi.

  Ma olen ses osas Celticuga nõus, et laste vaktsineerimine on piiri peal kõndimise teema. Näiteks Times kirjutas sellest ühest (nime ei mäleta kahjuks) uuest seagripi vaktsiinist, mis pidada lapsi nigu vikatiga niitma. Aga tootja “unustas” selle märke infolehele lisada.

  Ei ole vaktsineerimise vastane, aga lapse organism on kasvav ning muutuv – talle ei saa omistada samu asju mis täiskasvanule. Täiskasvanu võib endale lajatada ükskõik millised vaktsiinid, palun väga. Lapse organismi ei tasuks ikka nii varakult mürgitada. Mu meelest võiks kas või olla vanus, et vaktsineerima hakatakse alles keskkoolis – siis suudab inimene juba (eeldatavasti) ise otsustada.

  Ja muide, neid juhtumeid, kus maimuga miskit pärast vaktsineerimist juhtub on palju, kuid kõik ei lähe nt avalikku ruumi kisama, vaid kannatavad omaette. Sestap võibki mõnele mulje jääda, et keegi tüsistusi ei saa.

 9. Selle poliitilisuse määraga ongi probleem. Nii haiguste ravi kui ennetus peaks samavõrra olema depolitiseeritud ja dekommertsiliseeritud. Ma ei usu selle täieliku teostumise võimalustesse, aga praegusel kujul on selline erameditsiin ausalt öeldes lihtsalt perverssus – ravimi tootja ise tõestab, et tema toodang on ohutu ja me nagu kõik usume. Usume aga seetõttu, et PR kampaaniaid on palju odavam teha, kui reaalseid uuringuid läbi viia. Kui aga PR ei tööta, lisandub veel psühhoterror, hirmutamine ja riikliks sund (ühiskonna püha õigus sinu lapse peal testida uut kama). Kõrvaltoimete puhul aga on vanem tavaliselt kaitsetu, seesama ühiskond äkki suhtub sellisesse vanemasse lausa agressiivselt.
  Samuti suhtutakse agressiivselt sellistesse normaalsetesse nähtustesse, nagu ökotoit, vitamiinid (ka praegu endiselt biokeemikut abc) jpm. On lausa terved grupeeringud inimesi, kes näiteks promovad ühelt poolt agressiivselt vaktsiine, teiselt poolt igal moel püüavad alaväärtustada vitamiinide tähtsust, kolmandalt poolt propageerivad narkootikumide legaliseerimist, neljandaks naeruvääristavd konservantide ja tehismagustajate ohtude eest hoiatajaid, nagu ka mobiilide kasutusega seotud ohtusid. Huvitav seaduspärasu on ka see, et kõik , mis ei too kasumit teatud firmade kaukasse, see on paha ja seda alaväärsutatakse igati.
  Selline politiseeritud lähenemine meditsiinile on aga bumerang, mis hävitab iga päev ja iga tund arsti ja patsiendi vahelist usaldussuhet. Pole imestada, et arstid ei tervita selliseid abimehi enam eriti entusiastlikult ja üritavad kiriku keset küla ehitada.
  Vahel see ka ei õnnestu – ka mina ei ole eriline entusaist nõiasõnadega ravi osas, kuid arst paraku ei saa eirata patsiendi vääramatuid soove, neid ei saa ignoreerida. Kuid see on paratamatu kõrvalprodukt, selle tulem, et kusagil on inimestele valetatud.

  • Kusjuures on selline tendents, et osad perearstid soovitavad looduslikke asju ka, mitte ainult ravimifirmade tooteid. Samas ei tehta seda igaühe puhul, vaid ainult siis, kui patsient ise on huvi ilmutanud. Pärast seda avanevad arsti (mitte muidugi kõigi)keelepaelad ja ta oskab soovitada antibiootikumide asemel muudki.
   Näiteks naabrinaine rääkis, kuidas arst mingite kangete valuvaigistajate asemel soovitas leebemaid ja looduslikke. Andis mingi salvi moodi asja kah. Lisas veel juurde, et “need kangemad on paljudel vaegusi tekitanud: oksele ajanud jne”.

   See on ainult terendav nähtus, kas või selle poolest, et arst näeb kaugemale kui ravimifirmade tabletipotsikud.

 10. Minu arvamus vaktsiinidest:

  mumps : väikelapsele suht ohutu, peale 10ndat eluaastat võib poistele tüsisistusi tuua

  punetised: väikelaps põeb kergelt – täiskasvanud naisele raseduse ajal väga ohtlik

  B-hepatiit: sugulisel teel leviv haigus

  Miks kuradi pärast ma peaks oma 2 aastastele lasetele neid vaktsiine tegema?

  Samas teetanus ja dofteeria kaks asja mille vastu ma täiesti nõus vaktsineerima…

  Vaktsiinid on väga suur äri – kes ei tahaks toota midagi, mis on igale inimesele kohustuslik…

  • No issakene.. kas tõesti mõistus ei võta. Just sellepärast peabki lapsi süstma, sest kui nemad põevad neid haigusi kergelt, siis mis saab küll siis, kui nakkusohtlik laps puutub kokku näiteks sinu raseda sõbrannaga ja nakatab tedagi. Lapsi peab vaktsineerima kogu ühiskonna kaitseks – et need haigused kaoksid ja enam ei leviks! Keda huvitab kui kergelt su tatt punetisi põeb… halloo, loevad ka teised inimesed ümberringi. Praegu kaitsevadki vaktsineerimata inimesi ja lapsi need, keda on vaktsineeritud.. kui kõik järsku ökoks läheksid, siis möllaksid need haigused jälle ringi ja palju tõsisemate tüsistustega, kui praegu harjutud on. Minu meelest väga isekas jätta laps vaktsineerimata. Vaktsiinile peabki tekkima lühiajaline vastureaktsioon – see tähendab, et keha loob antiviirust ja jääb edaspidiseks immuunseks. Selles pole midagi imelikku ega õudsat, kui pärast vaktsiini tekib kerge palavik või punetus süstikohal, jeerum küll… meditsiini abc.

   • … või autism eksole. Selles pole midagi hirmsat. Põhiline et sinusugune saaks oma linnukese kirja, et täiesti mõtlematult oled oma last terroriseerinud.

    Kui sa oled vaktsineeritud ja sinu lapsed on vaktsineeritud, siis minu vaktsineerimata lapsed võivad ju julgelt sinu omadega mängida, või mis? Sinu omadelt haigust ei saa ning sinu omad samuti ei nakatu kuna on vaktsineeritud. Seega milles probleem?

   • Äärmiselt isekas on oma isiklike hirmude tõttu sundida teisi end mürgitama “igaks juhuks”.
    Eriti siis, kui selle järele tõsine vajadus puudub.

    Halloo! Kes on?

   • Asja iva ongi ju selles , et kuna laps põeb need hasigused kergelt, tihti suisa märkamatult, areneb temale juba organismi oma immuunsüsteem ja täiskasvanult ta seda enam lihtsalt ei põe, mitte ei vägistata nõrka organismi mitmete haigustega korraga.
    Millest on tänapäeval allergiad ja üha raskemad haigused – inimese hullumeelsest steriilsuse vajadusest. vaata reklaame – Tapab kõik tuntud bakterid- tapab küll aga tapab ka need mis peaks aitama organismil oma vastupanuvõimet normaalselt tugevdada. Steriilsus opisaalis ja haiglas , väga nõus . Kuid steriilsus igapäevaelus ? kahtlen selle kasulikkuses, kuna loomuliku arengu jaoks jäävad siis paljud faktorid saamata .

 11. Alustuseks, palun vabandust, Celtic – viibin hetkel ajutiselt Sekeldaja võimupiirkonnas (:P) (või vähemalt selle lähedal) ja telefoniinterneti otsas, seega ei tegele kogu aeg kommetaaride vaatamisega.

  Vastus su küsimusele – vaktsiin ei ole imerohi. Ei viitsi kokkuvõtet tegema hakata, väga hea on http://en.wikipedia.org/wiki/Vaccine#Effectiveness peatüki alguses. Tõenäosus vähenenud immuunsüsteemiks on väike, kuid olemas. Inimene, kes on vaktsineeritud, kuid nakatub… Mine selgita talle, miks sa lasid oma lapsel haigusekandja olla. Kui massvaktsineerimisega on haigusetekitajad (paljud neist elavad ainult inimeses, eksole) on suudetud ära hävitada… Ei ole ka neil ohtu. Vaktsineerimine ei ole ainult vaktsineeritava hüvanguks vaid ka kõigi teda ümbritsevate hüvanguks.
  Millega seoses – Diana, sinust ja su lastest hoian seega edaspidi eemale, ma saan aru ? 😛

  Sekeldaja viimase kommentaariga, muide pean (hämmastav-hämmastav) olulises osas nõustuma. Mitte kõiges… Aga tohutu kommertsialism ja PR ei tohiks küll terviseteema juurde käia. Aga samas – kapitalism on ennast senini elujõulise praktikana demonstreerinud… Kas ta ka inimkonna elujõule kaasa aitab, on teine jutt.

  Ja Indrek – 20. sajandi keskpaik andis geneetilisele probleemile, mis aastasadu oli surmaotsus, võimaluse seda lõppu edasi lükata, sajandilõpp omakorda mõningase leevenduse selle võimaluse kõrvalnähtudele. Ilus soov, ma tänan selle eest, aga päris tervenemisvarianti ei ole senini suudetud leida.
  Selle juristiga nõusolemise osas… TBC vaktsiin, mida ta mainib konkreetselt, oleks ju konkreetses situatsioonis täiesti õigustatud ? Kui arst näeb. mis oludesse laps läheb ja et nende olude tõttu on laps riskigrupis, kuid lapsevanem siiski keeldub tuberkuloosivaktsiinist… Mida sina teeks ?
  Ahjaa, kasvavat meelteselgust sullegi 😛

  • Kui arst näeb. mis oludesse laps läheb ja et nende olude tõttu on laps riskigrupis, kuid lapsevanem siiski keeldub tuberkuloosivaktsiinist… Mida sina teeks ?

   Noo, kui oleksin arst, kes jagaks Sinuga samast arvamust, siis kutsuksin politsei, laseksin lapsevanema “maha murda” ja süstiksin lapsukese silmini magusat rohtu täis.

   Samas jällegi ei ole ei arst ega ka mitte Sina.

   Kuna küsimus on hetkel tuberkoloosis, siis ma juhtumisi tean, kuidas seda ilma A-klassi ravimiteta edukalt ravitakse. Ka seda “mitteresistentset vormi”.

   Aga see on juba minu teadmine ja minu valik seda vastavalt vajadusele kas kasutada või mitte.

   Aitäh heade soovide eest! Olen olnud nüüd terve juba pikemat aega, ega kavatse enam kunagi haige olla. Ja miks ma peaksingi, kui ilma hakkama saab 😛
   Saa Sinagi ükskord terveks 🙂

   • Sa tead seda ja ei ole sellest teavitanud kedagi ? Lased rahulikult inimestel surra ? Siis on selge…

    Ja nagu mainitud, seda tervisehäda, mis mul on, võluvee ega -vitsaga ei ravi, aitüma 🙂 Pole aastatuhandeid suudetud ravida ega suudeta praegu ka…

   • Inimeste elu ja surm on 99.9% ulatuses nende endi kätes. Kedagi ei saa suremast keelata. Ja ka see minu teadmine pole mingi “raketiteadus”, mida pole veel avastatud, vaid seda teadsid juba meie esivanemad.

    Eks ole Sul nähtavasti sama vinge tõbi, kui sa ise ette kujutada oskad. Egas tõbi saa mehest kehvem olla.
    Ja enne, kui dogmasid pilduda võiks seda aastatuhandete pagasit pisut uurida.

    Kui Sa muidugi ei vihjanud sellele, et sul on haigus nimega “elu”. See lõpeb tõepoolest vältimatult surmaga.

    Kuivõrd sinu valik on olla haige, siis ei saa seda rõõmu ju võtta. Vaba maa…

    Eks kirjuta oma seekordne “viimane sõna” ja siis puhka.

   • Kulla Indrek, tühjade sõnade asemel võiksid sa välja pakkuda oma “ravi”. Tule ja näita seda, ma viin su osakonnatäie arstide, kes oleks rõõmuga nõus võtma vastu uue ravi, mis nende patsientide elu veidi kergemaks teeks.

    Aga sa ei tule. Sa oled peaaegu samasugune, nagu need kirutud ravimifirmad, kes pingutavad PR-i ja turundust teha – ainus erinevus on see, et neil on ka tõepoolest ravi, mida müüa, sinul on ainult ilusad sõnad… Mis pikemalt järgi mõeldes enam nii ilusad ei olegi.

    Tule ja näita mulle seda valikut, mida ma ilmselt siis ise pimedana ei näe, tule, ma valin rõõmuga tervem olemise. Nime taga on link, lingi taga on blogi ja selle servas on ka aadress, millele kirjutada. Kui mõne muu aadressi leiad, mis minu oma on, võid sinna ka kirjutada (ajalugu on näidanud, et mõned, khm, leiavad). Ma olen nõus maksma, kui see tõepoolest töötab ja sa ei leiaks tänulikumat tunnistajat.

    Või oled argpüks ?

   • 1 kiri aliasele ja 1 pärisnimega aadressile.

    Argpüks? Kui väga vaja, siis võin selleni pürgida.

   • Põhimõtteliselt kas ma saan aru, et sul on tuttavaid, kes “ravivad” bakteriaalset nakkushaigust “ilma A-klassi ravimiteta”. Lisaks on eriti kõvad mehed ja kõnnivad MR-bakteriga linna peal rõõmsalt ringi (tegu on siiski nakkushaigusega)?

    Kaks võimalust, kas sul on romaanikirjaniku fantaasia või saad sa üks hetk minna üpriski enneaegsetele matustele.

    Internet on ikka imepärane koht, lihtsalt loe ja imesta.

   • Jah Internet on nagu loomaaed – metsik ja kaunis koht :p

    Aga nahahaiguste ravimisega on saavutatud täiesti ootamatut edu, ravides välja psoriaasi, ekseemi ja muidki peene nimega “ravimatuid” haigusi.

    Matustel olen samuti käinud. Nii plaanilistel, kui ka plaanivälistel. Küllap käin veel kümnetel.

    Mul näiteks üks tuttav “ravib” oma mitteresistentset tuubikut juba viimased 7 aastat pädevates asutustes. Ta isegi sedavõrd edukas, et on sellisest “ravimisest” endale “töö ja elamise” kujundanud.
    Ninaesine on olemas, katus peakohal, tabletid teevad küll pisut uimaseks, aga sellega ju harjub.
    Ainukene asi, mida ta pelgab on see, et ühel koledal päeval saab ta terveks ja siis peab lahkete inimeste kostilt lahkuma.

    See kah üks võimalikke valikuid, kui tehakse otsus lasta oma algsest bronhiidist tuberkuloos välja areneda, sest esmaseid ravimeid hakkas ta võtma ilma, et tal ülüldse midagi diagnoositud oleks. Profülaktika mõttes s.t. sellel põhjusel, et ennast võimaliku tuberkuloosi eest kaitsta.

    Eks midagi vaatan ja imestan.

 12. sorry, et postitan hulgi, aga sigagripi vaktsiinid on usas suurt vastuseisu tekitanud.

  Swine flu survivor attacks media for hyping H1N1 fears,
  calls vaccine a “scam”

  San Diego, CA — Mark Dice, a 31 year old San Diego resident came down with the swine flu last week, and says all people need to recover from it is some DayQuil Cold and Flu liquid caps and orange juice. Dice has since been outspoken that the hype surrounding swine flu is a scam, and a money making fraud by the vaccine’s manufacturer.

  “I had the swine flu, and I’m fine,” says Mark Dice. “This fear-mongering by the media would make one believe that the Black Death was back,” but Dice insists the swine flu is no big deal.

  He stayed in bed for a day and a half, drank lots of orange juice, and took over the counter cold and flu medication. He currently has only a mild cough that persists but is subsiding. “While it certainly was unpleasant, it was no big deal. I had a fever but felt very cold, and my body ached, and when I coughed my head would throb, but I’m fine now.”

  Dice is urging people to think twice before taking the vaccine, and is upset that the media is making the H1N1 flu seem as if it carries a death sentence. “I am not taking the vaccine, and I think it will probably do you more harm than good,” he insists. “I think the hype surrounding the swine flu and the vaccine is nothing more than a money-making scam and propaganda at its worst.”

  Mark Dice hopes his story will help set people at ease who are fearful of the virus, and is urging people not to believe the hype.

  # # #

  Contact

  Mark Dice
  Phone: 760 214-6607

 13. Pingback: JOKK seoses seagripiga « Vaatenurk maailma

 14. 1 kiri aliasele ja 1 pärisnimega aadressile.

  Argpüks? Kui väga vaja, siis võin selleni pürgida.

  Indrek

  23. september, 2009 at 22:45

  Siinkohal mainiksin dokumenteerimise mõttes, et ei blogis mainitud aadressile ega ka teadaolevale “pärisnimega aadressile” ei ole rohkem kui 12h hiljem ühtegi kirja saabunud (jah, spämmikaustad on läbi vaaatud). Kas see on eesmärgipärane, Indrek ? Või sain ma valesti aru ja see oli lihtsalt loetelu kirjadest, mida sa kunagi ei saada ?

 15. This is a really good tip particularly to those new to the
  blogosphere. Simple but very accurate information… Appreciate your sharing this one.
  A must read post!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s