Lugu mis loob muinasjuttu

Selle aasta suur lemmik paljudele Eurovisioonilavadel on Norra, keda esindab Alexander Rybak omaloodud lauluga “Fairytale”

Mõtlesin minagi kuulata ära selle laulu ja vaadata, mille poolest siis on tegemist lemmikuga nii paljudele erinevatele inimestele.

Jättis külmaks.

Siis kuulasin uuesti sest midagi jäi kummitama. Ja uuesti. Ja uuesti. Ja avastasin oma üllatuseks, et lugu on täpselt selline nagu ta oma pealkirjas väidab – muinasjutt.

Lugu, mis loob muinasjuttu iseendas, laul mida kuulates kangastub silme ette muinasjutuline maailm, mis ei põhine fantaasiapiltidel kunagi kuuldud muinasjuttudest vaid sõna otseses mõttes LOOB uut maailma, uut lugu, uut muinasjuttu.

Kui jätame kõrvale kõik selle, kuidas naisisikud õhkavad laulja sarmikuse peale, kuidas noored neiud kõik Norrasse soovivad äkki minna ja muud sellised puhtalt esitusel põhinevad arusaamad loo olemusest, siis saamegi kätte muinasjutuloo tuuma – viia meid tagasi aega, mida nii paljud on kas tahtlikult või tahtmatult unustanud – aeg, mil igapäevane elu vürtsitati müstika ja salapäraga, et pärandada tulevastele sugupõlvedele midagi ilusat – muinasjutud.

Advertisements

2 thoughts on “Lugu mis loob muinasjuttu

  1. tantsijad on tasemel. aga laulu ei viitsinud lõpun kuulatagi.
    ei mõju ka poiss võluvana.massipsühhoosile ma vist ei allu (aga seda on ennegi täheldatud)

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s