Karnivoorsed beebid

babymeat
Oh seda õudu, mis peegeldumas “teeneka” lastearsti silmis, kui ta sai teada, et keegi Simone, kes puhtjuhuslikult juhtus olema kellegi Beatrice tütar, ei anna oma 8 kuusele lapsele liha süüa!

«Parim raua, loomsete valkude, B12-vitamiini ja muude eluks vajalike elementide allikas on punane liha. Head allikad on veel maks ja kala. Kui väikelapsele liha ei anta, võib Simona ta ohtu seada – võib kujuneda rauavaegus» väidab pediaater Mai Maser.

Veel lisab tädi, et tema praktika jooksul on esinenud igasugu veidrusi, õnneks olevat need erandid.

Minu arust vägagi ilmekas näide tänapäeva meditsiinimaailma tagurlusest ja koolkondade uskumustes/heakspidamistes kinni olemisest. Minu põnn on pooleteise aasta jooksul saanud ühekäe sõrmedel kokku loetava arvu kordi kala ja kana, lastearsti sõnul peaks ta ammu rauavaegusega voodis vedelema.

Päris nii ikka ei saa, et puhtalt oletuste peale rajatakse arstiteadust. Mõni loll ehk usubki lastearste ja toidab oma lapsi igapäevaselt punase lihaga. Siis paariaastaselt seedimine tuksis ja lapsed on loiud. Siis kasvab kaal ja muud sellised hädad. Liha peab, oh üllatus-üllatus, oskama süüa. Näiteks ei tohi liha süüa koos kartuliga, samuti ei sobi kokku liha ja piim või isegi liha ja vesi. Liha üldse seedub liiga kaua, et seda väikelastele anda.

Eriti maitsva kastmena soovitan lugeda selle “uudise” kommentaare, mille põhjal saate ise omi järeldusi teha meie nihu läinud genofondi kohta.

Advertisements

5 thoughts on “Karnivoorsed beebid

  1. “Liha peab, oh üllatus-üllatus, oskama süüa. Näiteks ei tohi liha süüa koos kartuliga, samuti ei sobi kokku liha ja piim või isegi liha ja vesi.”

    Ohoo! Olen kogu oma elu ehk 24 aastat liha koos nende mainitud produktidega tarvitanud ja pole küll ära surnud. Nüüd tuled Sina ja ütled, et nii ei sobi mitte. Väga huvitav informatsioon. Kas selle aluseks on mingid uuringud või mõtlesid Sa need väited lihtsalt ajaviiteks välja?

  2. Olen minagi neid koos tarvitanud kogu oma elu, mida on aastake rohkem, kui sul, ent tegelikult ei tohiks. Nimelt on erinevatel toiduainetel erinev seedeaeg. Kui aga ühe toidukorra ajal süüakse erineva seedeajaga toitu korraga, siis pikema ajaga toiduainet ei seedu korralikult, toitained ei pääse korralikult organismi ning jääkained ladestuvad sooltesse.

  3. näha jah, et sa esindad mõnda teist koolkonda. iseenesetarkuse kohaselt on kõik teadlased pelgalt tädid, eksole.

  4. Ei ole. Teadus on väga palju head maailmale andnud. Ent nagu ikka mingi monopoliga, on ka seal olemas selline probleem nagu kallutatud tulem. Ehk siis teadus ei tohiks ühegi mõtleva inimese jaoks olla kuldvasikas, mida jäägitult kummardada. Hiljuti alles oli uudis meedias, kus üks farmaatsiatehas lõi fiktiivse peer-review ajakirja et oma tooteid promoda.

  5. Pingback: Toitumisspetsialist propageerib laste mürgitamist « Vaatenurk maailma

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s