Kuidas leida tööd?

worker

Hommikul jäi mulle silma Ulmeguru blogipostitus töötuna arvele võtmisest. Reaalselt ei kujuta ma ette, mis tunne on olla töötu, kuna minul endal läks seekord väga toredasti õnneks. Muidugi oli üllatus suur, kui vanast kohast teatati, et minu töökoht on koondatud. Otsus tuli kõrgemalt, ent õnneks olid kohalikud niivõrd heatahtlikud, et pakkusid mulle 0,6 kohaga tööd senikaua kuni endale uue koha leian.

Mis siis ikka, cvkeskuse curriculum vitae avalikuks ning oh seda imet – tuligi pakkumine ja tuli veel teinegi. See pani mind mõtlema… mis paganama masust ja täpest kõik jahuvad? Töö otsib tegijat mitte tegija ei otsi tööd. Muidugi on raske leida endale sobivat, ent kas pole mitte inimesed liialt valivad? Ülikooli kraad ei eelda ju, et tulevikus sa vaid juhtivatel ametikohtadel peaks patseeruma.

Samuti olen märganud, et asi on suuresti kinni ka mõtlemises ning üldises energeetilises tasakaalus. Suutsin teatud meetodeid rakendades ennast veidikesegi tasakaalu viia ning lisaks tööpakkumisele hakkas tulema ka lisatööpakkumisi. Nädala jooksul umbes 6 positiivset tehingut.

Jääb üle vaid tõdeda – ole avatud ja lase energiatel voolata, siis tuleb ka raha sinuni ning keegi ei saa seda voolu endale krahmata. Hoidu laenudest, sest laenuandjad lüpsavad sind mõnuga ja lõputult.

Aga hetkel olen tööl, ülesanded on kergemad ja loovamad ning isegi palgatase jäi samaks.

Advertisements

28 thoughts on “Kuidas leida tööd?

 1. Nii lihtne ja lillepidu see vist siiski pole… Ok, kui oled lootusetult töötu, siis elukspüsimiseks tuleb muidugi vastu võtta esimene tööots, kus palk katab vähemalt elementaarsed kulud. Iseasi, kui lojaalne sa sel juhul oma tööandjale oled.
  Aga kui oled omal alal nö tegija, siis on tegemist ikkagi kahe poole vahelise suhtega. Samapalju kui tööandja annab sulle võimaluse, annad sina talle vastu oma teadmised ja aja. Ja õigus valida on teil mõlemil. Samuti muutuvad paljud muud asjad palgast olulisemaks – alates töökoha asukohast kuni sinuga koos töötavate inimesteni. Kui siia lisada veel konkurentsipiirang, siis muutub sobivate töökohtade arv juba üsna väikeseks.
  On tõsi, et töö pole maailmast otsa saanud. Leiab ikka. Küsimus millist. Mul on 5 värskelt koondatud tuttavat. Liiga lühikest aega veel ilma tööta olnud, et järeldusi teha, aga ma kardan küll, et ega see töö leidmine nii kerge pole kui näiteks aasta tagasi oli…

  • Kui oled oma ala tegija, siis mis kasu on sul sellest, et oled tegija, kui sul pole tööd? Ja kui sinu tegija alal tööd ei pakuta, siis ehk ongi aeg muu töö peale liikuda? Ehk siis ka seal “tegijaks” saada. Üldiselt on ikka nii, et mida tegijam on inimene, seda kõrgemalt ta kukub ja seda vägevamalt vingub. Aga lihtsad ent töökad töölised leiavad alati tööd. Puhastusteenused ja haljastusteenused ei kao kunagi, ehitatakse samuti täiega, uued firmad tekivad kui seened peale vihma… mis sa arvad, kas need firmad jäävadki ühemehefirmadeks?

   Uued ärid, neil tarvis reklaami teha, kampaaniaid korraldada, miks mitte ka kodulehti jne jne. Töökäsi vajatakse alati ja kõikjal, oska ennast vaid müüa.

 2. Jah, see on alati tore, kui inimene suudab end käsile võtta ja ise oma elu juhtida, aga samas, liiga siiras ei tasu ka olla, vähemalt mitte väga avalikult:)

  Teemasse: allakäigutee on lihtne – otse alla, pööris läheb järjest kiiremaks ja üha raskem on õhku ahmida.
  Samas, ilmselt paljudel “tegijatel” (jutumärgid omal kohal) pole must auk silme ees terendanud niivõrd, et eluisu otsa saaks ja koristaja koha vastu võiks võtta.

  • Tegelikult on asi lihtne – kui töötutele pakutakse kuus 1000 krooni toimetulekutoetust ning puhastusteenistujale 5000 siis minu arust on 4000 krooni küll piisav motivaator sel hetkel.

 3. No nagu ma ka oma eelmist kommentaari alustasin- kui midagi pole, siis pole ka valikuid. Siis muidugi tuleb nõustuda sellega mis võimalik. See selleks. Ma usun, et saime teineteise poindist aru.

  Aga lihtsalt näide Sulle. Mu tuttavad, kellel on 3 last, koondati kevadel. Mõlemad vanemad tegid lihtsat tööd (Sinu klassifikatsiooni järgi)- ema oli müüja ning mees töötas ehitusel. Ja otsivad tänaseni uut tööd.

  Jätan täiesti käsitlemata selle aspekti, et insener, kes on sunnitud töötama nt. klienditeenindajana- milline on selle inimese rahulolu. Ja sellest tulenevalt tema kaasa ja laste ja koera ja naabrite … rahulolu.

 4. Ma ei tea, et kas see postitus oli nüüd ainult tingitud minu postitusest, aga seletan…

  Kuna minu sissetulekutest on kogu aeg läinud maha miski töötukindlustuse raha, siis leian ma, et otse loomulikult tahan ma saada rohkem kui tuhat krooni… eriti kui see üldiselt on ette nähtud… see, et mis põhjusel on keegi töötu, see on sajandajärguline asi. Pean sellist vahetegemist lihtsalt riigipoolseks sigaduseks.

  Töövaidluskomisjoni lähen aga seepärast, et viimane töökoht mängis mäkra. Neil oli vaja minust lahti saada ja kuna nad valisid sellise tee, siis ei näe ka mina põhjust teistmoodi käituda… las siis maksavad… seda enam, et need summad on firmale väikesed aga mulle üsna abiks.

  Töötukassas ütlesin ma otse, et iga tööd ma vastu võtta ei kavatse. Tean omi oskusi, tean enda väärtust ning pean allapoole oma võimete töötamist lihtsalt raiskamiseks.

  Töötuna võtan end arvele seetõttu, et kuniks ma uut ja enesele sobivat tööd otsin… et seniks säiliks haigekassa ja et saaks mingigi raha tagasi sellest, mis riik minult röövinud…

 5. Oi, se on nagu rusikaga näkku löömine, kui julgetakse töötutele öelda, et võibolla on töötus ikkagi suhtumises kinni…
  Aga eks igaüks peab ise oma hädade põhjustes selgusele jõudma 🙂

  Tavaline inimene keskendub liiga palju välistele põhjustele (majandus, enda oskused, teised inimesed) ja ei lase probleemil laheneda, tööl enda juurde tulla.

 6. Nojah optimist. Eks vaata palju näiteks Läänemaal või Järvamaal üldse tööpakkumisi on, kuhu kandideerida.

 7. pole kyll märganud, et neid koristajate ja klienditeenindajate kohti kohe võtta oleks. ja siis veel seda, et arvate, et kui tegija, siis oskab ja suudab teha mida iganes. vajatakse nt myygi-inimest kolme võõrkeele oskusrega ja autoga (või juhilubadega) tore, sinna on samuti 45 soovijat , mina olen kindlasti parim! ainult et mul pole mitte mingisuguseid myygitööks sobivaid eeldusi. mis sellest, mõtleme positiivselt! ma suudan, ma tahan — ja poole aasta, hiljemalt aasta pärast olen haige, sest ega ikka isiksust ei vägista niiväga.
  olen haige, aga mitte veel invaliid. ok, tuttav sokutab koristajaks. aga ma ei jaksa. mitte laiskusest. mul pole seda fyysist, jõudu ei jätku. Ehitajaks, siin mõni arvas, otse loomulikult! Mis see siis ära ei ole, saavad kutseka pooleli jätnud hakkama, saan ju minagi,
  Äkki prygisorteerijaks saaks, üks tuttav läkski. Oli temagi olnud siiani kõrgharitud spetsialist. Töötukindlustust ja sotsmakse maksnud ja puha. Töötutoetuist sai kuu aega 1000.- edasi vastavalt mingile indeksile 750,- kuus. Niisiis prygikonveierile, hoplaa! Millegipärast kukkus neljandal tööpäeval kokku. Insult.
  Aga inimestel on muidugi kõik teed valla – muudkui tööta ja ära irise, onju.

  • Inimene on piisavalt paindlik, et suudaks ennast ümberhäälestada teisele lainele. Kõik on kinni mõtlemises. Kui jääd haigeks oma töökohal, siis pead ennast muutma nii, et ei jääks haigeks.

 8. Kohti on ka väljaspool Tallinna nigu putru – teen cvkeskuse lahti ja näiteks Pärnus, kus on pea 50 tuhat elanikku, on TERVELT 11 töökuulutust. Neist TERVELT 1 on selline, mis ei vaja mingit haridust ega erioskusi. Nii et töö ainult ootab tegemist, ole ainult mees/naine ja vali, eksole.

  Või ka mitte?

 9. Ma kirjutasin ju ka et teatud tegevused aitasid kaasa töö saamisele.

  Energiad on pidevas voolamises, lihtsalt blokid tekivad vahel ning peatavad voolu. Kunst on muidugi need blokid üles leida ja eemaldada ja veel suurem kunst on see, et need eemaldada nii, et nad tagasi ei tuleks enam.

 10. Oeh . Kui palju juttu sellest ,et miks ei saa ja ikka kuidagi ei saa. Celtikul tegelikult õigus täpselt see mida eneses toidame seda me ka saame .
  Ei tasu olla klammerdunult idee küljes ,et kuidas ta ikka julgeb , teistel ju nii raske . Jahh on küll raske aga see üksteise sabas halba endale ligi tõmmata tähendab ju seda ,et ühel hetkel olete kõik just selle raske ja halva eluga silmitsi .
  JUST ISEENESES TULEB LEIDA SEE TASAKAAL JA LUBADA ENDALE ELADA TASAKAALUKAT ELU JA OLLA ÕNNELIK .
  Iseasi mida keegi õnnelikuks eluks peab .

  Külgetõmbe seadus on selle meetodi nimi . Kuid selle aluseks on siiski TASAKAAL ISEENESES

 11. Jätaks nüüd selle energiajutu kõrvale, see on loba, mis edasi ei vii…

  Minul on hästi, sest mul pole miskeid pangalaenusid, pole lapsi jne. Olen selline tige optimist… noh, et käega ei löö ning kui nurka aetakse või sein püsti ees, siis lähen kurjaks ja lähen otse läbi.

  Inimesi on aga igasuguseid ja kõik ei pea kindlasti minusugused olema… rääkimata sellest, et mida vanem inimene, seda raskem tal tööd leida on… aga süüa ja riiet vajavad ka nemad… rääkimata sellest, et väljaspool Tallinnat on lihtsalt töökohti vähem ja töö saamisel mängib kaasa ka kõikvõimalik onupojapoliitika…

 12. Lisame siia juurde ETV käivitatud saate “Tööotsija” kus naljasaate “Erisaade” juhina kuulsust kogunud Urmas Vaino võtab ette ühe töökoha ja teeb palagani kolme kandidaadiga, et kes neist kaamera ees tola tehes võiks paremini sobida. Tasuks saab võitja siis palgatöö ning 2 mitte edukaks osutunud lähevad…. tagasi sinna, kus nad parasjagu tulid. Seda telesaadet vaatavad siis umbes 100 000 töötut ehk 15 % Eurostati andmete järgi ilma tööta olevaid, kuid töövõimelisi inimesi.
  Kuidas see ütlus olgigi, et pööblile leiba ja tsirkust? Täna just AK rääkis, et supiköökides ei käigi enam kodutud, vaid täiesti korraliku välimusega aga lihtsalt mitte toime tulevad inimesed.

 13. Tegelik mure ju tulebki sealt ,et inimestelt on ära võetud võimalus unistada . Ühiskond karjub vastu igale mõttele ennast ise aidata . nagu olels ainuvõimalik viis , midagi ära teha ,hõbekandikul ette toomine . Palaganid televisioonis ei kõlba hoopis kuhugi . Heal juhul saab see üks abi , kuid ülejäänutel võetakse seegi julgus unistada .
  KÕIK SAAB ALGUSE MÕTTEST.
  Võtame näiteks rõivaeseme – ka selle loomine algab MÕTTEST . Edasisest selgest ettekujutusest , ettekujutuse materialiseerimisest.

  Sama loogika toimib ka meie elu , tervise , töö ja ka õnne puhul .

 14. Kuulge, mõtte- ja energiaspetsialistid… minge rääkige omi jaburaid teooriaid töötutele… eriti sellistele, kes pool aastat juba tööta… hästi on, kui te lihtsalt tappa ei saa…

  See mõtte- ja energiajutt on niisama loll, kui see, et kõik on Jumala kätes, et küll Jumal aitab…

  Mis unistused, mis võimalused… enamik praegusi töötuid tahab lihtsalt ära elada (loe: teha tööd ja selle eest raha saada)… ei mingeid unistusi, lihtsalt elu… suhelge ja vaadake pisut laiemalt ringi, kui on seda viis sõpra ja kõhutuule foorum… teie retoorika on umbes nagu see «kala ja õnge jutt», ainult, et te pakute õnge inimestele, kes on kõrbes ja kellel lähima veekoguni jõudmiseks elueast ei piisa…

  • Miks nad siis ei tee tööd? Miks nad ei loo midagi, miks nad ei turusta, miks nad ei käi tuttavate juures haltuurat tegemas, miks nad ei genereeri suurepäraseid ideid, mis turul läbi lööks? Pool aastat on nagu piisavalt pikk aeg…

   • 1) Tööd pole
    2) Pole loomingulised inimesed
    3) Pole midagi turustada
    4) Haltuura hulk on lõplik
    5) Kellegile pole neid ideid vaja

    Võin lisada veel ka kuuenda punkti, et kõige eelneva jaoks on ka vaba raha vaja… isegi tööl käimiseks… aga ma saan aru, et positiivne mõtlemine ja energakanalite avamine toob kohe ka raha tasku ja külluse õuele… aga üldiselt saan ma aru, et noore sektandiga vaielda pole mõtet… napib elukogemust ja selget maailmavaadet… ei midagi isiklikku, aga elukogemus on seda õpetanud…

  • Noh, ega see töö Sul igavesti pole… ja mina pole ka kuigi pikalt töötu… töö saamisega probleemi tegelt pole… vormistamise küsimus… seni kuni vormistatakse, seni võtan riigilt raha… nii lihtne see ongi…

 15. Pingback: Mõte loob elu « YksikHunt mõtiskleb

 16. Olen märganud, et meie kõrval, siin pisukese Maamuna peal, on grupp inimesi, kes pistavad silmad kinni pead raputades hüsteeriliselt pröökama kui kuulevad väljendeid: “vaimsus”, “energia”, “karma” jms. Huvitav, millest see tuleb? Kas sellest, et neil on mõnest eelmisest elust (evil grin) jäänud kogemus/arusaam, et sellised sõnad sisaldavad eneses hookuspookuslikku ja end seeläbi teistest paremakspidavat arusaama või on nad ise mõne kurja nõia käest karmalise õppetunni saanud:O.

  See selleks, elu vajab elamist ja kui ükskõik kes praktiseerib oma uskumusi ja nendele toetades saavutab edu, siis on suht ülbe tulla tema õue peale hüppama, et “mida sa üritad siin oma lollustega teisi aidata”. Nendi vaikselt fakti enese jaoks, et sulle lihtsalt ei sobi selline viis, see pole sinu jaoks ja mine edasi, aga lahe, et kellelegi teisele sobib, mitte ära pane piki lõugu igas võimalikus arutelugrupis.

  • Minu arust on väga ülbe tulla oma uskumustega ülbitsema, et “aga mis nad siis virelevad pool aastat? Hakaku tööle! Leidku töö! Enda viga, et ei oska genereerida maailmaparandavaid ideid… Enda viga, et 8 klassi haridus jne” Näiteks nii. No tõesti, mine aja seda juttu hommiku kell 9 seal tööbüroos. Ja vaata, kas saad piki lõugu.
   Ja ma nendingi vaikselt fakti, et isegi kui nood vaimsed inimesed armastust, tasakaalu ja sallivust õpetavad, on nad sisimas vastikult ülbed ninatargad ja sõjakad olevused. Ülbus väljendub ignorantsis, et ühtki muud häält ei võeta kuulda, peale enda oma. Sõjakus on jälle allasurutud tung, ent seda kibedam on suhtumine maailma ja teistesse.

 17. Ma arvan, et vaimsus on sama oluline kui maisus, kui puudub tasakaal, siis tekivad probleemid.

  (Aga üldiselt – igale matsile tema enda sõnastuses KUI muidu ei mõika ja rahu ei anta. Kõigile vb ei sobi, aga ma ei olegi kõik. )

 18. Pingback: Kümme kilo! « Vaatenurk maailma

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s