Vanad homod panevad nooremad tanki

Uus staar meie staarimaastikul on sündinud – Tartu geinoor Ago Press. Muidu poleks ju häda miskit, gei nagu gei ikka, aga vaene poiss on lükatud suurte trendipedede tankistiks. Eks veidi avastamisrõõmu, uudne olukord värskelt kapist väljumise tagajärjel ning lisaks ka ehtpedelik eputamisvajadus on see, mis teeb vanade homode jaoks selle tankisti suunamise niivõrd lihtsaks. Aru ei saa ma vaid ühest – mis on sellise tegevuse, mis ühiskonda teatud vähemuse vastu pöörab, eesmärk?

Paralleele võiks vastuse leidmise nimel tuua kohalike tiblade hulgast. Ka seal on teatud ringkond, kes provotseerib eestlasi Eestis, ainult selleks, et Kremlil oleks järgmine propagandakont hambus. Sama toimib homodega – nad on suurepäraselt selgeks saanud neegrite ja juutide propagandistlikud elutõed – ole ohver ja sind kummardatakse. Tänane ülitolerantne lääs on oma tolereerimise sildi all end niivõrd nurka mänginud, et igasuguse survega võitlemise asemel on lihtsam lihtsalt järele anda, teha nurkade lihvimisi. Mida kõvemini karjud, seda rohkem sulle õiguseid antakse, seda enam sind kummardatakse. Vihatakse jah, küll, aga samas seadused sunnivad kummardama. Asi seegi.

Lõppeks kordan üle väikese elutõe – homod on homod täpselt samamoodi nagu heterod on heterod, vahet pole, milline on kellegi seksuaalne suundumus. Ent trendipeded on need, kes täiesti teadlikult ja tahtlikult keeravad erinevad suundumused üksteise vastu omakasu eesmärgil. Kas meil on seda vaja? Kas homodel on seda vaja? Kahtlen selles… Seega üleskutse kõikide maade homodele – mõistke kriitiliselt ja kindlameelselt hukka trendipedede tegevus, näidake, et teid pole vaja vihata või põlata kellegi kolmanda tegevuste pärast.

Advertisements

2 thoughts on “Vanad homod panevad nooremad tanki

  1. Vaata. Niipalju kui mina tean, ei ole keegi Agot kuhugi lükanud, pigem vastupidi. Kui usinad kollase meedia raisakullid ta üles otsisid ja ta blogist inspireeritud lugusid tegema kukkusid ning ta “meediastaariks” tirisid, olid “vanad homod” pigem need, kes teda korduvalt hoiatasid ja manitsesid lähedasemate suhete eest sellesama kollase meediaga. Lihtsalt seepärast, et sopaajakirjandusel on kombeks oma järjekordsed ohvrid üles haipida, tühjaks pigistada ning siis mutta trampida. Ja järgmine ette võtta. Ajaolusid arvestades on Agol siinsel meediamaastikul seni isegi väga hästi läinud.

    Kas ta oleks pidanud midagi teistmoodi tegema? Ei, milleks, see on tema otsus ja kui ta leiab, et ta tahtis/tahab seda teha, õnn kaasa. Mina ei oleks Õhtulehe sensatsioonihimuga kaasa läinud aga mina ei ole ka Ago. Ja seda, et ta oma blogis (millest kogu trall ju alguse sai) peaks hakkama teadliku enesetsensuuriga tegelema, et jumala eest mõnda kusagil passivat homofoobi mitte ärritada, ei oleks samuti kindlasti õige.

  2. Agost liikus jutt edasi, tema oli sissejuhatuseks paras.

    Mitte Õhtuleht ei ole sensatsioonihimuline, vaid hoopis too noorsand ise on, lisaks ka tuhanded Õhtulehe lugejad. Leht pakub vaid seda, mille jaoks turgu on. Seks müüb ja selle pealt saab nõuda ka igasuguseid “erisoodustusi.” Näiteks tasuta eetriaega ja kuulsust, ma ei imestaks, kui too Ago paari aasta pärast mingit raamatut ei üllitaks.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s