Koduta inimesed

vandalism.jpgJuhtusin lugema piirkondlikust ajalehest, kuidas iganädalased probleemid lõhkumiste ja niisama laamendamistega linnavara kallal panevad inimesi päid vangutama.

Hakkasin mõtlema, et mis võiks siis olla põhjuseks säärase käitumise juures – mis sunnib noorukeid ja lapsi oma koduümbrust lagastama.

Tänapäeva inimesel ei ole enam kodu. Inimesed elavad pappkarpides ning needki kuuluvad kellelegi kolmandale… pankadele, omanikele jne. Kodutunnetus algab maast, sellestsamast maalapist, mida meie esivanemad on enne meid hoidnud ja harinud ning mis on vastutasuks neid hoidnud ja ka harinud. Kui paljudel meist on oma maa, kuhu minna ju kust leida oma juured. Juured selle sõna otseses mõttes, sest vaid maalähedus suudab meile selgeks teha, et meie kodu ei piirdu vaid nelja seinaga, vaid jätkub ka ukse ja trepikoja taga, kuni Narva jõe ning Läti piirini välja.

Maa element kannab endas naisenergiat. Perekonnas on naine ehk ema see, kes peaks meid maaelemendiga siduma, kes peaks meile õpetama koduarmastust ja kodusoojuse jagamist. Tänapäeva emadel pole aga tavaliselt piisavalt aega, et last kasvatadagi – laps on pigem koormaks ja kohustuseks kui et õnnistuseks.

Pole siis ime, et lapsed ei tea, mis või milline on nende kodu ning austuse puudumisest keskkonna vastu seda ka lõhutakse ja lagastatakse.

Advertisements

One thought on “Koduta inimesed

  1. Jah, õigus küll. Tänapäeval pole perekond enam popp, kuidas saab siis üldse olla kodutunnet, kui iga aasta leitakse uus armastus jne. Millegi hoidmine saab alguse selles, et esiteks on üldse nähtud, kuidas hoidmine käib, kui oma kalleidki ei hoita, siis milleks naabri tänava prügikast peaks armsam olema?

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s