Mees ei armasta, naine on armastus!

loveMinu vanaema teadis rääkida, et oleks tädil till, oleks onu! Seega tahame me või ei taha – mehed on mehed ja naised on naised. Ei ole mingit androgüünset massi, mis vastavalt olukorrale siis teatud soorolle etendavad. Hing on tõesti sootu, ent ka neil on omad eelistused, kellena on meeldivam kehastuda.

Tegelikkuses sattusin peale YksikuHundi blogis teemale Mees ei ole võimeline Armastama?!? ning asusin seal kohe usinasti kommenteerima. Kuna aga kommentaar tuli parajalt pikk ja sisukas, otsustasin selle ka oma blogisse üles riputada.


Lihtlabane mudel, mis on algselt loodud, näeb välja nii, et naine on kodukolde hoidja ning mees on kodu kaitseja. Ehk siis naine on kodu valgus ja mees kilp selle ees. Hing, kehastudes ilma, lahutatakse tema olemusest, kõiksusest ning paisatakse kehastusse üksikuks. Otsides armastust, ehk eluenergiat, luuakse ka suhteid, et seda energiat jagada omavahel. Tänapäeva naiste suurim viga on see, et nad kardavad kaotada armastus, kardavad et neid ei armastata.

Aga oh üllatust – naine ongi armastus! Naine ongi eluenergia, mida mees vajab, et luua maailma. Ja kui naine on kaotanud armastuse, siis on ta järelikult kaotanud iseenda. Mehes ei nähta mitte iseenda armastuse särama löömist, vaid kui objekti, kelle käest peab armastust sisse nõudma. Mehed ei saa armastada, neid armastatakse ja nemad annavad selle armastuse tagasi. Ja kui mehelt nõuda seda, mida ta anda ei suuda, muutub mehe alandatus kurbuseks. Mida rohkem naine mehelt nõuab, et too teda armastaks (mis pahatihti põhineb keelan-käsen-poon-ja-lasen printsiibil) seda enam mees seesmiselt haigeks jääb. Seda alandatust hakkab ta uputama viinaklaasi. Seega mida kõvem alkohoolik, seda enam on ta naiste tuhvli alune. Alkoholiuimas aga aktiveerub mehe isiklik energia ning nurka surutuna paiskub vägivalla näol ohu allika suunas. Siit ka perevägivald. Naine ei lahku sellise mehe juurest, kuna teda hoiavad kinni vaimsed sidemed – liialt palju on ta mehe “aktiveerimiseks” ja “õigeks vormimiseks” iseennast mehesse pannud, et lihtsalt niisama käega lüüa. Hingeosad on selle mehe sees kinni ja see hoiab ka iseendale supi keetnud naist vägivallatseva mehe juures lõksus.

Aga see on kõigest üks stsenaariumitest, mis lõppes sedakorda alkoholismiga. Enne alkoholismi on sadu käänakuid, kust vastavalt osapoolte käitumisele siis lugu lõpplahenduse poole tüürib.

Süüdi pole kumbki, süüdi on teadmatus. Naise puhul teadmatus, et kõik mida ta vajab on tema ise ja kui ta ennast leiab, tuleb ka õige mees, kelles ei nähta vaid voolitavat skulptuuri ning mehe puhul teadmatus iseenda võimetes ning missioonis luua ise just see maailm, kus temal ja ta naisel oleks õige ja hea elada.

Advertisements

4 thoughts on “Mees ei armasta, naine on armastus!

  1. Absoluutne jura, kaugel tegelikkusest. Mees on täiesti võimeline armastama, nii nagu paljud naised eales ei saagi teada, mis on armastus, sest neil pole seda geenides. Iseegi seksiiha on mõnel mehel ja naisel ülimadal, ikka mutatsioonide tõttu.

    • Seksiiha pole nüüd küll kuidagi seotud mutatsioonide ega isegi mitte füüsisega. Sina seega väidad, et mehed on võimelised rohkem armastama, kui naised? Millel sinu väited põhinevad?

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s