Töötus on hell teema

inneedÜleeile postitatud teema töö leidmise kohta on tekitanud kaudselt ja otseselt tuliseid arutelusi nii siin blogis kui ka mujal. Milles asi? Kuidas on inimestel niivõrd raske mõista, et töötuks jäädes on prioriteet number üks uue töö leidmine. Ei loe see, kas oled magistrikraadiga või mitte… töö on töö ning kui on valida 1000 kroonine töötuabiraha ning koristajaamet 3000 kroonise sissetulekuga, siis mida mõtlev inimene valiks?

Kes valiks 1000 krooni ning vingumise, siis tõestab ta sellega suurepäraselt ülikooli kahjulikkust inimese mõttevõimele.

Minu esialgne postitus rääkis hoopis sellest, kuidas MINUL õnnestus oma mõtlemist muutes leida kohe uus töökoht, polnud poole sõnagagi mainitud neid asju, mida erinevates kommentaariumites mulle ette heidetakse.

Aga tänud siiski kõigile, kes kaasa mõtlevad. 500 teema vaatamist kahe päeva jooksul ning kolm blogikajastust on suurepärane reklaam.

Advertisements

4 thoughts on “Töötus on hell teema

  1. Küsimus pole ju selles MIDA üteldakse, vaid KUIDAS üteldakse.

    Võtame laused: “mina küll aru ei saa, kuidas sa tööd ei leia” ja “usu, sa LEIAD tööd”. Esimene võtab inimestelt sellegi jõu, mis neil muidu oleks olnud, teine aga annab neile jõudu juurde.

    Töötuse teemast rääkides on tihti minu jaoks võtmeteemaks just see, KUIDAS rääkida sellest nii, et jutt oleks ülesehitav, jõudu andev ja innustav, mitte aga poleks selline targutamine “kui mina sain, siis ma ei saa aru, kuidas teie ei saa”.

  2. Aga kui ei ole valida? St inimesed on sellest nn prioriteedist “leida töö” täiesti teadlikud?
    Inimesi on olukorras, kus neil ei ole ka seda tuhandet krooni (enam) saada, tööd on otsitud kuude kaupa, sadu CV-sid, kõnesid, kohalkäimisi ning isegi 3000 eeguga lehmanülgija kohta pole leida, kuigi ära ei põlgaks sedagi tööd.

  3. Ma soovitaks töökoha otsimise asemel jalad kõhu alt välja võtta ja ise endale töökoht luua ehk siis ettevõtjaks hakata. Muidugi õpetajal või politseinikul on seda raske teha aga muudel majandus, -humanitaar ja loodusteaduse aladel täiesti võimalik. Lihtsalt tuleb äriplaan välja mõelda ja raha hakkabki tulema.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s