Politseiriigi vastased – anarhistid ja kommunistid

Esiti räägiti:

http://www.politseiriik.ee/

Kampaania on käivitatud vastukaaluks siseminister Jüri Pihli esitatud seaduseelnõule, mis muudaks ühtekokku 12 seadust, laiendades ülemäära politsei volitusi. Soovime eelnõu tagasi lükkamist või ulatuslikku kärpimist.

Oleme veendunud, et eelnõu:

* on põhiseadusega vastuolus, keelates mistahes meeleavalduse, mis taotleb muutusi põhiseaduslikus korras
* ahvatleks valitsusi politseid kuritarvitama
* ahvatleks politseiametnikke võimu kuritarvitama
* lubaks takistada rahumeelseid meeleavaldusi viibimiskeeluga
* lubaks inimeste meelevaldset “ennetavat” vahistamist
* lubaks vahistada rahumeelseid meeleavaldajaid, ettekäändena “näo varjamiseks sobivad esemed”
* nõrgendaks tõkkeid, mis hoiavad ära massilist jälitustegevust
* lubaks veenmise või pipragaasi asemel kohati surmava elektrišoki relva
* on liiga mitmeti tõlgendatav

– – –

Andsin heas usus allkirja antud avaldusele, kuna nägin tõesti selles seaduseelnõus lünki, mis ei mõjuks kellelegi hästi. Sealjuures ei mõelnud ma vähematki selle aktsiooni algatajatest, kuna tegemist olevat Ei Politseiriigile nimelise liikumisega.

Nähes aga, mil moel kogu see ettevõtmine poliitiliseks idiotismiks pöörati, loobusin oma nimest selles nimekirjas ning lasin selle sissekande kustutada. Õieti tegin, sest Punamusta poolhälvikutest laste kombel pöörati kogu ettevõtmine pea peale – tuli välja, et tegemist on anarhistide ja 8 mai tegelaste enesereklaamiüritusega, algsetest nõudmistest, mille alusel allkirju koguti, jäi alles vaid mingi ebamäärane nõudmine elektrišokirelva mittelubamiseks, lisaks oli rongkäik ehitud traditsiooniliste pedelippudega. Mil moel need konteksti kuulusid, jääb minule arusaamatuks.

Seega jah. Ilus algatus, ent inimlik ahnus ja enesenäitamissoov oli nende tegelaste puhul suurem, kui ühiskondliku kasu aated.

Ei politseiriigile

Advertisements

13 thoughts on “Politseiriigi vastased – anarhistid ja kommunistid

 1. Kuule nagu rly, ära usu kõike mida meedias räägitakse… Reaalselt oli tegu “Ei politseiriigile!” algatusega, see et sellega 8.mai liikumise aktivistid liitusid ei tähenda, et nad selle korraldamisega seotud oleksid, samuti ka punamust mitte…

  Punamusta tegelased kavatsevad kanal 2-ga minuarust isegi valeinformatsiooni levitamise eest pressinõukogusse minna.

 2. Puhas mull on see, mis sa ajasid. Liikumine Ei politseiriigile koosnebki Punamusta ja 8.mai aktivistidest. Ja kui vaadata rongkäigu videot, siis olidki seal ainult anarhistid, 8.mailased ning notsnikud.

  Jakuidas seletada nõuetest ainult elektrišokirelva kasutamise reklaamimist?

 3. Kust selline info pärineb, et “Ei politseiriigile!” koosnebki ainult Punamusta ja 8.mai aktivistidest ?

  Seda elektrišokirelva asja ei oska seletada kahjuks, kuna ei olnud meeleavaldusel kohal ning ei ole päris kursis sellega, küll aga olen üsna veendunud, et 8.mai liikumine ja Punamustad ei ole otseselt “Ei politseiriigile!” liikumisega seotud… see et nad seal kohal olid ei tähenda, et nad korraldajad oleks, see et osad neist ehk punamusta foorumit kasutavad ja seal kasutajad on ei tähenda, et nad PunaMust-ad oleks…

  Või on Sul konkreetseid tõendeid, miks arvad, et PunaMust ja 8.mai liikumine on asjaga seotud ? Kollane ajakirjandus jäta palun välja.

 4. No ainsad, kes üldse sellest kuskil arutavad, on 8.maikad ja anarhistid.
  Notsnikud kiitsid samuti heaks… rohkem nagu korraldusliku poole pealt polegi keegi kuskil ühtegi sõnakest öelnud.

  Üks rongkäigu põhieestvedajaist oli tubli 8.mai tegelane.

 5. Seda, et… “pedeliikumine” on selle vikerkaarelipu kandmise osas alles poisike. Tegelikult tuleb vikerkaarelipp ja PACE kiri sellel ülemaailmsest rahuliikumisest.

  Ja lõppeks siiski – see allkirjade kogumine võib, saab ja lausa peabki kokku tooma kõik, kes vähegi “teisitimõtleja” sildi alla lähevad, sest täna keelataks selle seadusega Pride, homme ERL kogunemine, ülehomme miski muu. Aga see on vaid minu humble opinion 😉

 6. Aitäh esialgugi toetamast! Meeleavaldus keskendus elektrišokirelvadele, sest muude nõudmiste osas saadi väga palju just allkirjade rohkuse tõttu Ministeeriumiga kokkuleppele (nii oli ka “Ei Politseiriigile” meeleavalduses kirjas).

  Jah, mina olin 8. mai liikumise üks algatajatest. Ma olen oma elu jooksun kuulunud (mõnesse kuulun siiani) veel ka Tartu Ülikooli Üliõpilasesindusse, Üliõpilaskondade Liitu, projekti “Lahendus.net”, Tartu Ülikooli Spordiklubisse ja igasugustesse muudesse huvitavatesse vabatahtlikesse ühendustesse. See ei tähenda, et need organisatsioonid/liikumised/ühendused oleksid mingilgi kombel seotud liikumisega “Ei Politseiriigile”. Kodanikeühiskonna liikumised on tihti oma loomult lühiealised ning selle liikmed vahelduvad, lähevad ühest teise. Muide, “Ei Politseiriigile” algatajaks mina ei ole.

  Meeleavaldusel sõna võtnud Hasso Krull ja Rein Ruutsoo kindlasti ei kuulu ei 8. maisse ega Punamusta ega vene anarhistide ühendusse jne.

  Mina olen harjunud kõvasti karjuma, kui tunnen, et kuskil on ebaõiglus. Karju sina ka kõvasti – meil oleks hea meel olnud ka sind korraldusmeeskonnas näha, kui see teema sulle tõesti korda läheb.

  Aitäh, Lisette!

 7. Oudtekki, Kuno jms sinisilmsed lapsed. Enne kui ennast kurjaks mõelda ja lasta igasugu ühiskondlikul anarhiarämpsul kaasa vedada, tehke nii:

  1. võta lahti eeneti ip whois ja sisesta sinna politseiriik.ee;
  2. eelneva sammu tulemusena saad teada, kes nimetatud domeeni loojad on. Domeeni omaniku kontaktiks on Indrek Haas;
  3. sisesta nüüd see nimi googlesse;
  4. loe artikleid, mis selle nimega seotud. Palju mõelda pole vaja;
  5. nüüd võta lahti punamust.org ja loe, millega need poisid/tüdrukud tegelevad.

  Päikest!

  Mart

 8. Pingback: Pedelipp või Rahulipp - Õienduseks « eesti

 9. Mart: tsiteerin politseiriik.ee kodulehte: “Lehekülje registreerimisel aitas meid MTÜ Independent Active, kuid enamus kampaanias osa võtjaist ei osale nende tegevuses.”

  Muuhulgas, kuigi PunaMust ei olnud selle kampaania algataja, on mul hea meel nende liikmete toetus üle antud ideele ning anarhismi kui voolu suhtun suure austusega – eriti tänapäeva rahumeelsete meetodite juures.

  Minu enda mõtted on jätkuvalt minu omad ja mitte “istlikud”.

 10. Celtic, kas sa pead tõesti sit-in’e, meeleavaldusi, avalikke arutelusid, pidusid, ruumide “okupeerimist” vägivaldseteks? Anarhistide hulgas on aravatasti vägivalda pooldavaid inimesi umbes sama palju kui üldpopulatsioonis 🙂

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s