Mehed on naistest nõrgemad

Õhtuleht vahendas miskine aeg tagasi meile The Independenti artiklit sellest, kuidas nüüdseks on ametlikult mehed tunnistatud nõrgemaks sooks. Ja üllatus-üllatus – süüdi selles on kemikaalid, mis meie elutegevust suunavad, hõlbustavad ja see on ammu teada, et ka ohustavad.

muscleÜhest küljest on ju muidugi loogiline, et inimesed katsetavad uusi ameteid, uusi suundumusi, mehed ei tohiks tunda häbi naiselike ametite üle ja vastupidi. Samas on traditsioonilised soorollid niivõrd sisse juurdunud meie ühiskonda, et naljalt neid ei muuda. Õnneks. Nüüd on siis appi võetud kemikaalid, milledest osa muudavad mehi naisteks.

Mehed ja naised on erinevad, väitku vastupidise uskujad mida tahes. Musta valgeks ei räägi ning tahes tahtmata tuleb ka tunnistada, et soorollid on meil ühiskond loonud kindlatel eesmärkidel – suunata vastavalt soolistele eripäradele meie energiat just nendesse aladesse, kust on vastavalt soole oodata kõige suuremat kasutegurit. Muidugi ei tohi olla soorollid niivõrd jäigad, et ükski naine ei tohiks kalluri juht olla või ükski mees lasteaiakasvataja nagu kurdab täna Delfis Aarne Ruben.

Igasuguste piirangute ja kontrollmehanismidega on see häda, et kui miski piirab, siis tuleb piire lõhkuda. Isegi kui see lõppkokkuvõttes meile kahjulik on. Seetõttu ei tohiks ka soorolle võtta kui kohustust, vaid pigem kui loomulikku potensiaalide jaotamist. Metroseksualism EI OLE moes, kuigi seda üha enam ja enam tänases maailmas propageeritakse. See on lihtsalt jõuline vastureaktsioon konservatiividele, kes nõuavad punktuaalse täpsusega soorollide täitmist. Terve mõistus jääb kuskile nende äärmuste vahele.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s