Globaliseerumisest mustades toonides

Üldiselt mulle ei meeldi inimesed, kes räägivad millestki, mis on halb ja mõtlematu, kui millestki heast ja ideaalsest. Aga noh, eks see asjale lähenemine sõltub suuresti vaatenurgast. Igal juhul muutub kogu vaadeldava probleemi olustik täiesti tobedaks, kui mitmest vaatenurgast valitakse üks, mis peaks nagu sobima, ent mis satub vägivaldsesse vastuollu teiste vaatenurkadega.

Globaliseerumine teeb lõpu kohalikule piirkondlikule eripärale, kultuuride rohkusele ja omanäolisusele, samuti kannatavad selle all inimesed, kes jäävad karmis olelusvõitluses lihtsalt vähemusse olukorras, kus nad on olnud aastatuhandeid enamuses.

Viimane väide, mida kuulsin globaliseerumise kaitseks, väitis et ainult nii suudavad inimesed hakata hoolima oma planeedist ja ei hävita seda enam. Et inimesed mõtlevad endast siis suuremalt ja laiemalt ning ei oma enam kindla ja kitsa piirkonna mõjusfäärist tingitud põhimõtteid. Samas tekib küsimus – mis siis muutuks reaalselt inimese elus? Kui kindel piirkondlik energeetika kontrollib inimese käitumist ja juba sellises olukorras on Maa viidud lagastamisega viimse piirini, siis mis saab veel siis, kui need vähesedki juured läbi raiutakse, mis meid veel oma maa küljes kinni hoiavad? Mis saab siis, kui ühel päeval ületatakse olemuslik horisondipunkt looduse tasakaalu teljel ja looduslik harmoonia tahab ennast taastada? Kuskil tuleb piir ette ning selel piirini on inimesed viimased 100 aastat jõudsalt rühkinud. Ja mis iseloomustab seda aega? Puhtalt globaliseerumine, mis lahtimõtestatult ei ole mitte mingil moel kasulik mitte ühelegi inimesele.

Inimene pole võimeline suunama loodust, pole vastutav haiguste, nälja ja sõdade eest – sellised mõtted tiirlevad globaliseeritu peas. Soovunelm olla osa millestki suurest ja kontrollimatust annab märku sellest, et kardetakse iseenda kohustusi oma kodu ees. Kodu algab siiski sinu aiatagusest, sellestsamast looduslikust keskkonnast, mis meid ümbritseb. Kunagi sai siin kirjutatud koduta inimestest, kes lõhuvad ja laamendavad, lagastavad enese ümber kõik ja seda kõike vaid seepärast, et nende teadvuses puudub kodu mõiste. See pole nende kodu, nad on vaid külalised. Ja kahjuks mõtlevad üha enam ja enam inimesi nii – maa pole meie kodu, me oleme vaid külalised. Ent kas külalised siis ei pea end väärikalt ülal pidama? Tundub et mitte.

Miks on maailmas erinevad rassid, erinevad kultuurid ja erinevad rahvused? Miks on erinevad näod ja erinevad kehad? Kui inimesed ei peaks üksteisest eristuma, siis pole mõtet meil kõigil, meie ülesannetega saaks hakkama ka kloonid. Ent tera seisnebki selles, et erinevusi on tarvis. Igal inimrühmal on suuremas plaanis oma ülesanne ja oma osa täita. Selleks, et toimuks evolutsioon, on tarvis kõikide osapoolte koostööd. See aga ei õnnestu, kui igast hammasrattast, mis täidab oma kindlat rolli, tahetakse teha üht suurt, mis ei saa lõppkokkuvõttes millegagi hakkama.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s