Savisaar ja Suur Vaim

Tundub, et suvine hapukurgihooaeg on lõppemas ning meie igipõliselt armastatud parteid hakkavad ennast meediasärasse sättima. Pühapäevase Delfi portaali uudistevoos oli suisa üheksa Keskerakonna ja Savisaare teemalist artiklit. Kusjuures veel huvitavate pealkirjadega takkajärgi: “Savisaar hirmutab võõrtööjõuga,” “Savisaar haarab õlekõrrest,” “Savisaar: Reform lavastab konflikte.” Ju siis on meil põnev lugeda seda, kuidas üks mees võitleb suure kurja vastu ning kuidas kõik vastased löödud saavad. Muidu ju ajakirjandus neid jutte ei avaldaks, või kuidas?

Igal juhul tundub neid uudistejuppe lugedes, et Keskerakond hakkab vaikselt ärkama. Ja pole ka ime, sest varsti on käes Eesti okupeerimise aastapäev – tarvis on kindlasti vanu veterane tervitada ning koos nendega seda tähtpäeva pühitseda. Kui poleks olnud Nõukogude okupatsiooni poleks ju ka Savisaar see, kes ta on täna – paaria. Selge see, et sellist auväärset sündmust tuleb igati meeles pidada ning tühja kah need “paar” hukkunud eestlast. Väike hind selle eest, et saame uhkeldada “Suure Vaimu” tundmise eest.

Suur Vaim toobki mind ühe huvitava avalduse juurde, kus Savisaar süüdistab Reformierakonda rahvuslike konfliktide lavastamises. Tsiteerin: “Poliitilised konkurendid läksid pronksiööl Keskerakonna vaimu kallale, nad soovisid meilt Rahvarinde vaimu üle lüüa, väites, et Eesti rahvas on koondunud ühte teise ühisrindesse kui mitte Keskerakonna vastu, siis Keskerakonna kiuste.”

Nende sõnade puhul tundub nagu oleks läbi Savisaare suu hakanud rääkima kuulus tähetark Igor Mang, kes süüdistab tänapäeva maailma hingetus tehnokraatias, mida saaks muuta vaid oma vaimude töölerakendamise abil. Keskerakonna vaim on aga, nagu välja tuleb, saanud eestlaste kambaka osaliseks ning nüüd vaagub hinge. Milline huvitav sõnademäng “vaim vaagub hinge” – kas pole?

Savisaar – Rahvarinde vaim näitas sulle juba selle aasta mais, mida ta sinust arvab. Ja seda tervelt 90000 inimese tahte läbi, kes ei näe sind meie poliitilisel maastikul figureerimas. Kahju, et oma vaimu ei mõisteta ning seda mittemõistmist hoopis teistele erakondadele kaela määritakse. Kas me saame tõesti enda juhiks pidada inimest, kelle jaoks rahva hääl on lihtsalt pööbli kisa ning kinnimakstud gallupid on tõe aluseks?

Keskerakondlased, eestlased – te ju näete isegi, millisel teel on teie erakond ning et see tee on libe tee. Te näete ja kuulete igapäevaselt, kuidas erakonna juhtfiguurid teevad kõik selleks, et Eesti ei oleks selline Eesti, millest me unistasime ning endiselt unistame. Jah – meie elanikkonnast neljandik on venekeelsed ja venemeelsed ent see ei anna õigust ülejäänud 75. protsendile rahvast näkku sülitada ning eeldada, et neil polegi õigust riigi asjades kaasa rääkida.

Riik on rahva mitte rahvas riigi jaoks. Kipume seda sageli unustama ning seetõttu saavadki võimule Savisaare sugused paariad.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s