Kui loll on üks valija?

Üsnagi, peaks mainima.

Peagi on tulemas eurovolikogu valimised, milles suurte erakondade kõrval on esindatud ka üksikkandidaadid, kelledest kõikse rohkem tähelepanu on pööratud Indrek Tarandile.
Miks siis nii? Eks ole siin oma osa heal promol, vastutulelikul Eesti Ringhäälingul ning kindlasti ka paras annus eht-eestlaslikku lollust. Ärge saage minust valesti aru – mu rahvuskaaslased on toredad ja targad, ent kui asi läheb poliitikaks, siis on mõistus peast kui pühitud ning otsuste tegemise ajaks jäetakse aju ja loogiline mõtlemine koju.

Täna avaldas Tarand venekeelses meedias fakti, mida mitte ükski teine allikas ei ole sutnud seni tõestada – Tarandi poolt on 15% valijaist. Võib tunduda ju blufina, ent vaadates neid kommentaare, mis järgnesid, jääb üle vaid nõutult kukalt kratsida…

Enamus inimesi, kes lähevad valima valivadki Tarandi ning seda mitte seetõttu, et viimane mingi vägev poliitik oleks või et tema mõtted jubedalt peale läheksid, ei teda valitakse vaid seetõttu, et erakondade valimisest on siiber. Mina igal juhul olen sellise avalduse peale nõutu. Kas siis tõesti pole sinu häälel muud tähtsust kui vaid lihtlabane ärapanemine, mille käigus sa ei vaata kah kellele oma hääle kingid? Tarand võib ju intelligentne olla, ent see ei tee temast veel head valikut europarlamenti. Tema vastused näiteks Postimehe küsimustele on enam kui keerutavad – need on suisa demagoogilised. Mul on häbi seda tunnistada, aga isegi Klenski vastused olid normaalsemad ja loogilisemad, kui Tarandil.

Miks on minu rahvuskaaslased lollid ja tegutsevad pidevalt mõtlematult? Kas sellest on vähe, et reformijobud etteotsa valisite emotsioonide ajel, nüüd tahate järgmise lollusega hakkama saada?

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s