Vaktsiin või haigus?

Statistiliselt võttes – kumb on tõenäolisem vastsündinute juures – kas saada tüsistusi vaktsiinisüstist või saada tüsistusi mõnest nakkushaigusest kui pole vaktsineeritud?

Esimesel juhul peaks arvestama, et erinevalt nakkuse saamise võimalusest on vaktsiini saamine vaktsineerimise teed pidi minnes 100% kindel.

Seega – kui on valida tüsistus vaktsiini tagajärjel või tüsistus haiguse tagajärjel, siis iga loogiliselt mõtlev ja vähegi ajukurde omav lapsevanem valib haiguse. Sellest, et vaktsineerimine üldse haigust ära ei hoia, no sellest ei viitsi enam rääkidagi…

Seotud teema:
Mürgitades laste keha

Advertisements

6 thoughts on “Vaktsiin või haigus?

 1. Tead, protsentuaalselt on väga väga palju rohkem selliseid laps-invaliide, kes on oma kurva saatuse osaliseks saanud just vaktsiinide süstimise tagajärjel. Autismi näiteks diagnoosib perearst ilma, et viitaks sellele kui vaktsineerimise tüsistusele. Miks? Sest et ametlikult ei ole autism vaktsineerimise tüsistus. Miks? Sest üheltki perearstilt pole sellist tagasisidet tulnud… Surnud ring.

  Kui su ümber on sadu ahastavaid vanemaid, kelle lapsed on invaliidistunud VAHETULT peale vaktsineerimist, siis paneb see ikka mõtlema küll. Seda lollimatena tunduvad aga need, kelle jaoks vaktsineerimine on A ja O ning kõik teised napakad. Muidugi mõista saab ka selle invaliidistumise vaktsineerimise tagajärjel ajada post hoc, ergo propter hoc nahka… see ju pseudoskeptikute ainus väide.

 2. Vaktsineerimise ja autismi seotust on väga palju teaduslikult uuritud ja ei ole ühtegi tõsiseltvõetavat teadustööd, mis oleks selle seose tuvastanud.

  VAHETULT peale vaktsineerimist võib laps ka auto alla jääda või mesilaselt nõelata saada, ent see ei tõesta ju, et selle põhjuseks on vaktsineerimine, eks ole.

  • Sinu vastuse esimene osa – tüüpilinä häma. Too palun seletus, miks ei ole TÕSISELTVÕETAVAID teadustöid? Kes määrab tõsiseltvõetavuse?

   Teine osa – tüüpiline demagoogia.

 3. Minu jaoks on vaktsiini teema siiski loogiliselt võttes vajalikuna tunduv asi. Autismi ilmselt lastesõimest ei saa aga mõne teise viiruse võiks küll saada. Esimesena meenuvad muidugi rõuged.
  Samas on vaktsiinidest loobumine ka tõsine tagasilöök ravimi firmadele (nende kasumile). Kas sa ikka tahad nad ilma jätta priskest tulust? Ssellega vähendad ka majanduskasvu. Mõtle kasvõi sellele, et isegi massimeedia teeb kampaaniaid täiskasvanutele: tulge ennast gripi vastu vaktsineerima, siis te põete selle kergemalt läbi. Mina ei mäleta oma teadlikust elust vaktsineerimisi ja selle gripi vastu ei ole mul ka mingit hirmu, et hakkaksin selle hirmu tõttu raha maksma. Küll aga ähvardavad riigid selle uue (sea)gripi H1N1 vaktsiini levitamisega teha tõsiselt kurja. Mitte ainult maksumaksja raha tühja raiskamise pärast, sest seagrippi surevus on isegi väiksem kui “tavalisse” grippi aga just selle tõttu, et kui kiirustades valmistatud “preparaati” levitada suurele hulgale inimestele, siis tulemuseks võib olla hoopis seagripi muteerumine ja saamine tõeliseks tapjaks. Ilmselt piisknakkuse kaudu leviv versioon ei ole eriti suure organismi laastamise jõuga (loe: inimesi tappev, ühiskonnas hirmu külvav, et saaks politseiriiki veelgi tugevdada) aga kui vaktsineerida läbi viirusekandjate viimise inimese vereringesse, siis sellega jäävad ära mitmed keha esmased kaitsed viiruste vastu (nahk, limaskestad) ja võimegi saada inimesi tapva viiruse. Olen sellest seagripi paanikast kirjutanud ka pikemalt http://www.virgokruve.com/246/jatkub-seagripiga-hirmutamine/

 4. Mu bioloogtuttavad väidavad, et kui suurem osa inimesi on vaktsineeritud, on kasulikum olla vaktsineerimata ja kui suurem osa on vaktsineerimata, siis on kasulikum olla vaktsineeritud. Nii et juhul, kui tahta vaktsineerimata jätta ja sealjuures nakkusi mitte külge saada, on kõige kasulikum kõigile teistele vaktsineerimist soovitada.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s