Eesti majandus õitsele!

http://www.postimees.ee/110607/lisad/eesti_kroon_15/263869_foto.phpEilse uudise ja meeldiva avastuse najal on enam kui selge nüüd juba kõigile, et positiivne majandusedu ei saa rajaneda hinnatõusudel vaid hoopis läbimüügi suurusel. Säästumarketid ja Rimid langetasid piimahinda alla nelja krooni ning lubasid säästupoliitikat jätkata, loobudes ka teiste toodete puhul kasumimarginalist. Tulemused olevat kah juba näha – läbimüük kasvas paari päevaga 23%

Huvitav, miks ultraliberaalsed riigivalitsejad ei ole senimaani aru saanud, et maksude tõstmine ajab riigi veelgi rohkem ummikusse ning inimesed, kes on niigi vaesunud ja tööta ei saa maksutõusu järel enam üldse midagi osta või kulutada!

Positiivne majandusmudel eeldaks maksude viimist võimalikult madalale tasemele, et tõsta tarbimist. Kuna riik ei saa sekkuda erasektorisse, siis oleks järgmiseks sammuks vaja korralikku selgitustööd ettevõtjate ringis – võtke rohkem inimesi tööle, makske rohkem palka, sest õigesti majandades hakkab selline mudel õige pea tootma rohkem kasumit, kui enne masu. Raha pole hetkel seepärast, et maksud on suured, maksud on suured sest inimesed ei osta jne jne.

Hiljuti uurisin järgmise aasta riigieelarvet ja leidsin sealt umbes 2 miljardi jagu tühja tuulde visatavat raha, mille võiks targalt investeerida majanduse elavdamiseks! Mida rohkem on inimestel tööd, mida väiksemad on maksud, seda rohkem see raha riigieelarvesse tagasi tuleb!

Kaotada ebavõrdselt proportsioonitud palgaklassid – kõik inimesed saama keskmist või maksimaalselt kahekordset keskmist palka! Mida väiksemad on maksud, seda rohkem selline skeem tulu sisse toob, ülejäänud raha investeerida noorte perede toetusteks. Viimaste uudiste valguses on viimane aeg hakata elanikkonda taastootma, sest Eesti on vananev riik ning demograafiline pilt muutub üsna pea nutuseks, sest ei ole enam töölisi, kes pensionäre ülal peaks. Lastetoetuste kohta on mul siin isegi üks kopeeritud artikkel olemas.

Pensionärid tootma – kodumaised puuviljad ja marjasaadused, seened ning köögiviljad ootavad purki panemist, müümist… kudumid ootavad tegemist ja müümist, kõik pensionärid, kes ei ole just haiged ja väetid saavad “vanaematööga” suurepäraselt hakkama.
Sport ja positiivne mõtlemine au sisse, sel juhul on meil tulevikus tunduvalt vähem hooldatavat pensionikogukonda ning märksa rohkem selliseid pensionäre, kes oma lastelastega metsaseikluseid korraldavad ja talvel kelgutamas käivad.

Need mõtted võivad tunduda utoopilistena ja seda nad ka kindlasti on. Aga mitte seepärast, et nad poleks teostatavad – on küll ja suhteliselt lihtsalt kusjuures – vaid seepärast, et meie riiki valitseb idiotismi mentaliteet. Inimesed, kes valitakse meid esindama, on vanad tõhud, kelle jaoks ei ole tähtis riigi tulevik ja selle rahva heaolek, nende jaoks ei eksisteeri kohustust või au, nende jaoks on tähtis olla püünel ja endale head paremat haugata.

Seega minu siin kirja pandud positiivse arengu programmi esimeseks sissejuhatavaks sammuks oleks lahti saada KÕIGIST praegustest poliitikageeniustest ning valida pukki värske veri, kes julgeks ja tahaks ka oma tegude eest vastutada ning kes ka reaalselt peaga mõtleks.

Advertisements

6 thoughts on “Eesti majandus õitsele!

 1. kas just vanad tõhud… aga kindlasti Düsgraafik ja muidu piiratud maailmaga kodanikud üritavad püünele ronida… kasu pole neist muud, kui kileda häälega kisada ja “omaenese tarkusest” sada vakka tangusoola osta…

  • Sest ma ei taha Langi teha. Enne poliitikasse minemist oli mees lahtise peaga, ent niikui Toompeale sai, hakkas idiootsusi tulema nagu prussakal järglasi.

 2. Kileda häälega kisavad kõik, kel vähegi mahti on, sest ka arukad on vahel emotsionaalsed. Need aga, kes end targaks tahavad teha, kisavad üle kõige ning nende istumine riigikogus, valitsuses, omavalitsustes, volikogudes jne jne on vaid trendi järgimine. Umbes nagu homodega – vaid trendipeded tulevad tänavale karjuma, samal ajal kui homod kodus piinlikust nende ees tunnevad.

 3. Kui piima hinda kaua torpedeerida, saavad lihakombinaadid tööd ja meil on edaspidi vaid Balti Lux piimatooted letis. See viib raha vaid välja.

  Tarbimise ja rahvastiku kasvatamise propageerimine on kuidagi eee… verejanuline, arvestades, mille arvelt Lääne kasv üldse võimalik on ning millised tagajärjed maha jäävad.
  Pealegi enne demograafiaga tegelemist oleks ilmselt vaja kindlustunnet, et me ei libisegi kõrge töötusprotsendiga vaesuse piiril kõlkuva riigi staatusse, kust kogu vaba raha 250 miljardi suuruse võla tagasimaksetena rootslaste kätte laotakse. Sel juhul kõnnib see positiivne iive siit liht minema.

  • Jah, olen nõus, piima hind oli toodud vaid näitena.

   Samas on võimalik piimakarjapidajail ise oma toodangut müüa, ilma vahendajateta. Samas mahetoodanguga tegelevad talupidajad, kes peavad ise oma kaupa turustama, ei saa müüa konkurentsivõimelise hinnaga, sest riik ei toeta põllumajandust. Liiatigi taandub kogu see toetuseprotsess bürokraatiasse.

   Täpselt nagu firmade ja äriühingute loominegi – propageeritakse seda igal sammul ent bürokraatiaaparaat on aetud võimalikult keeruliseks, nii et reaalset tulu sellest haibist pole.

   Iseenesest mugav demagoogiline populism:
   HÕIGE – kõik osaühinguid tegema ja äri ajama
   TEGELIKKUS – võimalused selleks on värskelt töö kaotanul ümmargune null
   HÕIGE – toetame kohalikku põllumajandust
   TEGELIKKUS – enne toetuse saamist peab läbima aastapikkuse kadalipu, mis röövib rohkem raha, kui toetusega saaks, garantiid puuduvad ning ametnikud solgutavad põllumehi niisama.

   Tegelikult olen hakanud leidma üha rohkem ja rohkem kõiksugu talutoodete ja mahetoodete müüjaid aga nad jäävad kuidagi märkamatuks ja kaugeks inimesest, kes on harjunud käima poes ja sealt oma söögikraami saama.

   Keegi võiks avada igas suuremas linnas poe, mis tegeleks puhtasjalikult AINULT kohaliku toodangu turustamisega.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s