Viha õhutamine AntiFa sildi all

Wikipedia kirjutab meile:

Antifa (tuleneb saksakeelsest sõnast Antifaschismus ehk antifašism) on spontaanne liikumine, mis ühendab erinevate maailmavaadetega inimesi, kes seisavad vastu rassismile, homofoobiale ja seksismile, samuti fašismi soodustavatele nähtustele.
Kuigi paljud arvavad, et “antifa”-de eesmärk on oma riiki vihata, pole see tõsi. Samuti ei poolda enamik “antifa”-sid kommunismi sellisel kujul, nagu see esines NSV Liidus. Antifa liikumine pole ka seotud Eesti Antifašistliku Komiteega.
Eestis on Antifa liikumine suhteliselt noor; tähelepanuväärseid aktsioone pole toimunud. Eesti Antifa liikumise eestvedajateks on peamiselt noored punkarid. Peamisteks vaenlasteks on paremäärmuslike vaadetega noored, näiteks natsi-skinheadid ja natsionaalsotsialistliku black metal’i austajad. Eesti Antifa liikumine peab fašistlikuks ka näiteks Margus Lepa juhitavat Nõmme Raadiot, erakondi Eestimaalaste Radikaalset Erakonda ja Eesti Iseseisvusparteid, organisatsiooni Eesti Patriootlik Organisatsioon (E.P.O). Paremäärmuslasi, kellele Antifa vastandub, leiduvat ka erakonnas Isamaaliit, MTÜ Jalgpallihaiglas ning ansamblites Kulo, Loits, Shitflowers ja P. W. A. (Preserve White Aryans) jt.
Antifad on rangelt vastu igasugusele rahvuslusele ja patriotismile. Antifad keelduvad austamast esivanemaid, kes sõdisid Eesti vabaduse eest.

Üldsuses kohtame aga hoopis teistsugust AntiFa-d. Inimesi sildistatakse pimesi erinevate siltidega, rahvuslased on natsid, fashistid, homoabielu vastased on homofoobid, oma rahvuse eest muret tundvad inimesed aga tembeldatakse ksenofoobideks.
Ühesõnaga… selleks, et üldse millegi vastane liikumine (mida AntiFa ka on) saaks eksisteerida, on vaja ju neid kelle vastu sõdida. Ma ei väidagi et neonatse ei eksisteeriks, ent oma ampluaa suurendatakse ka rahumeelsete, oma isikliku maailmavaatega inimeste arvelt.

Inimesi lahterdatakse tihti ainult nende välimuse või kontekstist välja rebitud lausete pärast ühiskonnavaenulikeks ning külgekleebitud sildid laienevad koheselt ka kõigile värske “natsiku” tuttavatele ja sõpradele.

Et millegi vastu algatatud liikumine areneks ja toimiks, on vaja ka neid kelle vastu sõditakse. Lihtne loogika – selleks et eksisteerida on vaja luua iseendale vaenlaseid. AntiFa sõdib millegi vastu, mida ei tohiks enam üldse olemas ollagi ning oma sõdimisega ta tegelikult toidab sedasama negatiivsust mille vastu sõdib. Igasugune keelustamine demokraatia sildi all leiab tahes tahtmata vastukaja nende näol kes sõdivad puhtalt sõdimise vastu.

Olen tutvunud paljude Eesti AntiFa jutunurkadega ning mind on senimaani pannud imestama sealsete inimeste väiklus ja piiratud maailmavaade. Inimene muudab oma maailmavaate niivõrd ahtaks, et tegutsetakse kitsalt vaid põhimõtte järgi – “Kes pole minuga on minu vastu.” Ning kõik kes pole nendega ühel nõul ongi automaatselt need, kellede vastu nad võitlevad… fashistid natsikud, homofoobid, ksenofoobid jne.

Kui sellise maailmavaate propageerimine ei ole vaenu õhutamine vaenu vastu võitlemise sildi all, siis ma ei tea mis oleks?

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s