Meestest ja naistest

meesnaine

Vahel on nii, et meie elus on märke, mis määravad meie mõtete suunda. Näiteks oled minemas naisest või mehest lahku ja siis juhtub midagi, mis muudab sinu mõtlemist, see võib olla ükskõik milline märk, mis su ellu saabus, sel polegi vahet. Põhiasi on see, et see saabus ja vaid sina said sellest aru nii nagu sul tollel hetkel tarvis oli. See on meie alateadlik püüd otsida iseendas jõudu edasi olemiseks, inimestes on ausus iseenda vastu väga sügavalt peitu kaevatud. Ju me siis eijulge tunnistada enestele oma olemust. Tõelist olemust.

Energeetilisel tasandil näeb suhte toimimine välja nii – mees on teadmiste kandja, mees annab loomingu alge. On ju suhegi millegi ühise loomine. Naine on eluenergia, mees selleks, et luua, toitub naisest ja tema poolt pakutavast. Kui sellele paralleeli füüsilisest maailmast otsida, siis kindlasti tead ütlust kus mees pidavat armastama kõhuga ja naine kõrvadega. Aga nii ongi ka teistel tasanditel – naine vajab pidevat hoolitsust, sest tema töö on pikaajaline, tema kannab endaga suhet pidevalt kaasas, tema on nö. koormahobune. Mees aga vajab pidevalt toitu, ehk siis osa naisest, et luua ühist välja, luua suhet. Mees loob suhet, naine kannab suhet.

Seetõttu on naised ka otsustanud, et nemad, kui suhte kandjad peaksid kindlasti omama suuremat sõnaõigust, kui mitte ainuõigust. Kindlasti oled ka kuulnud ütlust, et mees on perekonnapea, aga naine on kael kes seda pead pöörab. See läheb kokku ka selle suhte kandmise näitega.

Kui inimesele anda liiga palju vastutust, sis muutub ta varem või hiljem ülinõudlikuks. Tegelikkuses on selle nõudlikuse taga hirm kaotada kõik. Aga mida on naistel kaotada, kui nad ise ongi ju seesama armastus, see eluenergia? Kuidas keegi selle peale ei tule? Ja pidevalt seda unustades tahetakse valitseda, suunata, kiivalt enesele hoida.

Mees, kui ta on piisavalt egoistlik, et end mitte lasta materdada, näeb enda ees kahte võimalust, milledest ühe valimine sõltub suuresti tema ema poolt kaasa saadud kogemustest. Mees nimelt kas lahkub selle naise juurest või hakkab jooma. Juues maetakse oma kurbust mis tekib alandatusetundest.

Aga miks naine lahkub mehe juurest? Kui mehel on põhjuseks see, et naine liiga palju sunnib või käseb ning hakkab iga päevaga üha rohkem meenutama mehele tema ema, siis naistel on just vastupidi. Naised otsivad autoriteeti. Mine sa tea, ehk on asi selles, et soovitakse oma võimeid proovile panna, ehk on asi väikses masohhismis, ent fakt on, et tugevad naised tüdinevad pehmetest meestest suht kiiresti. Pehme mees ongi armas ja mõns ja sõbraks lausa ideaalne. Aga temaga ei ole kärtsu ja mürtsu, see pole mees, kes esitaks väljakutse naisele, kui valitsejale, naisele, kes usub, et teab milline peab üks õige mees olema. Aga las ma avaldan väikse saladuse – ei tea ta ühti.

Ürgmehelikkus ja ürgnaiselikkus on tänapäeva inimestes küll olemas, ent väga vähestes. Enamus mida me oma ümber näeme, on odav ja võlts maskeering, mõned allikad räägivad isegi, et kuna tegelikult peaksid mehed ja naised üksteist kehalõhna kaudu leidma, siis pidevate suhetepurunemise taga ongi lõhnaõlide kasutamine – me ei tea enam kellega me kokku lähme.

Aga see jutt oli nii üldiseks mõtlemiseks. Ehk oli veidi kasu. Minu ülesanne pole sulle kõike ette rääkida, vaid panna sind ise mõtlema ja sind ennast mingile tulemusele utsitada. Sest kesse ikka paremini oma hingeelu lahata oskab, kui mitte sina ise.

Advertisements

2 thoughts on “Meestest ja naistest

  1. See lõhnaõlide värk on jutt jumala õige. Kellelgi ei ole oma lõhna. Kas on kasutatud lõhnaseepe või deodorantte, lõhnaõlidest ärme üldse räägime.

  2. Ise kuulsin seda vihjet esimest korda Ülle Liivamäe suust, kui tagantjärgi mõelda, siis on igati loogiline ka nii uskuda. Paljud loomaliigidki suhtlevad ju lõhnade abil, kasvõi märgistavad territooriumi või kutsuvad siis paarituma.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s