Vanad ja noored hinged, hinge kehastumine

spiritMilleks eristada hinge tema vanuse järgi? Kui hing on kehastunud, siis on tema vanus täpselt niipalju kui on kulunud meie ajaarvamise järgi tema sünnist siia ilma. Ei tasu mõelda, et meie ajaarvamine on samane hingedemaailma omaga või et sealpool üldse mingit aega eksisteerib.

Minu teadmisi mööda sünnib hing siia ilma mitte lineaarses ajaskaalas, vaid suht-koht erinevatesse hetkedesse. Kui sa selles elus sündisid aastal 1980, siis järgmises kehastuses võid sündida aastal 1983 näiteks. Aja mõiste on see, mis seab piirangud meie “inimlikule” mõtlemisele.


Mida vanem on hing, seda rohkem on ta kogenud, seda vilunum on ta kehastumises ja oma eesmärkide püstitamises. Vanemad hinged elavad mitmeid kehastumisi korraga. Mina ise näiteks elan hetkel 24 elu korraga, tean ka üht inimest, kellel on korraga käsil 47 elu, kuigi osad neist kehastustest on juba manala teed läinud. Vana või noor hing – mis seal vahet on? Vahe on selles, milliseid ülesandeid täidetakse. Mida vanem on hing, seda raskemad on ülesanded ning nö. kannatused, mida läbitakse. Iga hing valib ise oma saatusejooned, mis tuleb kehastudes läbida, need käigud lepitakse kokku teiste hingedega, kelle õppetükke vastastikku täiendatakse.

Sellised hinged, kes on juba mitmeid kehastusi koos kogenud ning üksteist täiendavad nimetataksegi hingesugulasteks. Hingesugulased on enam-vähem alati koos ning just nendelt jõuab meie kehastunud ellu kõige olulisem “ära tundmine.”

Ehk lühidalt – hingesugulased teevad meile elus kõige rohkem haiget ning kõige rohkem head.

Vanad hinged saavad ka rohkem eelistada kellena nad sünnivad, seega hingedel tekib vastavalt kogemustele valikuvabadus. Ja hing valib ALATI need vanemad, kes teda vajavad ning keda tema vajab. Ka negatiivses mõttes (meie mõistes siis.). Seega lühidalt vastates – ükski vanem ei saa mitte kunagi ära rikkuda oma lapse hinge, sest teile sündimine oli hinge enda valik.

* * *

Hinge kehastumiseks siia reaalsusesse loob hing endale keha. Füüsiline keha on hinge väljund füüsilises reaalsuses. Seega üks keha ei ole hing vaid on hinge väljund, selle kujutis.

Meie mõistes aeg on lineaarne, nagu pikk joon, millel on algus ja ots. Tegelikkuses on aeg aga punkt, kus kõik eksisteerib korraga, minevik, olevik ja tulevik. Meil on hea trenni ja keskendumise korral võimalik rännata minevikku (loe: häälestada ennast mingisse hetke samas punktis) ja seda minevikku muuta, minna tulevikku ja seda vaadata. Meil on võimalik olla korraga mitmes ajahetkes ja kõikjal. Meie reaalsusest väljaspool aga puudub aja mõiste sootuks. Hinged on kõikjal ja korraga ja samas ei kuskil. Seega on neil võimalik kehastuda korraga või siis ka meie mõistes lineaarselt üksteise järel nii, et meie füüsilises maailmas on hinge kehastused samaaegsed.

Advertisements

6 thoughts on “Vanad ja noored hinged, hinge kehastumine

  1. Iseenda kehastusi (vähemalt osasi neist) nägin vilksamisi ühe šamaanirännaku ajal. Eks rännakuteraapiagi ole osa šamaanirännakute tuletisest ning selle läbi on tõesti võimalik muuta oma minevikku. Paradoks seisneb selles, et minevikku muutes me muutume ise sellega koos ning ei märka otsest muutust. Ainus katse, mida mina tean selles vallas tehtud olevat (mitte päris teaduslik katse) on kirjeldatud raamatus Šamaani meetod (Alberto Villoldo) kus katsealused haigeid, kel õpetati mineviku parandamise teraapiaid, olid hilisemal haiguslugude kontrollil palju kergemat vormi põdenud kui teise grupi haiged, kes ei teinud mitte midagi.

  2. Mul tekkis küsimus, et kas on näiteks ka vastupidi: vanemaid n-ö karistatakse lapsega? See tähendab, et näiteks kahele hingele antakse omakorda kaela kolmas, kellelt nemad õppima peavad. Saan aru, et laps kui hing vajab vanemaid, aga kehtib see ka teistpidi? 🙂

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s